Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju Empty
PostajNaslov: HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju   HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju I_icon_minitime02.03.10 9:13

Od građana dvije godine ubirali su novac koji je na kraju nestao. Prikupljenu naknadu za razdoblje 2008. i 2009. godine HEP je trebao isplatiti do kraja prošle godine, ali to nije učinio
ZAGREB - Uprava HEP-a nenamjenski je potrošila novac za financiranje obnovljivih izvora električne energije, koji je preko pretplate ubirala od hrvatskih građana u posljednje dvije godine. Iako je prikupljenu naknadu za razdoblje od 2008. do 2009. u iznosu od 200 milijuna kuna HEP do kraja 2009. trebao uplatiti na račun Hrvatskog operatera tržišta (HROT), on to nije učinio.

Tek nakon dopisa koji je krajem 2009. Uprava HROT-a poslala Ministarstvu gospodarstva iz HEP-a je na račun Hrvatskog operatera tržišta stiglo 35 milijuna kuna, dok je 164 milijuna ostalo nepodmireno. Kako je izdvajanje naknade za obnovljive izvore zakonska obveza HEP-a, očito je da su u bivšoj upravi te javne tvrtke prekršili zakon i stotinjak milijuna kuna potrošili u druge svrhe.
Isplaćuju poticaje


Predsjednik Uprave HROT-a Leo Prelec Jutarnjem je potvrdio da HEP ima problema s isplatom tog iznosa, što je dokaz nelikvidnosti u koju je doveden poslovnom politikom bivše uprave.

HERA je ipak nadležna


Tomo Galić, predsjednik Uprave HERA-e, smatra da HEP-ovo kršenje ugovornih obveza ne spada u njegov djelokrug odgovornosti.
- Mi provodimo nadzor nad primjenom tarifnog sustava za cijene električne energije, a tko kome duguje nije naša stvar - kaže Galić. Podsjeća na to da i HEP i HROT imaju svoje nadzorne odbore koji bi se trebali baviti sporovima između dviju tvrtki.

No, Leo Prelec smatra da je HERA ipak odgovorna , dok je Pravilnik o djelovanju tržišta električne energije koji su donijeli HROT i HERA-a puno konkretniji. Naime, u čl. 60 tog pravilnika stoji da “nadzor nad radom operatera na tržištu provodi HERA”, dok čl. 70 istog zakona kaže da HERA rješava i sve sporove koji nastaju radom operatera na tržištu el. energije. Premijerka Jadranka Kosor naložila je Ministarstvu gospodarstva da utvrdi tko je odgovoran.



izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju Empty
PostajNaslov: Re: HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju   HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju I_icon_minitime02.03.10 10:24

Ja to ne razumijem...jel mi imamo usađen neki gen zbog stoljeće kmetovanja pa nam svejedno koliko nas se guli i gazi..jel to moderno kmetovanje samo nama ne smeta...pa po cijeloj Europi ljudi se dižu bune..a mi čutimo ..čitamo tj. žmirimo i čekao milost božju.
Ne razumijem da nemamo što jesti..nemamo djeci za kavu da im damo..a svi bi mogli imati..takav bogom dan komad zemlje i gladni i šutimo to mi nije jasno.
Oni dižu tarife meni je uplatnica za struju bila po ljeti kada sam doslila tu 200 kuna sada je 500..nemam ništa potrošaća u kući čak nemam ni duboki zamrzivać..a oni će nam sada dići opet struju..oteli na milione i milione za to ulagnje u energiju..i sada ih nema a ljudima iskapčaju struju zbog duga od 200 kuna..
SRAMOTA..sram nas bilo sve u ovoj državi što šutimo i trpimo...i sram one koji su nas natjerali da ivimo kao kerovi od jutra do sutra. HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju 940140
Volim ovu zemlju i nedam nikom da mi kaže nešto protvi nas...ali ne vrijedimo pišljiva boba svi skupa. HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju 486573
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju Empty
PostajNaslov: Re: HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju   HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju I_icon_minitime17.05.10 1:06

I tko je na kraju odgovarao za ovo?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Mixi
Zagrijao tipkovnicu



Male
Libra Cat
Broj postova : 310
Godine : 60
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 25.04.2010

HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju Empty
PostajNaslov: Re: HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju   HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju I_icon_minitime20.05.10 23:19

Kikica je napisao/la:

SRAMOTA..sram nas bilo sve u ovoj državi što šutimo i trpimo...i sram one koji su nas natjerali da ivimo kao kerovi od jutra do sutra. HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju 940140
Volim ovu zemlju i nedam nikom da mi kaže nešto protvi nas...ali ne vrijedimo pišljiva boba svi skupa. HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju 486573
Potpisujem!

Svud je isto samo njega nema!
[Vrh] Go down
Sponsored content





HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju Empty
PostajNaslov: Re: HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju   HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
HEP pronevjerio 164 milijuna kuna za obnovljivu energiju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» J.Lo pjeva po svadbama za 12 milijuna kuna
» Sanaderu odbili jamčevinu od 12,4 milijuna kuna
» Uzgoj bundeva donio im dva milijuna kuna
» Pevec 2011. završava s dobiti od 26 milijuna kuna?
» Osvojili su 58 milijuna kuna i sve darovali lokalnoj zajednici

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: