Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH Empty
PostajNaslov: Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH   Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH I_icon_minitime12.01.10 10:09

Profesorski uglađeno, ali posve odlučno i snažno, Ivo Josipović u nedjelju je pobijedio Milana Bandića u drugom krugu predsjedničkih izbora u Hrvatskoj i, nakon Franje Tuđmana i Stjepana Mesića, postao treći hrvatski predsjednik.


Doktor prava, poznati kompozitor i profesor Josipović, prema konačnim rezultatima koje je jučer objavilo Državno izborno povjerenstvo (DIP), osvojio je ukupno 60,29 posto, dok je njegov protukandidat, Zagrebački gradonačelnik Bandić, dobio 39,74 posto glasova. Josipović će na Pantovčak zasjesti 18. februara, kada će preuzeti funkciju od predsjednika Mesića.

U intervjuu jutro nakon velike pobjede, Ivo Josipović, "predsjednik neokaljane biografije", kako su ga jučer titulirali evropski mediji, iznosi utiske o izbornom trijumfu, objašnjava ključ svog uspjeha i otkriva ciljeve predsjednikovanja.

Šta je poručio hrvatski narod dajući Vam ovako veliku podršku? Je li ovime svjetlo uistinu pobijedilo mrak, o čemu ste toliko govorili?

- Ja BiH rekao da je pobijedio moj program nove pravednosti. Mislim da je Hrvatska zaista izabrala koncept koji je vodi u Europsku uniju (EU). Hrvatska je izabrala ljudska prava, pravnu državu i izabrala je borbu protiv korupcije. Mislim da je poruka bila vrlo jasna.

Šta je bila ključna prevaga u kojoj ste došli do pobjede? Jesu li građani zapravo umorni od politike koju su simbolizirali i Sanader i Bandić...

- Da, mislim da je to slučaj. Nije razlika samo u programima. Razlika je i u praksi. Mislim da najbolje o tome govori činjenica da sam u Zagrebu ponovo dobio duplo više glasova od Bandića, aktualnog gradonačelnika. Inače, ovime se na višu razinu diže politička ljestvica, kako u Hrvatskoj tako i u regionu.

Premijerka Kosor kazala je da ćete Vi zajedno s njom uvesti Hrvatsku u EU. Vjerujete li to?

- Da. Mislim da je realno razgovarati o 1. siječnju 2012. godine kao danu ulaska Hrvatske u Europsku uniju.

Kakav će biti Vaš odnos prema BiH? Mnogo je neriješenih pitanja. Predsjednik Mesić u nedjelju navečer, čestitajući Vam, jasno je kazao da bi jedan od Vaših glavnih ciljeva trebalo biti popravljanje dobrosusjedskih odnosa?

- Apsolutno. Mislim da treba jačati suradnju i rješavati probleme koje imamo sa BiH kao državom. S druge strane, Hrvatska je supotpisnica Dejtonskog sporazuma i ima obvezu pomoći Hrvatima koji žive izvan Republike Hrvatske. Zaista je strateški cilj Hrvatske da BiH bude stabilna država, da bude demokratska država i da što prije uđe u EU. Sve što može pomoći na tom putu, sve što može pomoći tri konstitutivna naroda, to sam spreman učiniti.

Hoće li Hrvatska, kao svojevrsni predvodnik regiona, reagirati na stalne pokušaje destabilizacije BiH? O tome je dosta govorio i sam predsjednik Mesić.

- Uvijek imam dobru volju da pomognem BiH. Ali, postoji granica koja kaže: "Ne miješajmo se u unutarnje poslove susjedne države."

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH Empty
PostajNaslov: Re: Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH   Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH I_icon_minitime12.01.10 15:21

Nisam znala da je Dr.prava..ali bilo bi super da malo omekšaju s BiH, a i oni s nama..pa nesmiješ ni pogledati preko grane več te mrko gledaju na carini Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH 12363
[Vrh] Go down
 
Josipović: Ne želim diktirati recepte za BiH
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Coca-Cola i Pepsi hitno mijenjaju recepte!
» Imate problema sa varenjem? Probajte ove recepte od lincure
» Zelim...
» Želim vam...
» Ne želim razmišljati o ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: