Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 PIVO pomaže u borbi protiv raka

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime21.01.10 9:09

Ako pred kraj radnog dana volite da popijete čašu vina, možda bi bolje bilo da razmislite o krigli piva. Naime, istraživači sa nemačkog instituta za rak u Heidelbergu, otkrili su da pivo sadrži snažan molekul koji pomaže u prevenciji raka dojke i prostate.

PIVO pomaže u borbi protiv raka Pivo_i_rakSupstanca po imenu xanthohumol, nalazi se u hmelju, a blokira preteranu aktivnost testosterona i estrogena. Takođe pomaže u prevenciji oslobađanja proteina PSA koji podstiče širenje raka prostate.

Naučnici su dugo znali da supstance iz hmelja pomažu u blokiranju estrogena. Ipak, ovo je prvi put da je otkriveno kako utiču i na testosteron.

- Istraživanje je još u fazi razvoja, ali nadamo se kako ćemo tokom eksperimenata uspeti da dokažemo da xanthohumol aktivno pomaže u borbi protiv raka prostate - objašnjava dr Klarisa Gerhauser iz Instituta. Ako se pokaže uspešnim, xanthohumol bi se jednog dana mogao upotrebljavati kao lek u borbi protiv raka.

A koje pivo bi moglo da ima najveći udeo xanthohumola?

- Hmelj pivu daje njegov gorak ukus, zato tradicionalna piva sadrže više ove supstance za razliku od svetlih lager - objašnjava Ben Mekfarland, autor knjige „Najbolja svetska piva".(L&Z)
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime22.01.10 19:09

inače ne volim svjetla piva....samo tamna piva....probala sam kasačko pivo i fantastično je ..pomalo jako ali izuzetno...od naših piva ta su mi najbolja...e sad koliko sam ih popila neće rak na mene PIVO pomaže u borbi protiv raka 12363
[Vrh] Go down
Rain_Dog
Početnik
Početnik
Rain_Dog


Aquarius Cat
Broj postova : 33
Godine : 37
Datum registracije : 16.11.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 0:49

Niky je napisao/la:
inače ne volim svjetla piva....samo tamna piva....probala sam kasačko pivo i fantastično je ..pomalo jako ali izuzetno...od naših piva ta su mi najbolja...e sad koliko sam ih popila neće rak na mene PIVO pomaže u borbi protiv raka 12363

e da dobro je kasačko, pa velebitsko, grička vještica, crna kraljica a meni je najdraži tomislav. Ma naša piva su genijalna PIVO pomaže u borbi protiv raka 19814
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 13:36

nisam probala ostala....koja si naveo...ali vjerujem da su dobra..meni je kasačko baš posebno okusa PIVO pomaže u borbi protiv raka 19814
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 13:48

Ja nemam pojma o čemu vi pričate.. PIVO pomaže u borbi protiv raka 12363
Ali znam da je Leffe jedno super pivo..i svijetlo i tamno..oba su supeeer..blaga..slatkasta..odlična. PIVO pomaže u borbi protiv raka 477390
[Vrh] Go down
Rain_Dog
Početnik
Početnik
Rain_Dog


Aquarius Cat
Broj postova : 33
Godine : 37
Datum registracije : 16.11.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 16:46

Probajte ako dođete u priliku. Grička vještica i Crna kraljica se toče u Medvedgrad pivnicama u Zagrebu. To je njihovo domaće pivo koje proizvode na tradicionalan način. Velebitsko proizvodi Ličanka isto kao i Kasačko, ima svijetlo i tamno, meni bolje tamno. Njih se može nać u kafićima ali rjeđe jer ne proizvode velike količine. Leffe nisam proba ali hoću.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 16:54

Crna kraljica? Često sam pila tamno pivo u Medvedgrad pivnici u Dubravi, dok se još nisu odvojili od Savske, obožavala sam to pivo ... Vjerujem da je to isto picvo na koje i ti misliš i potvrđujem da je zaista dobro...

Kod mene kao i kod Nicky, nikad neće biti bolesti ako je pivo lijek Laughing
[Vrh] Go down
Rain_Dog
Početnik
Početnik
Rain_Dog


Aquarius Cat
Broj postova : 33
Godine : 37
Datum registracije : 16.11.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime23.01.10 23:19

To je to sigurno. Imaju još piva u ponudi ali ova koja sam naveo su mi najbolja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime14.04.10 16:42

Bolje spreciti nego leciti Smile

Ako vam devojke ili zene prigovaraju za koju flasu piva vise
recite im samo da je to preventiva protiv raka prostate PIVO pomaže u borbi protiv raka 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime14.04.10 16:54

pivo je za sve zdravo ... narocito za kosu Laughing drzi bolje neg lak ..bez zeze ..ja ne volim pivo ...ne volim mu ukus ...ali pivo je zdravo ali sve u granicama normalno ..a ne sad sjest pa pet sest flasa jer je zdravo ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



PIVO pomaže u borbi protiv raka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime14.04.10 16:57

ja ga volim leti piti kad je skroz hladno Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime15.04.10 17:28

ne volim mu ukus ne valja gorko ..ruzno ... Laughing ako bi mu malo promjenili ukus i ja bih ga stalno pila Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



PIVO pomaže u borbi protiv raka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





PIVO pomaže u borbi protiv raka Empty
PostajNaslov: Re: PIVO pomaže u borbi protiv raka   PIVO pomaže u borbi protiv raka I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PIVO pomaže u borbi protiv raka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Brak utječe na zdravlje
» "Prozak" može pomoći u borbi protiv raka
» Riječka konferencija o borbi protiv komaraca
» Hranom protiv raka
» Kako pobijediti u borbi protiv alergija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Onkologija-
Forum(o)Bir: