Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dan borbe protiv nasilja nad ženama

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime25.11.08 19:21

First topic message reminder :

Danas se obilježava dan borbe protiv nasilja nad ženama. Proglasili su ga Ujedinjeni Narodi 1999. godine. Odabran je ovaj dan jer su 25. studenog 1960. godine, u Dominikanskoj Republici, zvjerski mucene i ubijene tri sestre Mirabal, koje su se borile protiv nasilnicke vladavine tadašnjeg predsjednika.
Današnjim danom pocinje svjetska kampanja "16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama", koja završava 10. prosinca na Meðunarodni dan ljudskih prava, cime se simbolicno istice da je nasilje nad ženama grubo kršenje ljudskih prava.
Svatko od nas bi trebao pomoci žrtvama nasilja i prijaviti zlostavljace nadležnim institucijama.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:08

pred fizičkog, postojii psihičko nasilje...i ponekad je to psihičko čak i gore....
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:15

Nismo ni svjesni koliko ima nasilja nad zenama ..koliko tih primjera ima u nasoj okolini od kojih svi okrecu glavu .,.kao sta ja da radim ne mogu joj pomoci ....i kad cujem da neko kaze bolje joj je da cuti ..pruzi jezik tako joj i treba ..ja bih ga ubila...i nije mi jasno koliko moras biti umno poremecen i dici ruku na zenu ili dijete ...tj na slabijeg od sebe ...ako si hrabar idi na jace od sebe ili na istu silu kao sto si ti ...mada ja nekad kriovim i zene za tu situaciju ..jer ono kad se pusti jednom onda joj je gotovo uvijek ce je mlatiti i nasilan biti ..ali da se prvi put usprotivi i ne dozvoli to mislim da se ni oni ne bi bili toliko hrabri ..mozda lupam .. nisam nikad bila u toj situaciji pa je lako ovako govoriti i razmisljati ..ali znam da se nikad ne bih pustila ..ako nisam jaka da se s njim borim kad zaspe dobio bi barem dio onog sto je on ucinio i pokupila bih se iz te sredine ..bilo gdje ..
mislim da se nedovoljno radi i ne cini se nista na suzbijanju nasilja nad zenama ..ako i prijavis ..nista se ne desi ..opomenu ga ..na lijep nacin ..i onda je zena tek tad gotova ..a poduzima se samo nesto kad neko nastrada
i slazem se Yano da je psihicki mnogo gore nego fizicki ..i najgore u tome je sto nekad ni zena ne shvata da psihicki je ubija ..tone jer joj on daje pogresnu sliku a on ane vidi dalje od nosa i podnosi psihicke torture jer misli da je tako zasluzila

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:16

ali bliz, onda je pogreška u samoj ženi, u nedostatku njezinog samopouzdanja i vjere u sebe...nikad nijedna žena ne smije misliti da je tako zaslužila, jer nije...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:19

Kikice i Yano, ovo nije tema za off topic. tease I svi bi trebali biti aktivniji u promicanju svijesti i diskusije o ovoj temi. Iskopao sam je iz arhive nakon što nitko nije 2 godine ništa napisao o tome na forumu. :kavica:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:22

Slažem se Gorane..nije.

I istina da nikada niti jedna osoba ..a ne samo žena nebi trebala bitii i misliti da je zaslužila bilo psihološku ili fizičku torturu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:24

moja isprika šefe.

i kao što sam rekla, obavijestit ću vas o prezentaciji.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:26

Na žalost, mnogo žena misli da nema izbora i da tako mora biti. Zašto je to tako? Zato što institucije ne obavljaju svoj dio posla, zato što se nitko ne educira, zato što smo primitivno balkansko društvo u kojem mnogi smatraju sramotom prijaviti zlostavljanje.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 10:36

Yana je napisao/la:
ali bliz, onda je pogreška u samoj ženi,.
zasto mora uvijek biti pogreska u zeni ....zasto nije pogreska u muskarcu sto se tako postavi prema zeni ....
i ja jos nikad nisam cula da se drze predavanja po skolama ili bilo gdje da se svi educiraju ne samo zene kako ce se ponasati u tim situacijama ..nego kako da ne dolazi do tih situacija ..kako se boriti i prijavljivati takve osobe koje vrse nasilje ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 12:47

provodi se edukacija, malo više ću o tome napisati kada budu dostupni rezultati upravo završenog istraživanja, institucije surađuju, posebno policija i državno odvjetništvo, centri za socijalnu skrb, zatim organizacije civilnog društva, a najmanje vjerske ustanove

kad sam napisala da je pogreška u ženi, nisam mislila općenito, nego u slučajevima kada žena ne poduzima ništa da se izvuče iz nasilja, bilo fizičkog, bilo psihičkog, bilo seksualnog....i dugih oblika nasilja...

malo više o toj temi ovdje http://zenskasoba.hr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 13:12

Drago mi je da kod vas suraduju i da poduzimaju ipak neke mjere ..kod nas mislim da jos nismo dosli do tog stepena suradivanja..jos uvijek i kad se obratis policiji ne poduzimaju nista ..samo ti kazu tj posavjetuju te da se udaljis od te osobe ....cak sam cula i komentare neka je ..sama je trazila ..tj sto je trazila to je i dobila ..i mislim da ce ovde to stanje jos dugo potrajati jer jos uvijek smo najprimitivniji narod sto se tice odnosa izmedu muskarca i zene tj odnosa u braku ..jer jos uvijek je razmisljanje muz ti je i slusaj ....

Yano dobra stranica .. bravo

Uvijek sam forum gledala kao mjesto gdje se moze svasta nauciti ili nekom pomoci ako mu je pomoc potrebna a ne samo mjesto za odmor i zabavu ...i mislim da treba malo vise ovakvih ozbiljnijih razgovora jer mnogi ce naci mozda rjesenje za svoj problem

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime23.11.10 13:16

slažem se, zato sam stavila taj link, stranica je odlična. na ovoj prezentaciji je bilo puno rečeno, ali još nije dostupna. začudilo je i mene (iskreno) koliko državne institucije dobro surađuju, za svaku pohvalu...
i koliko se zapravo radi na tom pitanju...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dan borbe protiv nasilja nad ženama   Dan borbe protiv nasilja nad ženama - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dan borbe protiv nasilja nad ženama
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Dva desetljeća borbe protiv nasilja u obitelji
» Let 3, TBF, Laibach i Lollobrigida sviraju protiv protiv droge
» Val nasilja nad ženama - naučite se braniti!
» Zagreb: Uzgajao Staforde za borbe pasa...
» Kampanja protiv spolnog nasilja na djecom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: