Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Hipnoza u psihologiji

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime21.12.09 14:13

Citat :
Hipnoza predstavlja posebno, alternativno stanje svijesti koje je karakterizirano ovim činjenicama:
- hipnotizirana osoba se nalazi u stanju pojačane sugestibilnosti, tj. lakše joj se nametne neka sugestija
- hipnotizirana osoba ima suženu pažnju, pa uopće ne osjeća neke podražaje koji se događaju istovremeno sa zadacima koje pod hipnozom obavlja
- hipnotizirana osoba lakše doživi halucinacije, npr. može vidjeti nešto sto uopće nije prisutno ili ne vidjeti nešto što u realnosti postoji
-hip. osoba se nalazi u pasivnom stanju- nesposobna je sama započeti neku akciju, ali će istovremeno potpuno prihvatiti akcije koje joj sugerira hipnotizer
- hip. osoba smanjeno reagira na bol
- iako osoba izgleda kao da spava, njena EEG snimka razlikuje se od snimke spavača ili onoga koji hoda u snu


da li se hipnozom mogu lijeciti brojni psihicki problemi... anksioznost... depresija...nesanica... opsesivno ponasanje... razlicite fobije.. napadi panike... I bolovi razlicite vrste...
citala sam .. .da se imaju brzi i efektni ucinci kod psihopatski strukturiranih licnosti ili nekih neuroticnih stanja.... cak i u teskim psihickim krizama...
imali neko s nekim takvim iskustvom ili da zna nesto o tome ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime10.03.10 17:39

a nemate nikakvih iskustava ... hajmo ljudi hipnotiziram vas i trazim od vas odgovore


Hipnoza u psihologiji Hipnoza

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime10.03.10 17:58

nemam iskustva.. Hipnoza u psihologiji 776231 .evo ja sam dobrovoljac Hipnoza u psihologiji 776231
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime11.03.10 8:35

cekaj Mazo samo da se naoruzam sa znanjem o hipnozti i stizem looool looool

Hipnoza u psihologiji Hipnoza

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime11.03.10 10:00

Nemam iskustva sa hipnozom. Ovo je neki odmak od teme ali sam dosta slušala o lječenju ovisnosti o cigaretama pomoću hipnoze. Pokazala se dosta uspješnom.
Razmišljala sam o tome , da se upustim u to, jer sam veliki ovisnik o cigaretama, ali postoji onaj strah od same hipnoze...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime11.03.10 10:04

hahah zasto bojis se da ne bi rekla i ono sto ne treba Laughing :lol:ili da ces prestati pusiti Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime11.03.10 10:06

Hipnoza u psihologiji Lol svašta moja luda glava krije tko zna ..što bi doznali sve Hipnoza u psihologiji Lol ...a sad i taj strah da bi stvarno djelovalo.....teško mi se zamisliti bez dima oko sebe Hipnoza u psihologiji 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 10:54

Hipnozu mnogi smatraju veštim manipulisanjem tuđom voljom i posebnom metodom “uvlačenja” u podsvest druge osobe kako bi se otkrile nečije najskrivenije tajne, dok je, za druge, ona korisna tehnika kojom se mogu izlečiti mnoge bolesti

Nemam iskustva sa hipnozom..a ne bih ni pristala da me hipnotisu Hipnoza u psihologiji Lol
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 10:56

Nemam ni ja iskustva s hipnozom, nit bi kad pristala da me netko hipnotizira ne valja
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 11:10

Hipnoza u psihologiji Lol bolje im je da ne cackaku mecku inace bi svasta saznali Hipnoza u psihologiji 73820 Hipnoza u psihologiji 73820
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 11:12

lol! ju Bleky looool Kod mene nema se šta saznati,samo strah me hipnoze i toga da budem pod utjecajem nekog drugoga išš ne vjerujem ja nikome Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 11:14

Ne znam da li si cula za onu aferu u Rusiji kada je bila, hipnotisali ljude i slali ih u kradju Hipnoza u psihologiji 266623 cega se navodno niceg ne secaju kad ih uhvate..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 11:16

Nisam čula al to mi zvuči sumljivo idem i ja ukrasti pa reći hipnotizirali me Laughing al vjerujem da svašta ima na ovom svijetu..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime31.05.10 11:17

Hipnoza u psihologiji 73820 ma ja mislim da je to bio izgovor , da se na neki nacin izvuku od kazne
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 10:12

najčešća pitanja vezana uz hipnozu http://hipnoza-zagreb.com/content/view/15/29/

[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:04

Yano dobar link ... bravo

Citat :
Na koji način uopće hipnoza rješava probleme?
Naš život se sastoji od neograničenog broja situacija. Svaka situacija izaziva u našoj podsvijesti ili pozitivne ili negativne osjećaje koji utječu na formiranje podsvjesnih programa. Za zdrav i uspješan život potrebno se fokusirati na pozitivne osjećaje, ali najčešće se događa obrnuto. Dok dobrim osjećajima radosti, zadovoljstva itd ne pružamo nikakav otpor već im se prepuštamo, pa se ona nakon kratkog vremena povlače, negativne emocije odbijamo i potiskujemo duboko u podsvijest gdje se one gomilaju i sve nas jače guraju da bi ih osjetili i iskazali. Premda ih nismo svjesni takve zarobljene emocije uvijek nadjačaju sve naše svjesne misli i odluke. Takvi osjećaji čine naš život nepodnošljivim dok ih se ne oslobodimo. Hipnoza je jedna od metoda koja pomaže da zaobiđemo svjesni dio uma i sugestijama djelujemo na podsvijest. Najjednostavnije objašnjenje - vaš negativni program u podsvijesti promijenimo sa pozitivnim. Uspjeh hipnoterapije je uvijek u vašim rukama. Pošto vi možete sugestije za vaše promjene jednostavno odbiti (čak i ako ste u dubokom stanju hipnoze), prije same terapije mora hipnotizer utvrditi, da li vi te promjene stvarno želite. I ako zajedno utvrdimo da niste još spremni, preporučam da se vidimo tek poslije par mjeseci. Ništa se ne radi na silu.

dosad najjednostavniji nacin objasnjenja za hipnozu koji sam procitala

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:06

da, dobra je stranica

ovo mi se također sviđa

Koliko mi hipnoza može stvarno pomoći?

Hipnoza nije čarobni štapić kojim se mogu izliječiti sve bolesti. Ona pomaže da se očiste nagomilane negativne emocije u podsvijesti i na taj način riješe mnogobrojni problemi koji iz toga proizlaze. Uspjeh prvenstveno ovisi koliko vi stvarno želite promjenu i spremni ste na suradnju.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:28

Zaista samo ako mi hocemo da se mijenjamo onda je problem rjesiv ...ali masa ima stvari koje mnogi duboko guraju u sebe i ne priznaju da imaju problem i da ga ne mogu rijesiti sami ..on nas jede polako a nismo mozda ga ni svjesni ..i tek kad postanemo svjesni tog ili tih problema onda mozemo nesto i poduzeti i izbaciti svu negativnu energiju iz sebe i zato mi je hipnoza dobra stvar s njom se moze masa stvari rijesiti ..tj izvuci na povrsinu sve ono sto duboko zakopamo i ne zelimo to da vidimo ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hipnoza u psihologiji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:46

..slažem se s tim da zakopani problemi samo ruju u nama i otežavaju nam život..ali što kada ih se otkopa i to je nešto nezacijeljivo i samo si naprave da im je pred očima stalno, a popravka u glavi nema..jel lakše kada znaš što te mučilo i žderalo iako ti nemože pomoči nikakva terapija
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:48

kako misliš da nema popravka u glavi?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime01.02.11 11:50

..pa tako ako je došlo do kvara u najosjetljivojoj dobi i nemože mu se pomoći tom nekom nikakvom terapijom..što ti i takvi da rade..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hipnoza u psihologiji Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza u psihologiji   Hipnoza u psihologiji I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hipnoza u psihologiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zanimljive web stranice - preporuke i slobodne reklame

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: