Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Europsko prvenstvo u rukometu 2010. Empty
PostajNaslov: Europsko prvenstvo u rukometu 2010.   Europsko prvenstvo u rukometu 2010. I_icon_minitime15.01.10 2:58

Počelo je odbrojavanje do Europskog prvenstva u rukometu 2010, najvećeg rukometnog natjecanja koje se ikad organiziralo u Austriji! Od 19. do 31. siječnja 2010. Austrija će ugostiti najbolje svjetske rukometaše.

Ždrijeb, promocija i početak prodaje ulaznica za Europsko prvenstvo
Organizacijske pripreme za EURO 2010 u punom su jeku, a lokalni organizacijski odbori u Innsbrucku, Beču, Grazu, Linzu i Wiener Neustadtu rade punom parom. U Štajerskoj je 2009. godina proglašena „godinom rukometa", u Gornjoj Austriji potpisan je prijateljski ugovor s europskim glavnim gradom kulture pod motom „Linz09 - friends - EURO 2010 traži novu sinergiju!", a „Rukometna groznica u Tirolu" naziv je inicijative za popularizaciju rukometa u Tirolu. Glavni cilj inicijative je ovim velikim sportskim događajem oduševiti što više djece i mladih.

Službena prodaja ulaznica je u tijeku, a ukoliko želite vidjeti kako najbolji rukometaši igraju u austrijskim dvoranama, što prije osigurajte ulaznice! Izvlačenje skupina za Europsko rukometno prvenstvo 2010. održano je 24. lipnja u okviru gala večere u bečkoj palači Lichtenstein. Kao što se moglo očekivati, za rukometaše austrijske reprezentacije bio je to težak ždrijeb: Austrija će se u Linzu u skupini B sresti s europskim prvakom Danskom, osvajačima olimpijskog srebra Islandom te Srbijom. Prva utakmica održat će se 19. siječnja u Linzu između reprezentacija Austrije i Danske.

Igre u skupinama na rasporedu su od 19. do 23. siječnja u Linzu, Grazu, Innsbrucku i Wiener Neustadtu. Prve tri reprezentacije iz svake skupine plasirat će se u drugi krug koji će trajati od 24. do 28. siječnja, s utakmicama u Beču i Innsbrucku. Polufinalna i finalna utakmica održat će se 30. i 31 siječnja 2010. u Beču.

Skupina A (mjesto održavanja utakmica: Graz)
Hrvatska
Norveška
Rusija
Ukrajina

Skupina B (mjesto održavanja utakmica: Linz)
Austrija
Danska
Island
Srbija

Skupina C (mjesto održavanja utakmica: Innsbruck)
Njemačka
Poljska
Švedska
Slovenija

Skupina D (mjesto održavanja utakmica: Wiener Neustadt)

Godine : 43

PostajNaslov: Re: Europsko prvenstvo u rukometu 2010.   Europsko prvenstvo u rukometu 2010. I_icon_minitime15.01.10 3:04

Još nekoliko informacija:

-tri najbolje plasirane ekipe osiguravaju direktni plasman na svjetsko prvenstvo 2011. u Švedskoj.
-europski prvak osigurava i direktni plasman na slijedeće europsko prvenstvo 2012., koje se održava u Srbiji

Iz svake skupine dalje prolaze prve tri momčadi. U slučaju istog broja bodova, gleda se prvo gol-razlika, zatim broj postignutih golova, a ako je i to isto, abecedni poredak odlučuje o prolasku u drugi krug.

U kasnijem dijelu natjecanja, uslijed istog broja bodova, kriterij je slijedeći:
-broj bodova u međusobnom susretu
-gol-razlika u međusobnom susretu
-veći broj pogodaka u međusobnom susretu
-gol-razlika u svim susretima
-veći postignuti broj pogodaka

Kreiraju se dvije skupine po 6 momčadi, a prve dvije idu u polufinale.
Ary
VIP član
Ary

Female
Godine : 43

Hrvatski rukometaši otputovali su na Europsko prvenstvo u Austriji. Igrat će u skupini A s Norveškom, Rusijom i Ukrajinom. Europsko zlato je jedino koje im nedostaje...

Kauboji su odjahali. Rasprodana dvorana u Grazu čeka Červarove izabranike koji će protiv Norveške u prvoj utakmici igrati bez dvije važne karike - ozljeđenih Blaža Lackovića i Tončija Valčića.

'Da se nije dogodilo ovo sa Lacom i Tončijem bilo bi fenomenalno, ali što je tu je. Što nas ne ubije, ojača nas,' i dalje je optimističan Ivan Čupić, kao i Igor Vori koji vjeruje da je ključ uspjeha pobjeda na otvaranja turnira.

'Možemo mi sve, bitno je da prvenstvo otvorimo pobjedom kasnije će sve biti lakše,' vjeruje najbolji pivot svijeta.

Ovo je desetljeće u znaku dvije reprezentacije, Francuske i Hrvatske. Ovo je deseto natjecanje pod Červarovim vodstvom. Može li na njemu dohvatiti i ono najteže rukometno zlato, Europsko?

'Morat ćemo se osloniti na dva starija, iskusnija igrača to su Ivano i Vori, a ostalo će mladi morati ponijeti, više tereta odgovornosti te igre,' plan je Line Červara, u kojem će važnu ulogu imati i Mirko Alilović, jer bez dobrog golmana Kauboji nemaju velikih izgleda za medalju.

'Imamo mladu ekipu, mislim čak da je najmlađa na Europskom prvenstvu. Glupo bi bilo obećavati neke medalje. Ako bude, bit će odlično, ako ne bude, što je tu je,' oprezan je u prognozama najskuplji rukometaš svijeta Domagoj Duvnjak.

Jedan od najpoželjnijih rukometnih skalpova je onaj - hrvatski. Siječanjski život pod pritiskom je hobi naših rukometaša, na njega su navikli kao i na glavne uloge. No, jedno je sigurno: kako god Kauboji prošli u Austriji hrvatski navijači i dalje će biti ponosni na njih.izvor
Ary
VIP član
Ary

Female
Godine : 43

HRVATSKA-Norveška 25:23

Sedam i pol minuta čekali smo prvi hrvatski pogodak u Austriji, kad je Ivano Balić napokon "rasparao" norvešku mrežu. Prije toga i Čupić i Zrnić nisu iskoristili sedmerce, a svi naši šutevi završavali su van okvira.

Norvežani su držali minimalno vodstvo do 16. minute, kad Hrvatska dolazi do prednosti 5:4 i čuva je do odmora. U napadu je vukao Drago Vuković, na drugoj strani terena svoje je davao i Mirko Alilović, a njih dvojica uz poneki Ivanov "balićevski" potez bili su dovoljni za minimalnu prednost od 11:10 na poluvremenu.

U drugi dio ušli smo furiozno, pogocima Buntića i Štrleka otišli smo na najviših 13:10, ali zadržali smo tu prednost samo osam minuta. Kod 15:12 zaredala je serija od četiri pogotka Norvežana, koji ne samo da su se izvukli iz neugodnog minusa, nego i preuzeli vodstvo - 15:16 u 42. minuti.

Zaustavili su naši taj "slobodni pad", odličnom Vukoviću se u napadu priključio i Manuel Štrlek s lijevog krila i u zadnji period utakmice ušli smo s prednošću. U 54. minuti imali smo 24:22, a Balić pogađa gredu u napadu koji nam je opet mogao donijeti +3. Završne minute ponudile su pravu dramu.

Kod 24:23 sjajni Alilović brani zicer Norvežanima, ali na drugoj strani iz iste situacije s krila Štrlek pogađa vratnicu. Norvežani su dobili još jednu šansu za izjednačenje, no sjajno je reagirala naša obrana 40 sekundi prije kraja, a Vori zabija za konačnih 25:23 dvije sekunde prije kraja.

Nova hrvatska reprezentacija tako je pobjedom krenula u svoju novu veliku avanturu i s dva boda može mirnije planirati nastavak natjecanja u skupini. Slijedi Ukrajina u srijedu u 18:10, a pobjeda u toj utakmici donosi nam plasman u drugi krug.

Hrvatska-Ukrajina 28:25

Hrvatska u drugoj utakmici skupine A Europskog rukometnog prvenstva u Grazu igra protiv Ukrajine. Sastav izabranika Line Červara je sljedeći: Alilović, Zrnić, Kopljar, Balić, Vuković, Vori i Štrlek. Prvi napad nije uspio zabiti Štrlek, a Ukrajinci su odmah uzvratili golom. Vori zabija prvi gol za Hrvatsku u 5. minuti. Obje reprezentacije od početka mnogo griješe. Hrvatska uspjeva povesti u 15. minuti prvi put, a minutu kasnije odvaja se na dva razlike. Hrvatska igra loše i vrlo statično. U 28. minuti Ukrajinci imaju po prvi puta tri gola prednosti. Vori minutu prije odlaska na odmor zabija i smanjuje na 2 razlike. Kraj prvog poluvremena završava vodstvom Ukrajine 14-12. Počelo je drugo poluvrijeme. Već u prvoj minuti Ukrajina postiže pogodak, no Hrvatska se budi iz sna te postiže dva u dva vezana napada. Prvo izjednačenje u nastavku donosi Balić, nakon šest minuta igre. Alilović u međuvremenu upisuje sedmu obranu, no Ukrajina opet vodi. Dinamičnija igra Hrvatske diže Čupića i Balića koji trenutno poravnavaju rezultat. No ipak Ukrajina rezultatski vodi u 70 posto utakmice, a već se ulazi u zadnjih dvadesetak minuta. Čupić ponovno u 46. minuti izjednačuje na 21-21. Dvije minute kasnije Ukrajinci vode. Buntić izjednačuje. U 51. minuti Balić solo akcijom donosi vodstvo. Vori nastavlja dobar niz napada i povisuje na dva razlike. Čupić u 53. propušta priliku sedmercem povisiti na tri razlike. Malo više od pet minuta do kraja Buntić uspjeva odvojiti Hrvatsku na tri gola razlike. A zabija i sljedeći gol za možda konačan pozitivan ishod utakmice za Hrvatsku. Prethodna obrana sedmerca Alilovića, ukupno 13., gotovo sigurno vodi Hrvate do osiguranje drugoga kruga. Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila 28-25, a Vori proglašen za igrača utakmice s postignutih 6 golova. Buntićje postigao 5, Čupić i Balić po 4 gola.

Hrvatska - Rusija 30:28

Hrvatski rukometaši ubilježili su i treću pobjedu na Euru svladavši u dramatičnoj završnici Rusiju s 30:28 (17:16) za maksimalan učinak od četiri pred nastavak natjecanja u Beču.

Kao i protiv Norveške i Ukrajine, opet se u Grazu igrao triler u kojem su hrvatski rukometaši, iako vidno iscrpljeni, uspjeli svladati fizičku, po kilogramima, najjaču reprezentaciju na turniru.

Dvoboj su odlučila hrvatska krila Ivan Ćupić (8) i Manuel Štrlek (7), koji su u prvom poluvremenu postigli većinu zgoditaka, a u drugom su "uskrsnuli" nakon što su Rusi u 46. minuti vodili s tri razlike. Tri razlike imala je i Hrvatska u više navrata sredinom prvog poluvremena, ali u tom periodu nije funkcionirala hrvatska obrana.

U nastavku se razbranio Mirko Alilović (12 obrana), ali su Červarovi izabranici ostali bez opcija i snage u napadu protiv gorostasne ruske obrane koja je u drugom dijelu dobro čuvala naše krilne igrače. Ipak, Čupić i Štrlek su u zadnjih 10 minuta postigli ključne pogotke, okrenuvši 21:24 u 27:26 u 52. minuti.

Ruski adut s klupe Starih poravnao je na 27:27, potom je Alilović obranio čisti "zicer" u protunapadu, a u istoj minuti je Čupić promašio sedmerac. u samoj završnici dvije minute prije kraja Duvnjak je postigao zgoditak za 28:27, Kajnarov poravnava na 28:28, a s igračem više pogodak vrijedan pobjede postiže Vuković.

Hrvatski rukometaši uzeli bod
U susretu 1. kola skupine I drugog kruga Europskog prvenstva za rukometaše Hrvatska je protiv Islanda odigrala neodlučeno 26:26 (12:15).

Hrvatska je i dalje neporažena na EP-u te ima realne izglede za plasman u polufinale jer je u drugi krug natjecanja prenijela maksimalna četiri boda.

Hrvatski rukometaši odigrali su još jednu izjednačenu utakmicu, koja je ponovno odlučivana u samoj završnici. Prvo poluvrijeme ostat će upamćeno po lošoj igri Hrvatske u obrani. Utakmica je do 15. minute bila izjednačena, a onda su Islanđani s igračem više došli do prednosti od dva gola - 8:6.

Do 24. minute prednost Islanda se povećala na četiri gola, i tu su prednost Islanđani održavali do poluvremena, a tek je Vori udarcem u zadnjoj sekundi smanjio zaostatak na tri pogotka.

Hrvati su dobro krenuli u drugi dio, Buntić je s dva pogotka smanjio zaostatak na 14:15, ali Island je do 37. minute ponovno napravio prednost od četiri gola. Island je tu prednost držao do posljednjih deset minuta utakmice, a Hrvati su priključak uhvatili u 56. minuti kada je rezultat izjedančen na 23:23.

Nakon toga ponovno se utakmica odvijala po principu "gol za gol", Hrvati su tri puta vodili, ali Islanđani su se uvijek vraćali. U tim trenucima dva gola je zabio Duvnjak, a jedan Tonči Valčić.

Posljednji napad imali su naši rukometaši, ali Islanđani su se dobro branili, pa je tek u posljednjim sekundama Valčić uspio uputiti udarac, ali je vratar Islanđana obranio.

U utorak Hrvatska igra protiv Austrije.

HRVATSKA: Alilović, Balić 3, Duvnjak 2, Lacković, Zrnić 3, Kopljar 2, Vori 3, Gojun, Vuković, Mataija, Buntić 3, Valčić 3, Štrlek 1, Čupić 5 (5), Musa 1, Čarapina.

ISLAND: Gustavsson, H. Gudmundsson, Svavarsson, Geirsson, Palmarsson 2, Ingimundarson 1, Hallgrimsson, Atlason 2, Sigurdsson, Gudjonsson 6 (4), Stefansson 7, Asgeirsson, Petersson 3, Jakobsson, Gunnarsson 5, O. Gudmundsson.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Island 16 minuta s igračem manje.

SEDMERCI: Hrvatska 5-6, Island 4-4.

GLEDATELJA: 6.800. SUCI: Horaček i Novotny (Češka). (Hina)
Ary
VIP član
Ary

Female
Godine : 43

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Francuske u finalu Europskog prvenstva 25-21. Hrvatska je tako obranila srebro iz Norveške '08

Hrvatska je dugo izgledala kao momčad koja je spremna osvojiti Europu, 28 minuta finale je izgledalo poput bajke. Ali na kraju je ipak svirala “Marseljeza”, opet su Francuzi ispijali šampanjac sa zlatom oko vrata. A naši rukometaši na trenutak su zaboravili da su u vrhu i tužno gledali u pod.
- Nemamo se čega sramiti. Ovo je naš prvi poraz na turniru, i to od olimpijskih i svjetskih prvaka. Francuzi su pokazali snagu, ali ja čestitam svojim igračima - rekao je izbornik Lino Červar, pošteno priznavši:
- Presudila je njihova spremnost, imali su više igrača koji mogu odlučiti utakmicu. A mi smo se previše mučili, preteško smo dolazili do golova. Protiv Francuske nemaš pravo na pogrešku, čim počneš griješiti, upadaš u njihov žrvanj. Baš to se nama i dogodilo.
Razočaranje je brzo nestalo s lica hrvatskih rukometaša, shvatili su da je srebro s ovako mladom momčadi velik doseg.
- Da nam je netko prije početka turnira ponudio polufinale, rekli bismo “wow”. A mi smo uzeli srebro, izgubili smo od boljeg protivnika. Svaka čast Francuzima, stvarno su najbolji u ovom trenutku - govorio je Igor Vori.
Kraj prvoga dijela i početak nastavka bacio je Hrvatsku u ponor u ovom finalu, reprizi lanjskog, na SP-u u Hrvatskoj. Omeyer je skidao kako samo on zna, Karabatić zabijao, Dinart tukao...
Svoje šanse nismo iskoristili.
- Da, bili smo blizu, ali previše toga smo promašili. Imali smo i sjajnog Mirka, trebali smo to bolje iskoristiti - misli Domagoj Duvnjak.
Imali smo najmlađu momčad na prvenstvu, pred ovom momčadi je perspektiva. A Francuzi će se valjda konačno umoriti. 24 sata
Ary
VIP član
Ary

Female
Godine : 43

Čestitam hrvatskim rukometašima na osvojenom srebru jer mislim da je i to vrlo veliki uspjeh Smile
Gost
Gost

I ja isto tako se pridruzujem, ali ipak smo ih mogli zgaziti...onako iz gusta Europsko prvenstvo u rukometu 2010. 776231