Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dodir....

Go down 
+4
cassia
Goran
Kikica
teaa
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Dodir.... Empty
PostajNaslov: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime24.04.10 22:00

Kant je rekao da je dodir ruke vidljivi izraz misli.......Da li je to bas tako, ako ne, sta vi mislite o fenomenu dodira? kako reagujete na dodir ? Ili vas mozda i reci dodiruju?
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime24.04.10 22:02

Dodir je čarobna stvar...u pravo vrijeme...na pravi način.Za djete je dodir važan,zagrljaj...ono je znak privrženosti i ljubavi.Sa dodirom se spajamo i osjećamo.Aj...kratka riječ...a tako inspirativna Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime24.04.10 22:30

Dodir je trijumf strasti i neznosti, ljubavi i nadanja, iskrenih osecanja i bliskosti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime25.04.10 11:18

Naravno da me i riječi dodirnu,sve zavisi od osjećaja u tom trenu,a nekad sam dodir znači puno više nego nešto drugo i slažem se s Teom je čarobna stvar bravo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime03.05.10 22:38

Ne volim da me dodirne nitko do kog mi nije stalo ..makar i običan dodir po ruci...sva se naježim od tog..izbjegavam svaki fiz. kontak s takvim ljudima... Dodir.... 634108


..ali zato kada me dodirne netko koga volim...sva sam kao leptirić..volim svaku malu sitnicu od tog nekog...makar bio običan dodir po ramenu...bilo od prijatelja..muža..moje male mišice...i gledam moju curku ista je..ako ne voli ma mići joj se s puta..a kada voli..a priljepak pravi..... Dodir.... 12363
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime30.08.10 19:46

Znači naježiš se i u trgovini dok ti vračaju kusur ljudi do kojih ti nije stalo i dodirnu te nehajno. cerekalo: .

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime30.08.10 19:59

Tjelesni dodir je jako sredstvo iskazivanja emocija.Dodiri mogu biti pozitivni i negativni,
može stvoriti ili razoriti odnos. On može priopćiti mržnju ili ljubav. Za osobu čiji je primarni jezik ljubavi tjelesni dodir, poruka može biti jasnija nego izjava "mrzim te"ili "volim te". Pljuska posred lica škodljiva je svakom djetetu, ali je razorna za djecu čiji je primarni jezik ljubavi dodir. Nježan zagrljaj priopćuje ljubav svakom djetetu, upravo potvrđuje ljubav djetetu čiji je primarni jezik ljubavi tjelesni dodir. Isto vrijedi i za odrasle osobe.Ljudi kojima je ovo primarni jezik ljubavi emocionalno vape da njihov partner ispruži ruku i dodirne ih.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime09.01.11 18:11

Bleky je napisao/la:
Kant je rekao da je dodir ruke vidljivi izraz misli.......

ja se potpuno slazem sa Kantom...dodir je.... veseli
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime20.02.11 19:51

Dodirivanje i bliskost

Koji je najveći organ vašega tijela? Vaša koža. Svi znamo da je ugodno kad nas netko dodiruje s ljubavlju, ali, jeste li znali da dodir može bitno utjecati i na vaše zdravlje te čak na preživljavanje?

Bliskost iscjeljuje. Dodirivanje je izraz bliskosti.izostanak ljudskoga dodira može dovesti do duboke izoliranosti i bolesti - pa čak i do smrti.

Veza dodirivanja i zdravlja opažena je još u trinaestom stoljeću u istraživanju koje je naredio Njemački car Friedrich II. Srećom u XXI stoljeću takva su istraživanja nemoguća jer predstavljaju zločin.

Početkom prošlog stoljeća, 1915. godine obavljeno je istraživanje koje je obuhvatilo djecu u dječjim ustanovama i otkriveno je da su malena djeca umrla usprkos odgovarajućoj prehrani i higijenskim uvjetima. Zašto? Zabrinutost zbog širenja zaraznih bolesti dovela je do pravila minimalnog kontakta s djecom, koja su dodirivana vrlo rijetko.

Brojna istraživanja danas dokazuju blagotvorno djelovanje dodirivanja na novorođenčad.

Stotine znanstvenih istraživanja dokazalo je iscjeljujuče djelovanje dodira kod novorođenčadi izložene opasnostima zbog boesti majke. Ustanovljeno je da je masaža blagotvorna i u liječenju astme, autizma, boli u leđima,karcinoma, depresije, dijabetesa, psorijaze, srčanih bolesti i mnogih drugih bolesti.

Svijest o potrebi je prvi korak prema iscjeljenju. Kad shvatimo iscjeljujuću moć dodira, možemo pronaći načine pojačavanja kontakta s drugima uz istodobno poštivanje njihovih granica. Potapšajte nekoga prijateljski po leđima ili ga zagrlite kad učini nešto dobro - ili čak i kada to ne učini. Priuštite si masažu, manikiranje ilui pranje kose u frizerskom salonu i bit ćete ne samo uredniji već i zdraviji. Kad sretnete kolegu- kolegicu rukujte se. voljenu osobu držite za ruku - i ne zaboravite poljupce.

U svojoj srži terapeutski dodir je pružanje bezuvjetne ljubavi i suosjećanja. ovdje smo da bismo služili i voljeli druge.

bolji-zivot.com

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime29.05.11 8:25

volim samo dodir zene
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime15.07.11 22:35

..e dodir je nešto posebno..Bliskost iscjeljuje. Dodirivanje je izraz bliskosti...upravo tako respect
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime24.09.11 23:57

Sve sto te moze "dirnuti" je jedna vrsta dodira ...dirnu nas osmijehom u sred duse...dirnu nas dobrotom u sred srca...a nekad i rijecju nas dodirnu i te kako .....samo se trebamo nauciti otvorit ka svim dodirima bez dodira ....mada nema nista ljepse kad se i dodir ..pravi dodir spoji sa dodirom pogleda ..osmjeha ..rijeci....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dodir.... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime30.09.11 21:37

Blizanka je napisao/la:
....mada nema nista ljepse kad se i dodir ..pravi dodir spoji sa dodirom pogleda ..osmjeha ..rijeci....

..ovo je baš super napisano respect

..obožavam dodir i onu toplinu i sigurnost koju mi da kada me zagrli i prekrije svojim velikim rukama..imam osjećaj kada me zagrli da me cijelu prekrio hug2
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime03.10.11 20:27

Ovisi na čiji, čija je ruka u pitanju!
Nečije ruke me načisto rastope, raznježe i postanem sva mazna, a na neke...oslobodi bože,
prođe me struja dužinom kičme, digne mi se sve i jedna dlaka koju posjedujem i
načisto poludim!

Inače nisam neki obožavatelj dodira, imam prijatelja s kojima se družim
godinama, ali točno se zna da me se ne smije dodirivati, samo u posebnim
situacijama (rođendani, Božić i to...) jbg, čudna sam malo po tom pitanju...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime03.10.11 20:48

Zasto Gracija nisi cudna i ja ne volim dodire od svakog i jako me nerviraju mnogi prijatelji koji misle da me mogu dodirivati ..bilo po ramenu ili po ruci ono u prici ..a meni muka ...a o dodirima kad se sretnem s nekim pa ono zagrljaji kao nedostajala si mi ...ma jezim se i od toga ...ma jezim se nekad i od dodira ocima i osmijeha koji mi je upucen ...

Citat :
Potapšajte nekoga prijateljski po leđima ili ga zagrlite kad učini nešto dobro - ili čak i kada to ne učini.

i kad me neko potapse kad ucinim nesto dobro il me nesto boli pa me dodiruje ..mene to zna iritirat a ne smirivati ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dodir.... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime03.10.11 20:56

Ajooooj veseli točno to! Ajde dobri smo si, volimo se i neka vas tu, ali
manite me bespotrebnih dirkanja, zagrljaja.. Naježim se od toga, baš ne volim to..
Od muških prijatelja i mogu nekako podnjet, (povezaniji smo)
ali od ženskih nikako! Nekako mi je to pretjerano.. Ne znam..


Blizanka je napisao/la:
..ma jezim se nekad i od dodira ocima i osmijeha koji mi je upucen

Potpisujem!
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime06.01.12 12:59

Kant je dobro rekao ..ko zna citat "dodire" bilo kakve ne samo dodir rukom ..ne treba mu puno rijeci... ne mislim da samo reagujemo na dodir ruke ..reagujemo i na dodir pogleda ..osmijeha ..a tek kako rijec dodirne bila lijepa ili ruzna ...malo ko kaze kako sam reagovala/o kad sam cula/o tu rijec ...nego kazemo e kako me dirnu s tom rijecju ..osmijehom ..pogledom

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dodir.... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime06.01.12 13:05

Slažem se , ponekad su sitnice kao riječ, GLAS velike , a da su riječi najmoćnije oružje u borbi i dobra i zla. Mogu itekako i povrijediti i utješiti , mogu sve , dočarati. Dodirivati se možeš i očima i riječima. Ipak završni ples je najdivnija tihai polagana melodija, koja......se ne........
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dodir.... Empty
PostajNaslov: Re: Dodir....   Dodir.... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dodir....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dodir..
» Dodir vlastite ruke ublažava bol
» Kada shvatite da nikada niste mogli ništa – Završni dodir narcisoidne veze!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: