Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pazi što govoriš u vezi

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime27.09.09 19:32

Nitko nije savršen i svi griješimo, ali čak i onda kada ste s razlogom ljuti na partnera postoje neke stvari koje nikada ne smijete reći, osim ako situaciju ne želite zakomplicirati ili, još gore, prekinuti vezu.

Ima trenutaka kada ćete na partnera biti ljuti s razlogom i tada u afektu mogu biti izgovorene mnoge ružne riječi. Navest ćemo neke koje se izgovaraju promišljeno, s namjerom da se nekoga povrijedi, a ne zato jer za njih postoji dobar argument. Takve izjave treba izbjegavati.

Trebao/la sam slušati svoju majku kada me upozorila na tebe.
Ovo je jedna od groznijih stvari koje možete reći partneru/ici. Osim što nekome dajete do znanja da bi vam bilo bolje da se niste upustili u vezu, ovakvom izjavom ste propustili šansu da partner/ica bude u dobrim odnosima s vašom majkom. Nakon ovoga možete očekivati da će se situacija zakomplicirati. Ova izjava nema nikakve svrhe.

Stvarno mislim da bi trebao/la posjetiti psihijatra.
Bilo da je to točno ili ne, nitko se za vrijeme rasprave neće zaustaviti i reći: "U pravu si, ne ponašam se normalno. Odmah ću potražiti pomoć." Umjesto da potraži pomoć ako je treba, kaznit će vas za tu izjavu i neće nigdje otići.

Znam da je naše dijete problematično – na tebe je!
Ova izjava je ubojita. Ne samo da ukazuje na to kako onaj tko je to izgovorio misli kako je partner promašen slučaj, nego i krivi tu osobu za ponašanje djeteta, dok su vjerojatno za djetetovo ponašanje oboje jednako odgovorni. Ovakvim načinom ne postiže se ništa dobro.

Kako očekuješ da te volim kada si nabacio/la toliko kilograma!?
Nitko se ne udeblja tek tako iz fore, uglavnom je to popraćeno s nekim razlogom. Forsirana dijeta koja bi vas trebala učiniti sretnima neće imati trajni efekt. Naprotiv, govoreći partneru/ici kako ste nezadovoljni njegovim/njenim izgledom samo ćete ga/je još više udaljiti od sebe. Osjećat će se usamljeno, odbačeno, nevoljeno, neprivlačno... a ona Nutella u frižideru postat će neodoljiva. Kužite? Ima puno načina na koje možete pristupiti ovoj situaciji, a ovo nije jedan od njih.

Nikada mi ne pomažeš u kućanskim poslovima.
Vrlo je opasno u raspravama koristiti riječ "nikad". Osim ako se stvarno ne možete sjetiti da se to ikada dogodilo, što je malo vjerojatno. Kada nekoga optužujete za nešto, provocirate ga i moguće je da će se to zaista i dogoditi s obzirom da je već na optuženičkoj klupi.

Ti si razlog zbog kojeg se ovako ponašam.
Ne, ne i ne. Netko vas može naljutiti i iritirati zbog nečega, ali vi svejedno sami birate i odlučujete o tome kako ćete se ponašati. A najgori problem je taj što će vam biti vraćeno istom mjerom.

Ovo su, naravno, samo neke od izjava koje neće uroditi plodom. Štoviše, zahvaljujući njima naći ćete se u još goroj situaciji i zato – oprez!


Izvor: Health24.com

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pazi što govoriš u vezi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime27.09.09 21:31

Ma ništa to je med medeni.. Pazi što govoriš u vezi 12363 ,,basaju gluposti..
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime27.09.09 22:05

ako mi ima ista gore to je da jedno drugom prebacuju...ili ova vrsta izjave

"Stvarno mislim da bi trebao/la posjetiti psihijatra. "
mrzim svade ...sve se moze lijepo rijesiti ako se hoce ...bez ruznih i uvredljivih rijeci Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pazi što govoriš u vezi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime24.01.10 10:25

ove gore navedene riječi nemaju veze sa normalnim razgovorima koji se mogu voditi i u tijeku svađe...ako se i svađamo nema potrebe za omalovažavanjem...niti jedna veza niti brak nije savršen i uvijek dolazi do nekih razmirica. Međutim razvoj tih razmirica ovisi o nama , koliko smo spremni ne dopustiti si da te razmirice dovedu do nekih velikih svađa, jer ponekad u tim trenucima kažemo ono što ne mislimo. Mislim da uvijek moramo biti svjesni onoga što jesmo i da ne dopuštamo drugoj strani da nas omalovažava.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime24.01.10 13:08

Kad se ljudi u vezi svađaju, kad se onako jako posvađaju, nastoje povrijediti jedno drugo... Tada padnu vrlo ružne riječi i izjave, tvrdnje koje uopće ne mislimo ali ćemo ih iskoristiti kada je potrebno...

Masu puta sam se posvađala sa dragim, masu puta čula šta nisam trebala a i rekla puno toga zbog čega sam se kasnije kajala... Jedno drugom nikada nismo ostali dužni...
No kasnije, kad se čovjek ohladi, padne par pusica, riječi i djela izvinjenja i mada se nekad neke stvari nemogu izbrisati pomognu nam da budemo bolji nego što smo bili prije....

Nevolim ružne svađe, stvarno iz nevolim, no mislim da ne postoji brak niti veza u kojoj ih nije bilo... I da ponekad dobro dođu, jer se poslije njih obično oboje otrijezne i spoznaju vlastite greške...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime24.01.10 16:43

Inače ne koristim "teške" rječi kad se svađam i zaista ne shvaćam kako uopće si netko dozvoljava da vrijeđa,omalovažava nekoga samo zato jer je ljut,na takve stvari sam alergična.Kažem i ja što ne mislim naravno,u vezi,braku ima svega ali baš da povrijedim svjesno samo da bi napakostila partneru iz moje ljutnje ne,to ne!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime24.01.10 17:30

ana je napisao/la:
Inače ne koristim "teške" rječi kad se svađam i zaista ne shvaćam kako uopće si netko dozvoljava da vrijeđa,omalovažava nekoga samo zato jer je ljut,na takve stvari sam alergična.Kažem i ja što ne mislim naravno,u vezi,braku ima svega ali baš da povrijedim svjesno samo da bi napakostila partneru iz moje ljutnje ne,to ne!

Možda tako samo misliš... Možda nisi ni svjesna činjenice da si rekla nešto što je tvog partnera uzdrmalo do temelja... Jer u svim takvim uvredama obično ima istine koju svađa samo podupla ili utrostruči...

Ja sam jednom muža naprimjer duboko povrijedila, rekla sam nešto što i nije bilo toliko ružno, ali on je to doživio ružno... Nakon nekoliko dana kad mi je spočitnuo što sam mu rekla ja sam ostala paf... jer nisam uopće to mislila tako kako je ispalo... tako kako je on to protumačio...
[Vrh] Go down
len
Zagrijao tipkovnicu
len


Female
Broj postova : 470
Datum registracije : 23.06.2010

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime07.07.10 19:59

Uvijek treba paziti sta pricamo ljudi to mogu dozivljavati drugacije od nas a i okrenuti po potrebi Pazi što govoriš u vezi 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime07.07.10 20:24

Recimo ovako.....ne vredam, jer nisam takva.....imam par stvari koje pamtim, ali ih nikad nebi upotrebila, jednostavno se ne spustam na taj nivo.....
Kad bi to rekla, mislim da bi osoba bila u velikom soku.....samo sto ja nisam takvo dubre da to velim.....pustam da vrijeme napravi svoje....
Mozda s godinama jednostavno mi se neda svadati....pokusavam lijepo razgovarati, ukazati na problem....ako ne kuzi, njegov problem
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime02.10.10 21:52

Ne svađam se zbog sitnica,znam ćutat al kad se posvađam tad ove riječi gore napisane su ništa prema otrovu koji ja bacim.Izbacim otrov,par dana se samo gledamo ispod oka i poslje nam ni mladenci nisu ravni kolko se volimo.. cerekalo
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime03.03.11 9:35

ne volim nikakvu svadu ...normalno omakne se koja rijec... nekad kazes ono sto i ne mislis...ali vise volim cutati pa kasnije na miru porazgovarati ...svjesna sam da nekad ne razmisljam nego jurim ali sve se polako uci vremenom i zaista je po meni jako vazno paziti sta se govori jer uvijek cemo se sjecati tih ruznih rijeci bez obzira koliko voljeli partnera...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pazi što govoriš u vezi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime14.05.11 14:39

kad bi mi tako nesto reko ja bi reko mrs u picku materinu ako sam u nekoj zgradi zalupim vrata i trazim drugo. posto sam jeli zivcan i imam kratak fitilj ali kako za koga za vas forumasi moji imam ga 3 kilometra ako ne i vise. cerekalo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pazi što govoriš u vezi Empty
PostajNaslov: Re: Pazi što govoriš u vezi   Pazi što govoriš u vezi I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pazi što govoriš u vezi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pazi rupa!
» Čovječe pazi da ne hodaš malen ispod zvijezda
» Znakovi da si u vezi s narcisom
» Kako se muškarci svađaju u vezi?
» Whitney Houston i Michael Jackson su bili u vezi devedesetih

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: