Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dan pobjede i domovinske zahvalnosti

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 14:36

U Kninu se održava svečanost obilježavanja Dana
pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 14.
obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja.





Svečanost je počela polaganjem vijenaca na gradskom groblju i podizanjem državne zastave na kninskoj tvrđavi.


U Kninu je cijeli državni vrh: predsjednik Republike Stjepan Mesić, predsjednica Vlade Jadranka Kosor, predsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić, ministar obrane Branko Vukelić, ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko, ministar obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Tomislav Ivić i brojni drugi.


Središnja svečanost postrojavanja održana je na gradskom stadionu
HNK Dinara, uz predaju prijavka predsjedniku Republike i vrhovnom
zapovjedniku Oružanih snaga.


Povodom završetka radova na Općoj bolnici Hrvatski ponos bit će
održana i prigodna svečanost. Predviđen je i prelet borbenog zrakoplova
MiG 21 BIS.


Nakon petogodišnje srpske okupacije, u vojno-redarstvenoj akciji
Oluja prije 14 godina oslobođeni su Knin i najveći dio zaposjednutoga
hrvatskog teritorija. Oslobađanje Knina izazvalo je oduševljenje diljem
Hrvatske jer je taj grad bio središte i simbol srpske pobune.


Oluja je počela u petak, 4. kolovoza, u pet sati ujutro. Za samo 84
sata hrvatske vojne i redarstvene snage oslobodile su nešto manje od
10.500 četvornih kilometara, gotovo petinu države, što je utjecalo na
završetak rata u Bosni i Hercegovini te mirnu reintegraciju Podunavlja
u ustavnopravni poredak Hrvatske.





Net.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 14:46

Sječam se kao danas kada je bilo, svi čekali da nam Vukovar oslobode nakon toga, a ono ništa...jesmo bili ponosni...a gle danas.. tužni
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 14:53

Danas su na žalost i Vukovar i Knin zaboravljeni slučajevi u koje se ne ulaže.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:01

Ma, mislim da nije sve ni u novcima, pravi grad čine i ljudi u njemu, ovdje ima novaca, mirovine stižu debele,ima i plača, ali nitko neče da mrdne prstom, ako netko ima dobru ideju za posao, odmah mu se podmeću klipovi, jer nije politički podoban i takve gluposti.
Mislim postavili su nam koševe za smeče, lijepe cromirane, jer nije stoka pokrala, za sitan interes..ma fuj...domovina u grudima...dođe mi da dijete učim da ju ne osječa u grudima, već da joj domovina bude puno manje bitna nego meni i njemu, jer da ju mi ne osjetimo nebi bili tu , to je sigurno, a što imamo od tog što smo tu.

BAŠ NIŠTA tužni
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:07

Znam sve, razumijem kako se osjećaš. Ali ovi lopovi i gadovi koji sada vladaju gradovima i državom će kad tad nestati Kiki. Ljudi će se promijeniti ako se normalni udruže i potaknu ih na to. Domovina je jedna i vječna, ne čini je sadašnji trenutak ni sadašnje garniture vlasti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:13

MA je znam da si u pravu,ali tužno je to sve.
KAo malu djed mi je uvjek pričao priče, da ne vjerujem partizanskim pričama o crvenoj armiji i spasiocima,kojima su ans pumpali u školi, svašta mi nešto pričao i uvijek me punio tom nekom ljubavlju prema svojoj zemlji i uvijek mi govorio da nesmijem nikom reći što mi pričao.
Nisam ga stigla pitati dali je to radio namjerno ili sam ja to samo izvlaćila i upijala to nešto što je imao u sebi.
Umro jadan još 90ih..ne znam što bi rekao da je doživio ovo danas.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:18

Znam, tužno je. I baš je naša generacija poprilično nadrapala u svemu tome Kikice.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:26

Pa je da, ali nadrapali ili ne nije još sve gotovo, još barem toliko imamo, valjda.. Laughing
Nekako mi se čini da se stalno svi okreću i gledaju unazad, ma koda bitno bilo prošlo, ne smije se zaboraviti ništa i treba djecu učiti istini.
Ali čini se da ću i ja svom djetetu nakraju morati prićati istinu, a ne da ju ona ući njihovu iz knjiga..kao i mene što su.
Ma znaš što gledati ću da joj stvorim naviku da ući, jer mislim da je to čak i bitnije od kvocijenta. A ako ju uspijem visoko iškolovati i da se može jednom brinuti sama za sebe, biti ću sretna, pa nek bira gdje će živjeti.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 15:39

Bravo Kiki, nemam što dodati, divno pišeš! bravo frends hug2

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.09 18:49

Sjećam se ja toga, bili smo u skloništu na taj dan, ja s malim bebačem, mojim starijim...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime05.08.10 16:28

Evo još jedna..i kad god je obljetnica ljudi tu u gradu kometiraju ..."da im je samo žao što oni nisu mogli imati svoju Oluju"

Sinoć gledan dok. film što su si ..kako je rekao snimatelj "zarobili ustašku kameru" zaboravio i na snimcima prikazano kako su tri dana prije Petera Galbrighta bježali sa skupocjenim novim automobilima iz krajine ..pa dva dana prije muškarci od 20 do 50 bježali sa natrpanim kamionima a taj dan kada je bio Galbright sve osatli starci djeca i žene. Pa kako im je vojska gazila preko automobila..naravno da su kasnije rekli da su im to naši vojnici gazili po nemočnim i starima.
Sramota.
Pa intervju njihovog zapovjenika iz Kostajnice..kako bi po njegovom Kostajnicu trebalo saravniti sa zemljom i posaditi na tom mejstu koprive.

I tako sam se vratila na kada je bila ona vojna parada prije Oluje..kako sam piljila u one vojnike. Svi ko jedan isti...bili su na ponos.
A neki dan u trg. jedan na vojnik..izbacio trbušinu..košulja vani na pola..znam da nisu svi ali..bilo mi nekako krivo što takvu iskrivljenu sliku ostavlja nama prolaznicima o vojsci.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dan pobjede i domovinske zahvalnosti Empty
PostajNaslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti   Dan pobjede i domovinske zahvalnosti I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sutra:Proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti
» Zakon zahvalnosti
» Euforija u Bosni nakon pobjede protiv Belgije
» Svjetsko prvenstvo rukometaša

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: