Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Prije nego što kažete TE dvije riječi...

Go down 
+2
teaa
Blizanka
6 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime11.03.10 22:03

Prije nego što kažete TE dvije riječi... ImgSizer

U filmu Carstvo uzvraća udarac, jednom od nastavaka Zvjezdanih ratova, postoji zanimljiv trenutak. Prije nego će negativci zamrznuti Hana Soloa, Princeza Leia mu kaže: "Volim te!". On odgovara: "Znam."

Prije nego izgovorite te dvije riječi (ili vam ih dragi uputi po prvi put), postoji mnogo toga o čemu bi trebali razmisliti. Te riječi imaju moć da podignu vezu na novi nivo. Ali isto tako mogu biti katalizator prekida. Prije nego otvorite usta, razmislite o slijedećem.

1. Tko će prvi? Princeza Leia se prepustila emocijama i rekla je prva. Jedan od najvećih strahova svih žena u ovim situacijama je da kad to izgovore, ne dobiju jednak odgovor. Možda vam zvuči bezveze, ali čak i ako znate da volite nekoga, možda se bolje suzdržati od istupa prvi ako niste sigurni da ćete dobiti sretan odgovor.

2. Da li to stvarno mislite? Svjesno ili nesvjesno, izgovaranje riječi "Volim te" može biti taktika manipulacije. Može se koristiti kao sredstvo moći, za prikrivanje pogrešaka ili kao sredstvo da zadržimo nekoga. Zato se dobro zapitati – da li on to i misli kad to kaže, i – da li vi to doista mislite kad to kažete. U slučaju prekida, mogli bi dobti u lice – "ali rekla si da me voliš". Mladen, 28, je podijelio svoje iskustvo: " Rekao sam jednoj djevojci da je volim, ali je nisam volio. Doduše, mislio sam to. Volim te može biti manipulacija, čak i ako počinitelj nije svjestan da manipulira. Smatrao sam da trebam spavati sa svojom djevojkom tek kad budem znao da je volim. Bila mi je prva djevojka, oboje smo bili nevini. To je pohvalan stav, ali me doveo do ne tako pohvalnog ponašanja. Moja želja za seksom je diktirala moje riječi. Rekao sam djevojci da je volim samo kako bismo TO napravili. Seksali smo se a ja je nikad nisam volio. Tješio sam se poslije da sam u tom trenutku mislio da je volim."

3. Spontano ili planirano? Najbolji način da kažete "Volim te" je da pustite da raste u vama.
Samo će spontano izletjeti. Vjerojatno će to biti u nekom simpatičnom trenutku i stvorit ćete lijepu uspomenu. Ali prečesto težina izgovaranja po prvi put nas natjera da dobro razmislimo o tome. Mogli biste se uloviti da planirate kako i kad reći. Onda ćete se prekoriti što planirate, jer ste u startu planirali da bude spontano. Huh, koja zbunjoza! U potrazi za "pravim" trenutkom prvo "Volim te" bi moglo biti lišano spontanosti.

4. Je li pravo vrijeme?
Nekad je bolje ne uzburkavati mirne vode. Ako izlanete "Volim te" dok vaš dragi uživa u polaganom napredovanju veze, to bi moglo biti previše i prebrzo.

5. Zar nije bolje to pokazati nego reći?
U školi su nas često učili da pokažemo, a ne samo da pričamo. Znanje treba i primjeniti. Drugim riječima, djela govore više od riječi. Zar nije inspirativnije kad nam prijatelji / rođaci pokažu ljubav potporom, zauzimanjem za nas i sl.
Ines, 25: Ponekad mi se zna dogoditi glupa stvar kao npr. da ostanem bez goriva. Naravno da onda zagnjavim frendove da me pokupe. I pokupe me svaki put. Samo kad znaš da je netko tu za tebe i brine za tebe...to je jače od bilo koje dvije riječi!!

Ne govorimo da trebate izbjegavati te dvije riječi, ali je veći izazov pokazati ih kroz djela. Kad Han Solo kaže da zna da ga Leia voli, to je zato jer mu je ona već pokazala kroz djela.

A što vi mislite?
izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prije nego što kažete TE dvije riječi... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime11.03.10 22:21

Ja sam morala prva dobiti te  riječi...i često i dobijam.Jedino ih ja puno ne koristim..nisam taj tip.Zafrkano je baš kad voliš i kažeš to...pa ne dobiješ isto zauzvrat.
Međutim i kad dobijem to mi ne znači sve...čak i kad je izgovoreno tako da se i to misli.Postupci poslije moraju opravdati te važne riječi.
Ne cijenim muškarce koji to govore olako i bez osjećaja,to mi je grozno.Bolje je šutati.To su baš riječi koje u potpunosti zaokruže dobar odnos između dvoje ljudi.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime15.03.10 17:45

Volim te... te dvije riječi...su snaže i treba ih izgovoriti onoga trenutka kad to osjetimo da smo spremi, da to osjećamo. Iako se danas nažalost ta riječ tako lako izgovara i polako gubi onu svoju čar. Ako nije potkrijepljena sa dijelima onda ne znači ništa. Svatko od nas može reči Volim te..a kasnije se to više ne spominje... Treba partneru pokazati da ono što smo izgovorili da nam to znači nešto, da je to bilo iskreno, da nije bilo ishitreno u trenutku strasti.
Pokazati osobi da ju volimo, dajemo to do znanja, obračamo pažnju na voljenu osobu, ne zanemarujemo je...na takav jedan način pokazujemo da volimo i na još mnogo načina...
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime10.09.11 21:43

Nekako su te riječi izgubile svoju vrijednost i težinu..
[Vrh] Go down
Blonde
Ljubitelj foruma
Blonde


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 8120
Godine : 38
Datum registracije : 30.08.2011

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime10.11.11 14:35

Slazem se sa Gracijom, danas se te rijeci izgovaraju olako iako nekad nemaju veze sa istinom. Ne izgovaram ih cesto, bar ne dok ne razlucim da li je to stvarno tako.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime24.11.11 21:54

..pa nismo se nikada njima razbacivali, ja posebno, on je ček lakši na njima, mada ni on nije razmetan..ali kad god su došle uvijek su dobro došle i u pravo vrijeme hug2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prije nego što kažete TE dvije riječi... Empty
PostajNaslov: Re: Prije nego što kažete TE dvije riječi...   Prije nego što kažete TE dvije riječi... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prije nego što kažete TE dvije riječi...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kaladont u dvije riječi
» Kaladont u dvije riječi
» Kaladont u dvije riječi
» Što se događa s mozgom prije nego što umre?
» Nokti rastu 25% brže nego prije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: