Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime20.04.10 12:49

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Pusenje_muskarac_620564163

Jeste li znali da dim cigarete sadrži više od 4.000 kemikalija? Možda i jeste, kao i da pušenje izrazito šteti plućima. Ali možda niste znali da i tek jedna jedina cigareta ima loš učinak na pluća - pluća, naime, pamte štetne tvari unesene tek jednom popušenom cigaretom. U dišnim putevima pušača nastaju upale, a u njima...

... se stvara i više sluzi, što može uzrokovati učestali kašalj koji se naziva kronični bronhitis. Takav bronhitis samo je dio opasne kronične opstrukcijske plućne bolesti.

Dišni putevi se i sužavaju, pa zrak puno teže dolazi do pluća i pušač češće ostaje bez daha. Ne treba niti napominjati da pušači imaju mnogo veći rizik da obole od raka - 90 posto slučajeva raka pluća je uzrokovano pušenjem, a pušači lakše obole i od bolesti srca i krvnih žila.

Jedna od najgorih tvari koja se nalazi u svakoj cigareti je katran, a njegovo skladištenje ovisi o broju popušenih cigareta. Katran, pak, u plućima može ostati čak i do naše smrti - dakle, i jedna jedina cigareta već nam šteti.

No, već nakon 24 sata nepušenja, rizik od infarkta pada.

Nažalost, i nepušačka pluća su izložena opasnostima, ako su u društvu pušača ili često borave u zadimljenim prostorima. Stručnjaci upozoravaju da pasivno pušenje šteti plućima gotovo na jednak način kao i pušenje, iako je štetnih tvari koje ulaze u organizam puno manje.



(vijesti.ba / metro-portal.hr)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime20.04.10 15:12

I treba da pamte tako nešto dobro cerekalo: Znam da je štetno al svejedno pušim tajna
[Vrh] Go down
alexis
Početnik
Početnik
alexis


Virgo Cat
Broj postova : 65
Godine : 36
Datum registracije : 06.05.2010

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 19:50

najveće zlo je cigareta
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 19:55

Ne postoji taj broj koliko su moja pluča upamtila :rasta: Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 19:55

ana je napisao/la:
I treba da pamte tako nešto dobro cerekalo: Znam da je štetno al svejedno pušim tajna

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 477390 iako kad sam isla snimati pluca, doktor nije mogao vjerovati kako su cista Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 748534
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 19:56

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 12363 Gorane uze mi slova iz tastature
[Vrh] Go down
alexis
Početnik
Početnik
alexis


Virgo Cat
Broj postova : 65
Godine : 36
Datum registracije : 06.05.2010

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 19:56

a imam jednog pored sebe...ali ok
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:06

Bleky je napisao/la:
Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 12363 Gorane uze mi slova iz tastature


Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 73820 Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 73820 Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 73820 Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 73820 svaki ti dao na ovoj recenici Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 748534
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:07

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 12363 ma dovoljno je jedan da mi da Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:08

Bleky je napisao/la:
Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 12363 ma dovoljno je jedan da mi da Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 969280


onda neka ti da, onaj kojeg ti hoces Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 748534
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:11

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 969280 dace valjda ako izvadim ovu cigaretu iz ustiju Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:32

ma ne vadi nista sve je bolje kad je unutra Laughing pa bila to i cigareta ustima Laughing moja pluca jos uvijek boluju za cigaretama nikako ih zaboraviti

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:34

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Lol ajde necu da vadim
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime06.05.10 20:34

Sve ja to znam i osjećam...ali...ne ide...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu Empty
PostajNaslov: Re: Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu   Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dvogodišnjak divlja ako mu ne daju cigaretu
» Rak pluća
» Psi pamte lica vlasnika
» Dvogodišnji dječak spašen ugrađivanjem umjetnih pluća
» Vrane pamte vaše lice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Bolesti disajnih organa-
Forum(o)Bir: