Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost

Go down 
+3
Niky
Kikica
Goran
7 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime07.08.09 15:21

Američka udruga psihologa u srijedu je objavila preporuku svojim
članovima da klijentima homoseksualne orijentacije ne bi trebali
govoriti da mogu promijeniti orijentaciju putem terapije.

Onim
klijentima homoseksualne orijentacije kojima duboka religijska
uvjerenja predstavljaju problem i izazivaju konflikt, psiholozi bi
trebali preporučiti celibat ili možda mijenjanje crkve. Odluka o
ovakvoj preporuci donesena je nakon opsežnog dvogodišnjeg istraživanja,
koje je pokazalo da takve "reparativne terapije" nemaju učinka.

Radna
skupina koja je protekle dvije godine radila na ovom istraživanju
pregledala je i 83 studije o promjeni seksualne orijentacije provedene
od 1960. godine. Zaključeno je da "reparativne terapije" mogu biti i
štetne po mentalno zdravlje pacijenta, mogu izazvati depresiju i
suicidalne misli.

- Obje strane trebaju se bolje educirati.
Religiozni psihoterapeuti se trebaju otvoriti prema potencijalnim
pozitivnim aspektima homoseksualnosti. Seksualni terapeuti pak moraju
priznati da će neki ljudi radije izabrati vjeru nego seksualnost - kaže
Judith Glassgold, predsjednica radne skupine.

(večernji)

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime07.08.09 15:48

Joj stvarno izliječiti nekog tko ne boluje od ničega...ma ludost...mislim pa nije homoseksualnost bolest.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime07.08.09 15:51

Kompleksno pitanje. Ali da je homoseksualnost normalna - nije. Zbog čega nastaje? Nemam pojma, možda i bolje da ne znam.... Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime08.08.09 9:38

Homosekulanost za mene nije normalna.tj. nije prirodna. Stvoreni smo kao muškarac na jednu stranu i žena na drugu stranu zbog evolucijske ravnoteže i smatram da je to narušava.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime09.08.09 19:19

I da li je to onda ipak psihička bolest, problem morala ili nećeg trećeg?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime09.08.09 20:41

Biti će da je to kako kod koga, možda koliko je tko tolerantan..tko će ga znati.
Meni oni nisu frikovi, pa šta vole se i hajdmo ih sterljati.
I od kad je ljudi ima hohmoseksualaca, samo se teka posljednje vrijeme malo glasnije o tome priča.
Možda je i to normalno, ali svi smo od uvijek učeni da nije neznam ....tko će znati zaboravio
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime09.08.09 23:02

Nije normalno, da su svi homoseksualci, svijet bi izumro.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime10.08.09 0:12

Homoseksualnost je vjerojatno duboki poremećaj ličnosti, toliko dubok da je ta osobina normalna za one koji su pogođeni. Tu liječenja nema. Može se govoriti samo o liječenju blažih stupnjeva edipovog kompleksa, ali ne s primarnim ciljem da se spriječi ili ukloni homoseksualnost. Mislim da ona nije bolest, ali da nije ni prirodna jer onemogućava reprodukciju.
[Vrh] Go down
new name
Početnik
Početnik



Broj postova : 75
Datum registracije : 23.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime11.08.09 0:53

Zašto onemogućava reprodukciju? Homoseksualci lako mogu oploditi i biti oplođeni!?
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime11.08.09 11:25

OK, krivo sam se izrazila, ne onemogućava nego otežava jer se reprodukcija odvija izvan primarne zajednice. Ako se radi o muškom paru, oplođena može biti samo žena izvan partnerske zajednice. Kad je riječ o ženama, davatelj sjemena je opet izvan primarne obitelji. To zvuči jednostavno, ali ja u svom braku ne bih željela razmišljati o oplodnji surogat majke, a vjerujem ni moj muž o muškarcu čijom bih spermom bila oplođena da je takav postupak eventualno bio potreban. Ono što je kod heteroseksualnih parova dio liječenja neplodnosti, kod homoseksualnih bi trebalo biti redovni postupak i nitko ne može tvrditi da to nije ometajući faktor, ne samo zbog nesklonosti društva nego i zbog psiholoških razloga koji se tiču homoseksualnih partnera.

O odgoju djeteta i eventualnoj zbunjenosti ukoliko mu se ukaže da ima jednog biološkog roditelja izvan obitelji ne bih, to je problem i kod heteroseksualnih parova koji se odluče na zahvat umjetne oplodnje spermom davatelja ili surogat majku.
[Vrh] Go down
new name
Početnik
Početnik



Broj postova : 75
Datum registracije : 23.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime11.08.09 12:33

Potpuno kriva postavka! Ovdje je riječ o reprodukciji i kad o tome govorimo sklonost istome spolu uopće nije bitna. Dapače, tu je više-manje riječ samo o seksualnom užitku i ispunjenu, nešto čemu težimo svi, jer mislim da nitko seks ne koristi čisto kao oruđe daljne reprodukcije! Ono što tebe smeta jest to da homoseksualno opredijeljenje odstupa od nekog općeg oblika obitelji kao pojma: otac, majka, djeca... No, to je nešto što je lako i jednostavno promjenjivo, ne danas, svakako, ali u nekoj budućnosti, kada ljudi budu otvorenija uma!
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime11.08.09 13:30

To uopće ne ovisi o otvorenosti uma prop, niti ovdje bilo koga nešto smeta,
svatko neka se opredjeljuje za što hoče.
Homoseksualne zajednice nisu normalne, to je moj stav i zbog toga uopće ne smatram da nisam otvorena uma. Pogotovo nije zdravo odgajati djecu u homoseksualnoj zajednici, meni je to odvratno, ali tko voli, neka izvoli. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
new name
Početnik
Početnik



Broj postova : 75
Datum registracije : 23.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime11.08.09 23:47

Možda i nisu, ali argument da nisu normalni radi reprodukcije, ili zato što je bog stvorio muško i žensko su smješni! A pod pojmom "otvoreni um" mislio sam dan kada u zaborav padnu bilo kakve podjele, ali to je već druga tema i jedan drugi stav, kojem nije mjesto ovdje detaljnije pričati!
[Vrh] Go down
boomba
Zagrijao tipkovnicu
boomba


Male
Broj postova : 782
Datum registracije : 12.10.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime13.08.09 13:04

gdje će pederluk biti normalan Laughing
[Vrh] Go down
new name
Početnik
Početnik



Broj postova : 75
Datum registracije : 23.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime14.08.09 11:12

Ovisi smatraš li ti normalnim seksualnim odnosom kad žena piša po svome muškarcu?! :kavica:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime14.08.09 11:27

Ma nemaš beda Prop, ti si za homoseksualnost, neki nisu i ok, svatko ima slobodan izbor.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
new name
Početnik
Početnik



Broj postova : 75
Datum registracije : 23.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 0:47

Pa dakako da nema beda kuhar ... ali nije greda ako se diskutira, kaj ne?! sramko
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 1:36

Naravno prop, svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje, konstruktivna diskusija je uvijek dobro došla. frends bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:09

Meni je to ne prirodno i to je to.....može mi pričati tko god što hoće...ali smatram da je to duboki psihološki poremečaj...definitivno to nije prirodno...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:19

Onaj dio o otvorenijem umu nije loš....skoro pa bi se mogla složiti s njim......no dobro kada dođe do toga i moje kosti će se pretvoriti u prah zaboravio
Do tada ne treba nikog osuđivati, bio gey, crn ili ljubičats, jer mislim da svi smao želimo jedno, osječati ljubav, da nam je fino i ugodno s nekim..
Ako to oni nađu u istom spolu...a neka se vesele.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:26

Da otvoreniji um...nemam ništa protiv njih..samo smatram da nije prirodno.....
Mogu spavati i sa magarcem ako ih to veseli... Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:26

ni meni nije prirodno ...ali ko ce znati sta je danas prirodno...nisam za ...pogotovo kad su djeca u pitanju...zakon im negdje dopusta da usvajaju djecu ....a ja sam veliki protivnik toga....koliko god bila protiv toga ...njih ne osudujem.....svak ima pravo na izbor...pa tako i oni ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:31

A nemogu se skontati oko tog odgajanja djece.
Mislim si pa ako nije genetski..da budeš gey..O.K. , ali pošto je homoseksualnost još neistražen tritorij...ja radije nebi još dopustila da oni usvajaju djecu.
Mislim što kaže Nikica ako vole s magarcem nek izvole, ali ne bi da djeca postanu takva da vole i s magarcem :;):
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime15.08.09 8:37

Da baš tako...mi imamo u svojoj blizini jedan slučaj dva brata koja su dvije godine razlike su gay...a i njihova nečakinja...tako da ono..ne znam da li je genetski..ali što dalje od moje malene... madd

Baš me neki dan pitala kako beba dođe u moj trbuh....pa sam joj nekako objasnila ..to je bio smjeh.....a kako da joj objasnim kad vidi dvije cure da se ljube ili dečke...ne znam...kažem ma pusti to to nije za tebe.objasnim ti kad malo narasteš..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime20.08.09 9:53

Reci ti njoj odmah da to nije dobro ni prirodno. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost   Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Psiholozi više neće liječiti homoseksualnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Love Parade se nakon tragedije više neće održavati
» Sanader od ponedjeljka više neće biti štićena osoba
» Seksualni odnos brata i sestre više se neće kažnjavati?!
» Neće više biti bježanja iz jedne zemlje u drugu
» Široki Brijeg: "Hercegovinu više niko neće napadati bez posljedica"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: