Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto bježimo od stvarnosti?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 21:49

Život je u svakom slučaju najveći mogući dar, ali on može biti i težak proporcionalno svojoj veličini. Takvo iskustvo svima nam je dobro poznato. Kako bi opstao, čovjek je na razini psihe razvio različite mehanizme koji mu pomažu da se suoči s mogućim kriznim situacijama i njezinim posljedicama. Takve mehanizme psiholozi nazivaju »obrambenim« jer nam pomažu da se zaštitimo od događaja koji nas mogu na različite načine povrijediti.

Zašto vi i kada bježite od stvarnosti?

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zašto bježimo od stvarnosti? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 21:53

Bježim kad osjetim da će me nešto ili netko povrijediti,zašto jer ne želim da budem povrijeđena,jer u nekim trenucima osjećam moram se makniti ili ništa dobro neće izaći iz toga.Sad si mi dala misliti,ne bi trebala bježati naravno da ne sa svime se treba suočiti samo meni treba da neke stvari sama u mislima prođem da bi se suočila s onim čega me je strah i zato lakše mi je se nekad isključiti,ne misliti dok ne dođe vrijeme da napravim korak zbog koje više neću morati da bježim.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 22:04

Bjezati...izbjegavati probleme...cekati da se sve rijesi samo..to je za mene bijeg od odgovornosti...volim sve rijesiti da ne bjezim ..ali sta uciniti kad druga strana bjezi ..kad drugoj strani bijeg postaje svakodnevnica ...onda koliko god se borili da zaustavimo bijeg ..ne vrijedi nista i onda ta borba strasno umori i dignes ruke i ti koji volis sve da rijesis ..jednostavno i tebi se cini da taj bijeg odmara ...ali na kratko ..jer na duge staze boli ..i zato bjezimo iz stvarnosti

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zašto bježimo od stvarnosti? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 22:06

Ne volim bjezati, niti pospremati pod tepih probleme....trudim se rijesiti ih, neke odmah, a neke sa strpljenjem kojeg vise nemam bas previse, ali se trudim.....i idem dalje
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 22:07

E čekati da se sve samo pa ne znam tko još u to vjeruje,kod mene je slučaj da malo otegnem pa onda rješavam ni Rim se nije preko noći napravio Laughing
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 22:11

Nije da bježim od stvarnosti...ali me nekad strah ponuka da se povučem od rješavanja problema.Čekam da nekako vrijeme napravi svoje...kad savladam strah,onda krećem u riješavanje.Nekad sa puno emocija ne mogu donijeti prave odluke...zato mi je bolje stati da se u meni emocije slegnu...a onda i dobra odluka dođe na svoje.
Uglavnom...neke mi odluke dođu brzo...neke sporije,ali ih uvijek volim razumski donositi.Nekad i jesam malo u oblacima,zanesena...ali se znam uhvatiti u koštac sa situacijama.

Ali opet...kad pogledam unazad,kad donesem brzo odluku i kad se ne osvrćem, ta mi je najbolja i najslađa i uvijek je ispravna.Poslije nje se osjećam dobro...i to je najvažnije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime23.04.10 22:12

Moj bivsi Zašto bježimo od stvarnosti? 486573 on je cekao da ja sve rijesim Zašto bježimo od stvarnosti? 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime20.10.10 17:50

Skoro sam dobila kritiku kako zivim u svetu knjiga, filmova, muzike...kako uopste nisam realna i ne zelim da vidim stvari onakve kakve su...Zasto? Tu mi je lepse...
Znam da cu jednom morati da se vratim u "stvarni" svet...al dok mogu hocu da uzivam ovako...da ne razmisljam ni o cemu i da uzivam. Ne svidja mi se ono sto me okruzuje. Treba samo da mislim sta cu da radim, sta cu da kazem, kome da kazem, kome da se uvlacim u dupe da bi imala peticu, od koga da bezim, za koga da budem "mica" a za koga "kucka"...Nemam vise zivaca za to...:/
A najgore je sto i kad pobegnem u taj "moj" svet...opet vrse pritisak na mene...sa svih strana...tako da ono, vise nemam ni gde da pobegnem -.-
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime22.10.10 9:45

Zato što mi je u mašti ljepše nego u stvarnosti, u mojoj glavi sve izgleda bolje, tamo je sve što poželim moje...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime22.10.10 9:50

zato što je bijeg od stvarnosti linija manjeg otpora, ali pri tome zaboravljamo da je to samo kratkotrajno. stvarnosti zapravo ne možemo pobjeći i kad tad ćemo se suočiti s njom. rekla bih da to nije bijeg od stvarnosti, nego odgađanje suočavanja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto bježimo od stvarnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto bježimo od stvarnosti?   Zašto bježimo od stvarnosti? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto bježimo od stvarnosti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto bježimo od neugodnih pitanja
» Top destinacije za bijeg od stvarnosti
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Što O Stvarnosti Znaju Građani, A Što Vlada?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: