Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 A prošli put kad si…

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime3/11/2010, 20:19

A prošli put kad si… ImgSizer

Tijekom svađe žene pokazuju jednu zajedničku crtu – skoro uvijek izvlačimo prijašnje probleme i svađe te ih lijepo upakiramo u novi problem želeći izazvati još veću krivnju. Želimo pokazati partneru kako nas je već prije povrijedio, kako smo se već prije osjećali povrijeđeno – želimo da shvati koliko nas boli to što radi. A to možemo postići povećavajući osjećaj krivnje.

Muškarci pak smatraju da problem koji je riješen u prošlosti pripada upravo tamo – u prošlosti. Ne shvaćaju zbog čega tijekom svake svađe moramo izvući barem jednu prepriku koja se dogodila prije. Jednostavno moramo spomenuti onaj put kada se nije javio, ili onda kada nas je uvrijedio.

Oni zbog toga lude. I s razlogom. Ako nekome oprostimo i krenemo dalje, računamo da je taj problem riješen. To ne umanjuje činjenicu da smo svi mi ljudi i da griješimo. No, upravo zbog toga je opraštanje dio međuljudskih odnosa. Izvlačenje prijašnjih svađi nikako neće pomoći u rješavanju sadašnjih problema. Dapače, vjerojatno će se dogoditi da će vaš dragi poludjeti i svađa će se nepotrebno pretvoriti u dugo durenje tijekom kojeg nitko ne želi popustiti. Vi jer ne shvaćate kako može biti tako bezobziran nakon svih problema i svađa, a on jer ne shvaća zbog čega uvijek izvlačite stare priče. Vrtimo se u krug.

Naravno nameće se pitanje je li izvlačite stare probleme samo kako bi kod vašeg partnera izazvali osjećaj krivnje ili zbog toga jer mu te stvari još niste oprostili. Koja god je situacija kod vas prisutna u svakom slučaju niste pravedni. Izazivati osjećaj krivnje je podlo oružje. A glumiti da ste oprostili neki problem, a duboko u sebi to još uvijek zamjerate partneru, ne vodi vas nikud – ni vas ni njega.

Ako vam je teško oprostiti određene svađe onda nemojte glumiti da to jeste napravili. Budite iskreni i argumentiranim razgovorom potrudite se doći do kompromisa koji će zadovoljiti i vas i njega. Kada je određeni problem riješen i vi partneru uistinu više ne zamjeravate to što je napravio, ostavite ga u prošlosti. Nemojte ga izvlačiti. Moglo bi se dogoditi da vaš partner ne vidi više smisao s vama raspravljati o problemima jer ih vi nikad ne smatrate riješenim.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



A prošli put kad si… Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime3/11/2010, 22:40

To je baš najgore...prigovarat na neke njegove greškice iz prošlosti.S tim da je baš tada pogriješio...i baš sam se vraćala nazad na tu "greškicu".Okanila sam se toga,ali vidim da to muškarce dobro živcira.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime3/11/2010, 23:02

Nikad ne predbacujem za nešto šta je prošlo...to ne volim da meni drugi rade pa tako ni ja ne radim todrugima Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime3/15/2010, 16:28

Ja se ne hvatam onog o čemu smo več imali raspru...ni on jer hvala bogu nađe se friških gluparija za koje se oboje uhvatimo. Ali nismo si osatajali dužni sve s vremenom izađe van, kad god dođe odmah s njom tim paljba i nema je više prošlo..kada se stiša bura ..popričamo o tome i zaboravimo...meni to barem nije problem..mislim zaboraviti.. A prošli put kad si… 12363
Mada stvari koje su me gadno zapekle ne zaboravljam, ali ne vadim ih iz naftalina..pošto je nejgova memorija bolja,... a ni ja nisma zlato ni sunce... imao bi i on meni što prigovarati i nabijati na nos.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime3/15/2010, 17:25

Greške iz prošlosti...ne valja spominjati, nabijati na nos...jer to za partnera poprimi totalnu drugu sliku, iako se nama baš u tom trenutku čini da nam je u redu, nabijati mu na nos neke greške koje napravio. Koliko to mene živcira, smatram da bi živciralo i moga partnera. Zato rađe..ugrizi jezik i šuti ... A prošli put kad si… 12363
Ili kako bi moja baka rekla : stavi vodu u usta i drži A prošli put kad si… 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime10/6/2010, 11:01

Citat :
Muškarci pak smatraju da problem koji je riješen u prošlosti pripada upravo tamo – u prošlosti. Ne shvaćaju zbog čega tijekom svake svađe moramo izvući barem jednu prepriku koja se dogodila prije

imaju pravo ..nisam muskarac ali problem ako je rijesen treba da se zaboravi ..a ne se vracatii na njega ..ni meni nije jasno zasto se vracati na problem i jos vise svadu rasplamsavati .

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



A prošli put kad si… Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime10/6/2010, 13:46

''Muškarci pak smatraju da problem koji je riješen u prošlosti pripada upravo tamo – u prošlosti.''

ne bi se složila, nikako. ima muškaraca koji su upravo suprotni. provjereno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime10/6/2010, 18:36

Tijekom svađe žene pokazuju jednu zajedničku crtu – skoro uvijek izvlačimo prijašnje probleme i svađe te ih lijepo upakiramo u novi problem želeći izazvati još veću krivnju.

hmmm malo sam razmislila, mislim da zene izvlace prijasnje probleme samo ako nisu stvarno rijesene bile...i tad dok se posvadaju to sve opet lijepo isplovi na povrsinu...pogotovo ako se jedan problem vise puta ponavlja....frustracija se siri i mala sitnica dovodi do toga da na kraju od sitnice napravis slona i vadis sve ono od prije opet na stol da bi svaki put svada u vezi jedne te iste stvari bila sve veca i veca.

Znaci sta je bitno..za mene nije, izvinjenje ili obecanje ili ono necemo vise oko toga ...
nego mi se treba pokazat trud i dobra volja mjenjat te stvari koje izazivaju negativnost u vezi i sa tim pokazat...ej ti..meni je stalo do tebe i trudim se!
[Vrh] Go down
Sponsored content





A prošli put kad si… Empty
PostajNaslov: Re: A prošli put kad si…   A prošli put kad si… I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A prošli put kad si…
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» AO: Favoriti prošli, ispala Enan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: