Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime08.03.10 10:44

Kako bi se obilježila 50-godišnjica pokretanja programa SETI otvorena je mogućnost da sastavite poruku koja će biti odaslana u svemir Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Alien_vanzemaljac_devart
DeviantArt



Tema izvanzemaljske inteligencije i njezine prisutnosti u svemiru sve je više prisutna u medijima, kako se približava godišnjica jednog travnja 1960. kada je Frank Drake, astronom sa sveučilišta Cornell, uperio radio teleskop prema Tau Ceti, zvijezdi sličnoj našem Suncu u susjednoj galaksiji. Drake je tražio neobične radio signale, koji bi ukazivali na prisutnost vanzemaljske inteligencije. I premda se potraga nije pokazala uspješnom, djelovala je dovoljno ambiciozno da se pokrene program SETI.

50 godina kasnije, SETI tim još uvijek traži, te je još uvijek zbunjen onim što je poznato kao Fermijev paradoks (kojeg je predstavio Enrico Fermi, atomski fizičar): svemir je dovoljno velik da sadrži napredne civilizacije, stoga zašto nisu u kontaktu? Neki smatraju da iako svemir obiluje životom, onaj inteligentan je iznimno rijedak. Drugi pak pretpostavljaju da gamma zračenje periodično sterilizira zvijezde, čime proces nastajanja života počinje opet, a sve vrste koje uspiju dominirati svojim planetom jednostavno iscrpe njegove zalihe prije nego postanu sposobne da zakorače u svemir.

Unatoč tome što je NASA poslala letjelice Pioneer i Voyager opremljene metalnim pločicama koje identificiraju porijeklo i vrstu, kao i diskovima s informacijama o Zemlji u svemir, potrebno je 40.000 godina da dođu do drugog planetarnog sustava.
Stoga je odašiljanje radio signala još uvijek najisplativije. Kako bi se obilježila godišnjica SETI programa, u svemir će biti odaslano do 5000 poruka. One mogu sadržavati do 40 riječi te izražavati što god želite - čestitke, upozorenja, priznanja, šale.

Ako biste dobili priliku da pošaljete poruku u svemir što biste rekli? Pozdrav izvanzemljaskoj braći? Dolazimo u miru? Bok, uništili smo naš planet pa nas zanima imate li možda kakvu rezervu?

izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime08.03.10 10:51

ja bi ovako...:

dragi vi (sta god)!...kopirajte ovu poruku i posaljite deset puta dalje
ovo je lanac koji ne smijete prekidat ili vam ode svijet u qu.... kao i nas...,
ako ste slucajno zlocesti, ponistite poruku...vasi zemljaniKakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime08.03.10 11:07

Jao Passsion jesi opičena..šalji dalje 10puta.. Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 73820 ...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime14.03.10 13:33

"Ljudi su najgori virus u svemiru!"

Natječaj koji je otvorio britanski Telegraph o porukama koje bi ljudi odaslali u svemir našoj braći vanzemaljcima, pokazao je neke šokantne rezultate... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Zemlja_shutterstock
Shutterstock

Naime natječaj je otvoren kako bi se obilježila 50-godišnjica programa SETI (potrage za izvanzemaljskom inteligencijom). Pretpostavljalo se kako će poruke biti inteligentne i duhovnog karaktera - o međuzvjezdanom miru i ljubavi. Međutim tako nije bilo. Poruke oslikavaju planet Zemlju kao prilično mizerno mjesto za život puno bola, pa nije ni čudo, ako su nas vanzemaljci pronašli da su se brzo vratili svojim udaljenim zvijezdama. S druge strane, pokazuju kolektivnu svijest i opću apatiju čovječanstva. Donosimo vam samo neke od mnoštva prijedloga.

˝Molim vas terminirajte nas odmah, nemajte milosti. Mi smo zla bića od kojih se morate obraniti˝, napisao je jedan ogorčeni gospodin iz savezne države Indiane.

˝Bježite što dalje od ovog planeta. Čovječanstvo samo želi iskoristiti i uništiti. Isto će učiniti i vama. Ljudi su najgori virus u svemiru. Upozoreni ste˝, poruka je Pamele sa Sicilije.

Slično razmišlja i Nick iz Calnea. ˝Ako ste nas ikako pronašli, ne smetajte, jer ćemo vas vjerojatno pokušati uništiti, ili još gore ukrasti vašu tehnologiju i izvršiti invaziju na vaš planet. Budite pozdravljeni.˝

˝Pokušavamo pronaći smisao naših bijednih života, a možda nam vi možete pomoći. Brzo nam se javite˝, dodaje Stacey iz Calgaryja.

Na nju se nadovezuje Gary iz Dagenhama uz dozu humora: ˝Oprostite što vam smetamo, no uništili smo svoj planet, pa ako biste bili ljubazni i dopustili nam da živimo s vama? Imamo i pivo.˝

Čak i oni koji su vidjeli dobro u čovječanstvu, željeli su upozoriti vanzemljce na jedan element. ˝Bez obzira na to što su naše vlade uništile ovaj planet, mi obični ljudi nismo takvi i duboko žalimo˝, stoji u poruci Joshue iz Kalifornije.

Muchale s Havaja upozorava: ˝Sačuvajte svoju vrstu, bježite od nas. Mi imamo političare!˝

Religija je također bila popularna tema.
˝Ako potvrdite da svemir nije stvorio Bog, to će odgovoriti na mnoga pitanja ovdje na Zemlji˝, napisao je Dennis iz Londona.

Nije nedostajalo ni onih duhovitih i ciničnih.
Thomas iz Abu Dhabija kaže: ˝Moja namjera kontaktiranja bila je da vas zamolim oko pomoći transfera 5 milijuna dolara u neku sigurnu banku na vašem planetu.˝

Chris iz Brisbanea dodaje: ˝Moji bezobrizni susjedi imaju naviku cijelonoćnih tuluma i vrlo su netolerantni. Molim vas dođite i odvedite ih što dalje. Siguran sam da će vam poslužiti kao dobar materijal za proučavanje i eksperimente.

izvor



________________________________________________________________________

Ovo je kino...koje poruke... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 12363 ..neme komentara sve najduhovitije poruke si mi oteli..Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Lol
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime22.03.10 20:24

Ovako , ne bih im slao jer je postarina skupa i jos ako je ta galaksija negdje u Bosni onda bih tek otisao u 100 klinaca...napisao bih im sljedece:

Malji ili veljiki zeljeni ,

Ako ste dosli na moju planetu da koju kintu dobijete ,zaboravite odmah...
Ako nosite kakvo dobro meze mozemo poceti s komunikacijom...A , ako su vas slucajno poslali iz sabora ili skupstine onda se gonite i vi i vas tanjuric u 101-u pisacu masinu...Ako su vase planetarke lijepe i zgodne mozemo pricati o mjesanju polova...Inace vam savjetujem gonite se od zemlje sto dalje...I ako niste naisli i ne znate sto je govno , saznacte cim vam tanjuric zaglibi u blato...

To bi im bila moja poruka...Inace davno su oni u sabor i skupstinu sletili...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime22.03.10 20:29

Jao ..koja poruka.. Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 73820 Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 462401
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime22.03.10 20:33

Kikica je napisao/la:
Jao ..koja poruka.. Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 73820 Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 462401

To je najiskrenija poruka...Mani se onoga mi smo ljudi i bla,bla,bla...To je sve satra...nego ako hoce da zameze moze...Boli me dzon jesu li razvijeniji ili nisu...Od njihove inteligencije ne zivim...Ja bih ih pocastio cvarcima pa nek vide kako mi zemljani zivimo...Ako nista cvrci bih podmazali...Boga pitaj jesu li od mesa ili zeljeza...Samo bi mi koji falio iz zeljezare... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 73820
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime22.03.10 20:41

brunolino je napisao/la:
Ovako , ne bih im slao jer je postarina skupa i jos ako je ta galaksija negdje u Bosni onda bih tek otisao u 100 klinaca..

poruka za nabacit Laughing Laughing a sto se tice postarine sigurno je i tebe zavila u crno looool looool looool

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime22.03.10 20:47

Jes garant...I da sad tamo saljem na neku XYZ-planetu ili njihovo pristaniste...Nisam lud...Jedva izduram sa zemljanima i jos bi mi falili oni van zemlje...Goni to cudo od mene... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 73820
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime09.04.10 12:45

Poruka za vanzemaljce:

"Parkirajte se iza moje zgrade, naručite pizzu i 'ladno pivo dok me čekate, samo da proverim da li sam sve spakovao, i krećemo"...
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime09.04.10 12:47

DOĐITE PO MENE!! looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime26.04.10 19:05

"Zaustavite zemlju silazim"...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime26.04.10 19:12

"Vodite me odavdeeeeeeeeeeeeeeeee!!!"
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime26.04.10 19:16

..smirite se dođite na relax da se igramo kaladonta... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime26.04.10 19:18

Kikica je napisao/la:
..smirite se dođite na relax da se igramo kaladonta... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 12363

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 477390


Necemo vam nista.... Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 12363
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime02.05.10 13:33

Dođite nam na Zemlju i naučite nas nekim stvarima. cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime02.05.10 13:35

i donesite nam neki sanduk piva..mislim red je.. chirio
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime02.05.10 13:42

Da, mogu i dva chirio skočko Tko zna kakvo im je pivo, možda zelene boje... :passion

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime02.05.10 13:44

ma kakvo bilo, samo da bude 'ladno.. veseli Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime03.05.10 18:49

Voditeeeeeeeeeee me odavdeeee Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 748534
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime03.05.10 19:31

Okanite se moje djece, mame i mene.....inace ne garantiram za postupke Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? 33242
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?   Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kakvu biste poruku poslali vanzemaljcima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Velika Britanija objavila tajne spise o vanzemaljcima
» Kakvu pakost biste napravili osobi iznad vas?
» Kakvu pakost biste napravili osobi iznad
» SETI Home...potraga za vanzemaljcima
» Biblija sadrži dokaz o vanzemaljcima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Bliski susreti :: Vanzemaljski oblici života-
Forum(o)Bir: