Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kakav dojam ostavljate?

Go down 
+3
Niky
Tea
californiamen
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 17:58

Kakav dojam ostavljate? 2479151217_ac3a54ab8d

Pretpostavite da vas netko, u kog imate povjerenja, želi upoznati s nekom osobom i kaže da se radi o inteligentnoj, vještoj, marljivoj, toploj, praktičnoj i opreznoj osobi.. Kakav dojam ostavljate? 554834
Kakva vam osoba pada na pamet? Je li to netko koga biste radije izbjegli? Kako biste reagirali u susretu s takvom osobom? Vjerojatno biste mogli odgovoriti na ova pitanja, iako kao informaciju imate samo nekoliko pridjeva koje ste bacili u svoj „mentalni“ lonac i promiješali..

Mi bacimo pogled na osobu i istog se trenutka u nama počne stvarati dojam o njezinu karakteru. Kratak pogled, nekoliko izrečenih riječi dovoljni su da nam ispričaju priču o vrlo složenoj pojavi. Mi znamo da takvi dojmovi nastaju začudnom brzinom i lakoćom. Ta izuzetna sposobnost kojom zahvaćamo neki dio karaktera druge osobe preduvjet je socijalnog života.
( Asch.,S., Stvaranje dojma o ličnosti)


Eksperimenti i istraživački rad najkompetentnijog autora u ovom području, psihologa Solomona Ascha,donijeli su neke vrlo zanimljive rezultate kada se pitamo koje mentalne procese organiziramo kada stvaramo impresiju tj. dojam neke osobe.. On je primijetio da različite karakteristike koje primjećujemo kod ljudi nemaju u procesu stvaranja dojma o tim ljudima istu težinu. Kvalitete koje najviše utiču nazvao je središnje, a one manje važne periferne..
Promjena samo jedne riječi u opisu neke osobe može izazvati promjenu cijelog dojma..
Ispitanicima S.Asch je dan opis osobe a) i b) :

a) inteligentna, vješta, marljiva, topla, odlučna, praktična, oprezna..
b) inteligentna,vješta, marljiva, hladna, odlučna, praktična, oprezna..

Nakon toga dan im je popis pozitivnih osobina ( velikodušan, mudar, sretan, dobroćudan, duhovit, popularan, pouzdan, važan itd…) koje su trebali pridodati osobama a) i b). Statistički značajan i veliki broj ovih pozitivnih osobina ispitanici su pridodali osobi a). Zašto? Ustanovljeno je da je riječ: „topla“ jedna od onih malih prevažnih i snažnih riječi koji aktiviraju u našim misaonim procesima cijeli drugi skup pozitivnih osobina ( toplo aktivira: velikodušnost, mudrost, sreću i druželjubivost..) da naš dojam o nekoj osobi postane izuzetno pozitivan ( i obratno..). No, autor je ustanovio i neke rodne specifičnosti u ovom fenomenu stvaranja impresija..
U ispitivanju 60 muškaraca i žena pokušalo se ustanoviti na temelju kojih su informacija ( podaci o fizičkom izgledu osobe, njenom tipičnom ponašanju, temeljnim osobinama ličnosti, njenim podacima o dobi, primanju itd.) stekli dojam o osobi potencijalnom prijatelju ili partneru. Ispitanici su najviše posvećivali pažnju osobinama ličnosti osim – kada se radilo o potencijalnom partneru…
Muškarci su u istraživanju tražili statistički značajno više informacija o izgledu - nego žene, a žene su tražile više informacija o osobinama ličnosti.. Kakav dojam ostavljate? 679876
_____________

Što mislite o ovom? Kakav dojam ostavljate na druge? Kakav dojam ostavljate? 31382
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 18:15

Da me netko u koga imam povjerenja želi upoznati sa gore navedenom osobom,bila bih sretna jer vjerujem toj osobi što nas upoznaje,palo bi mi na pamet da je to osoba koja je jako ugodna za razgovor i druženje,a kako sam uvijek spreman ja za šalu nekako bi se snašli u razgovoru.

A sad kakav ja dojam ostavljam na ljude oko sebe,ne znam šta ti reći nadam se da dobar Kakav dojam ostavljate? 12363
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 18:21

ana je napisao/la:
Da me netko u koga imam povjerenja želi upoznati sa gore navedenom osobom,bila bih sretna jer vjerujem toj osobi što nas upoznaje,palo bi mi na pamet da je to osoba koja je jako ugodna za razgovor i druženje,a kako sam uvijek spreman ja za šalu nekako bi se snašli u razgovoru.

A sad kakav ja dojam ostavljam na ljude oko sebe,ne znam šta ti reći nadam se da dobar Kakav dojam ostavljate? 12363

Pa da, radi se upravo o tome da naš "mentalni lonac" neprestano "obrađuje" informacije i stvara - dojam.... Kakav dojam ostavljate? 31382
Aha - dobar! Hm? Da li ovdje govoriš o "reali" ili "virtuali"?
Postoji li razlika? MIsliš li da bi se ( ili ne?) iznenadila kada bi taj svoj dojam o nekoj osobi koju si upoznala samo virtuelno bio drugačiji?

Istaživanja pokazuju da u stvaranju dojma muškarci prednost daju izgledu, a žene osobinama ličnosti. Iznenađenje ili..? Kakav dojam ostavljate? 893340
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 18:31

Nema mi razlike u svakom slučaju reala,virtuala ja sam ja,ljudi su ljudi i da nadam se da je dobar.Za istraživanje nije iznaneđenje jer i ja tako smatram al isto tako ne vrijedi za sve,još uvijek ima i muškaraca koji daju prednost osobinama ličnosti.Recimo ovako stekla sam dojam o jednoj osobi (u virtuali) i to dojam da je sve najdivnije,i dal bi se iznenadila kad bi moj dojam bio drugačiji,ne iz razloga što znam da je čovjek,da ima svoje mane kao što i vrline.
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 20:17

Ja volim tu rieč -topla-.Da je netko druželjubiv i da ima smisao za humor.Ali i ta riječ...hladna...ne znači da to ne može biti da osoba nije bez duše.To...hladna...može biti malo maska.
Moram priznat da mi je taj socijalni moment ovih dana zafrkan.Malo mi je i komplicirano objasnit to.Griješim...ili sam naivna ili ne pazim,nastojim ljudima pomoći a vraća mi se obrnuto.Kažem uvijek svoje mišljenje i nekako sam i direktan tip,ali ako netko ima drugačije uvažavam jednako.Ne prkosim nikad.Ti neki novi odnosi,neki novi ljudi i upoznavanje u ovim godinama jest drugačije.
Zanimljivo mi je kad upoznam nekog novog...kad u početku ne štima komunikacija...nema šanse da to inače ide i u budućnosti.Osjetim negativne vibracije kod neke osobe odmah.Važan je i taj izgled...puno govore oči kod sugovornika.Sami taj govor tijela isto govori o nekoj osobi.Uglavnom...prvi momenat govori dosta toga,on je presudan.
Jednu ženu sam sa djecom u parku upoznala i sjele smo odmah jedna drugoj.Evo već 7 godina smo prijateljice.Samo posao je druga stvar.
Upoznala sam jednog tipa(bivši poslovni partner).Nevjerojatno zgodan,fantastičnih manira,ponašanja...Bečka škola,osmjeh...čaroban.Sve savršeno...sve kaže što treba i kad treba.Međutim ta energija koja je baš izvirivala iz njega malo mi je bila opasna.Previše je sve dobro bilo.A poslije...smo toliko ozbiljnih problema imali s njim da smo mu otkazali suradnju.
Još jedan slučaj jednog momka koji mi je i kući bio.Zgodan,stalno se smije i gleda me u oči pretjerano i dugo(a i udata sam...malo mi je to pretjerano bilo).Nikad loše volje...kad me pogleda ko da sam kraljica.Kad ono...tip loš da ne može biti lošiji.
Tako...ta toplina...može se definirati različito.Sve što je pretjerano nije baš dobro.
Puno je tih faktora...ali nekako se nisam opekla nikad.Sve na vrijeme predvidim...samo sam u lošoj fazi sada što se tiče međuljudskih odnosa.

Što se tiče virtualnog...ono malo ljudi što sam upoznala identično je više manje i virtualno i realno.Imam baš dobra iskustva.Ali...nekako uvijek...kad krene odmah dobro...onda to i traje dugo.Bilo virtuala ili reala.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 22:46

ana je napisao/la:
Nema mi razlike u svakom slučaju reala,virtuala ja sam ja,ljudi su ljudi i da nadam se da je dobar.Za istraživanje nije iznaneđenje jer i ja tako smatram al isto tako ne vrijedi za sve,još uvijek ima i muškaraca koji daju prednost osobinama ličnosti.Recimo ovako stekla sam dojam o jednoj osobi (u virtuali) i to dojam da je sve najdivnije,i dal bi se iznenadila kad bi moj dojam bio drugačiji,ne iz razloga što znam da je čovjek,da ima svoje mane kao što i vrline.

Ana?
MORA biti razlike u stvaranju dojma u reali i ovom što zovemo virtuala...
"Dojam" je odnos, a postoje bitne razlike u pravilima stvaranja odnosa u situacijama koje se događaju u reali i virtuali..
Ovdje, u virtuali, postoji anonimnost, u reali ipak "plutaju" neke informacije, ovdje je smanjen utjecaj fizičkog izgleda, ovdje svatko može kontrolirati brzinu stvaranja odnosa ( pa tako utjecati i na stvaranje "dojma")..
Ja, naprimjer, mogu reći da je moj dojam tebe - da si ugodna, topla, druželjubiva, vedra osoba ( sada, nakon što si sudjelovala u ovoj temi mogu zaključivati i da te zanima psihologija pa onda, eto, mogu zaključivati i da si radoznala.).i to sudjeluje u "dojmu")..
No - koliko sam "pogodio"? Koliko je moja empatičnost precijenjena u meni, koliko sam u krivu, koliko je taj dojam samo odraz onog što si ti ( namjerno ili intuitivno) kontrolirala, koliko je on odraz nekih nesvjesnih želja? Shvaćaš? Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:02

Mislim da ne ostvaljam neki ugodan prvi dojam u reali..dosta sam distancirana...ne pričam mnogo..inače volim pričati dok ne čitam ...diskutirati...ali sve to u okružju koji mi je poznat...volim avanture..akciju...ples...tako da se ne smatram nekom dosadnom osobom ...ili bar me tako tješe drugi Kakav dojam ostavljate? 12363 imam neke svoje ideale i principe do kojih možda previše držim...ne znam..
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:11

Niky je napisao/la:
Mislim da ne ostvaljam neki ugodan prvi dojam u reali..dosta sam distancirana...ne pričam mnogo..inače volim pričati dok ne čitam ...diskutirati...ali sve to u okružju koji mi je poznat...volim avanture..akciju...ples...tako da se ne smatram nekom dosadnom osobom ...ili bar me tako tješe drugi Kakav dojam ostavljate? 12363 imam neke svoje ideale i principe do kojih možda previše držim...ne znam..

Hm? Zanimljivo... Kakav dojam ostavljate? 771578
Zašto smatraš da je tvoja slika, dojam o tebi tako ne-ugodan?
Meni se baš čini da te mnogi ovdje doživljavaju kao ugodnu osobu?
Svi mi gradimo tijekom života sliku o sebi, ona uključuje našu predodžbu, doživljaj tjelesnog i psihičkog "sebe" koja se ne mora poklapati sa slikom koju drugi imaju o nama, možemo biti neočekivano ugodno ili neugodno iznenađeni..
Taj dojam o sebi ima jedan važan problem: narcistički karakter.
To jest, građen je na temelju naših potreba a ne nužno na našim stvarnim svojstvima, kvalitetama..
Možda ta slika o sebi kao "neugodnoj" osobi leži u nekoj potrebi u tebi? Da ju "obojiš" podcjenjivački? A - ne odgovara stvarnom dojmu koju drugi dobiju o tebi pri susretu? Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:15

Zašto smatraš da bih imala potrebu je obojati '' podcjenjivački ''...? Zar bi se to smatralo onda mojom potrebom...koja bi to bila potreba ? Hm..sad si mi dao misliti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:16

C men,nisi uopće pogriješio u vezi mene Kakav dojam ostavljate? 12363 Ne ,šalu na stranu shvaćam te šta hoćeš reći,al mene dojam nije prevario ni kad sam upoznala osobu iz virtualnog svijeta,naravno može se desiti da će me prevariti al isto to se dešava i u reali,jer i tamo ljudi nose maske...Tako da jedino tu mi malo ne štima,možda ima razlike između reale i virtuale al ja je ne vidim jbg-a Kakav dojam ostavljate? 719500
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:18

Tea je napisao/la:
Ja volim tu rieč -topla-.Da je netko druželjubiv i da ima smisao za humor.Ali i ta riječ...hladna...ne znači da to ne može biti da osoba nije bez duše.To...hladna...može biti malo maska.
Moram priznat da mi je taj socijalni moment ovih dana zafrkan.Malo mi je i komplicirano objasnit to.Griješim...ili sam naivna ili ne pazim,nastojim ljudima pomoći a vraća mi se obrnuto.Kažem uvijek svoje mišljenje i nekako sam i direktan tip,ali ako netko ima drugačije uvažavam jednako.Ne prkosim nikad.Ti neki novi odnosi,neki novi ljudi i upoznavanje u ovim godinama jest drugačije.
Zanimljivo mi je kad upoznam nekog novog...kad u početku ne štima komunikacija...nema šanse da to inače ide i u budućnosti.Osjetim negativne vibracije kod neke osobe odmah.Važan je i taj izgled...puno govore oči kod sugovornika.Sami taj govor tijela isto govori o nekoj osobi.Uglavnom...prvi momenat govori dosta toga,on je presudan.
Jednu ženu sam sa djecom u parku upoznala i sjele smo odmah jedna drugoj.Evo već 7 godina smo prijateljice.Samo posao je druga stvar.
Upoznala sam jednog tipa(bivši poslovni partner).Nevjerojatno zgodan,fantastičnih manira,ponašanja...Bečka škola,osmjeh...čaroban.Sve savršeno...sve kaže što treba i kad treba.Međutim ta energija koja je baš izvirivala iz njega malo mi je bila opasna.Previše je sve dobro bilo.A poslije...smo toliko ozbiljnih problema imali s njim da smo mu otkazali suradnju.
Još jedan slučaj jednog momka koji mi je i kući bio.Zgodan,stalno se smije i gleda me u oči pretjerano i dugo(a i udata sam...malo mi je to pretjerano bilo).Nikad loše volje...kad me pogleda ko da sam kraljica.Kad ono...tip loš da ne može biti lošiji.
Tako...ta toplina...može se definirati različito.Sve što je pretjerano nije baš dobro.
Puno je tih faktora...ali nekako se nisam opekla nikad.Sve na vrijeme predvidim...samo sam u lošoj fazi sada što se tiče međuljudskih odnosa.

Što se tiče virtualnog...ono malo ljudi što sam upoznala identično je više manje i virtualno i realno.Imam baš dobra iskustva.Ali...nekako uvijek...kad krene odmah dobro...onda to i traje dugo.Bilo virtuala ili reala.

Zanimljiva iskustva Tea..sigurno dragocjena u stvaranju svakog novog dojma o osobi koju susretneš...
"Puno je tih faktora" - tu se jako slažem s tobom..

Postoji razmišljanje da takva kompleksnost dovodi do potrebe da naša mišljenja i osjećaje "povežemo" kako bismo uz pomoć tih uzročno-posljedičnih veza "pobijedili" negativne emocije, kako bismo osjetili ugodu bez obzira na ove loše osjećaje, iskustva..
No, problem nastaje upravo kada to povezivanje trpi loše osjećaje; ljudi, naime, perpetuiraju neadekvatne osjećaje i stvaraju se emocionalni problemi i iracionalne misli..
Dolazimo do problema koji se u kliničkoj psihologiji zove "unutrašnje tvrdnje" - tvrdnje koje ( prema psihologu Albertu Ellisu) nam pomažu da "preskočimo", da "razvijemo" mehanizme odbrane u suočavanju s tim lošim iskustvima..
Kreira ih naša svijest, u razgovoru sa samim sobom.. Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:23

Niky je napisao/la:
Zašto smatraš da bih imala potrebu je obojati '' podcjenjivački ''...? Zar bi se to smatralo onda mojom potrebom...koja bi to bila potreba ? Hm..sad si mi dao misliti...

Ne brini, neralne psihološke konstrukcije su česte..naša slika o sebi često je iluzija.. Kakav dojam ostavljate? 432419
Slika naše osobnosti ( psihološka i tjelesna) može itekako utjecati na naš psihički život, osjećaje samopouzdanja ( neke osobe u doživljaju sebe jako izdvajaju upravo svoj fizički izgled i on im je "sidro" sigurnosti...dok drugi ne inzistiraju toliko na njemu, preferirajući psihičke osobine..)
Jednostavno - moj dojam o tebi je jako ugodan, pa se pitam zašto imaš potrebu (?) tako procjenjivati dojam o sebi, to jest, doživljavati ga kao neugodnog? Da li si pamtila samo loša iskustva i zašto? Ponekad prihvaćamo ( lažnu) istinu samo zato jer od nje imamo koristi?
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:27

ana je napisao/la:
C men,nisi uopće pogriješio u vezi mene Kakav dojam ostavljate? 12363 Ne ,šalu na stranu shvaćam te šta hoćeš reći,al mene dojam nije prevario ni kad sam upoznala osobu iz virtualnog svijeta,naravno može se desiti da će me prevariti al isto to se dešava i u reali,jer i tamo ljudi nose maske...Tako da jedino tu mi malo ne štima,možda ima razlike između reale i virtuale al ja je ne vidim jbg-a Kakav dojam ostavljate? 719500

Gle, simply as cake, u face-to-face odnosu nemaš mogućnosti "kontrolirati" svoj dojam; govor tijela te odaje, čitamo ga intuitivno, naročito ako smo osobe jake empatičnosti, sposobnosti da "iščitavamo" nesvjesno tuđe osjećaje..
U vrituali smo toga lišeni, tako da je oprez potrebniji..
Ne znam za tvoja iskustva, ali zaista sam doživio da me iznenadila neka osoba u virtuali, da sam podcijenio ( ili precijenio) njen mentalni sklop..
A o maskama bismo mogli do jutra.. Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:29

nije da mi fizički izgled nije bitan ali daleko više preferiram psihičke osobine.
Misliš da od ovog suda o sebi ...imam neke koristi...teško...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:40

Niky je napisao/la:
nije da mi fizički izgled nije bitan ali daleko više preferiram psihičke osobine.
Misliš da od ovog suda o sebi ...imam neke koristi...teško...

Naša slika o sebi uvijek je, kako rekoh, narcistička..
Ona je uvijek građena na potrebi da se, eto, baš tako doživljavamo, percipiramo, vidimo..a uzroci su ( prema psihoanalitičkim teorijama) u potrebi da se odbranimo od nekih tenzija, strahova, anksioznosti u našem psihičkom aparatu..
UVIJEK imaš koristi od suda o sebi, samo što ta "korist" nije manifestna, nije vidljiva, ne doživljavaš ju takvom..
Ta "korist" je dio pounutrenog sebstva, izvor razloga ( gratifikacije) je skriven, ali u njegovoj srži je uvijek potreba da omogući, zapravo, zdrav i nesmetan razvoj ličnosti..
Tako da, ako i doživljavaš dojam o sebi kao ne-ugodan, u konačnici on je tvoj razvijen mehanizam kojim želiš pomoći sebi.. Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:46

Može biti..primljeno na znanje...Thx Kakav dojam ostavljate? 816407
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime03.12.09 23:53

[quote="californiamen"]
Tea je napisao/la:


Zanimljiva iskustva Tea..sigurno dragocjena u stvaranju svakog novog dojma o osobi koju susretneš...
"Puno je tih faktora" - tu se jako slažem s tobom..

Postoji razmišljanje da takva kompleksnost dovodi do potrebe da naša mišljenja i osjećaje "povežemo" kako bismo uz pomoć tih uzročno-posljedičnih veza "pobijedili" negativne emocije, kako bismo osjetili ugodu bez obzira na ove loše osjećaje, iskustva..
No, problem nastaje upravo kada to povezivanje trpi loše osjećaje; ljudi, naime, perpetuiraju neadekvatne osjećaje i stvaraju se emocionalni problemi i iracionalne misli..
Dolazimo do problema koji se u kliničkoj psihologiji zove "unutrašnje tvrdnje" - tvrdnje koje ( prema psihologu Albertu Ellisu) nam pomažu da "preskočimo", da "razvijemo" mehanizme odbrane u suočavanju s tim lošim iskustvima..
Kreira ih naša svijest, u razgovoru sa samim sobom.. Kakav dojam ostavljate? 432419

Sve mi se čini da ja malo previše analiziram sve te sitne i krupne situacije...sve nekako emotivno proživljavam.Izbjegavam konflikt...i pazim a kad dođu neke loše situacije po mene,ne znam uzvratit i ne radi mi mehanizam obrane.Puno razmišljam o svemu raspršujem se u nebitnome i nevažnome.
To...inače ja uvijek vesela i vickasta sa drugima...sa prijateljima i samnom je uvijek fino i puna sam dobrih savjeta...a sad...nisam baš u najboljoj formi Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime04.12.09 0:21

"Sve treba biti u savršenom redu" - jedna je od čestih "iracionalnih vjerovanja"
( nastavak je: užasno je, grozno je, očajna sam - ako sve nije onako kako sam zamislila i ako se ne odvija onako kako želim, moram o tome neprestano misliti) Kakav dojam ostavljate? 432419


Zadnja promjena: californiamen; 04.12.09 0:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime04.12.09 0:31

Odlično...baš sam se dobro nasmijala...ma istina je. Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime04.12.09 0:33

Tea je napisao/la:
Odlično...baš sam se dobro nasmijala...ma istina je. Smile

Pa, rješi je se, "unutrašnje tvrdnje" nas blokiraju.. Kakav dojam ostavljate? 432419
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime04.12.09 0:40

Da...to jest problem.Hmm... i drugi mi daju savjete...ma nikako da ja skontam i da manje razmišljam i trošim emocije.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime07.12.09 0:31

Citat :
Pretpostavite da vas netko, u kog imate povjerenja, želi upoznati s
nekom osobom i kaže da se radi o inteligentnoj, vještoj, marljivoj,
toploj, praktičnoj i opreznoj osobi
.
. Kakav dojam ostavljate? 554834

Ima li takve osobe? gde da postavim konkurs da mi se javi ? Kakav dojam ostavljate? 448924
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime07.12.09 0:34

pa to je nekakva idealna osoba Kakav dojam ostavljate? 562951 a takva ne postoji Kakav dojam ostavljate? 668150

ako ima prvo, nema drugo, ako ima drugo, nema četvrto!
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime07.12.09 0:40

ja bas takvog trazim !
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime07.12.09 0:44

mihaela je napisao/la:
ja bas takvog trazim !
Sretno ti bilo looool
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kakav dojam ostavljate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakav dojam ostavljate?   Kakav dojam ostavljate? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kakav dojam ostavljate?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Prvi dojam stvara se u prvih sedam sekundi poznanstva
» Ostavite dobar dojam na razgovoru za posao!
» Bernardić ostavio slab prvi dojam
» Prvi dojam otvara vrata poslovnog uspjeha
» Muškarci u crvenom su puno seksipilniji jer daju dojam moći

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: