Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pozelenite u 14 dana

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime27.09.08 3:23

Svatko od nas može promijeniti svoje ponašanje i krenuti na putovanje ka održivom življenju. Evo jednostavnog plana uz pomoc kojeg vi, vaša obitelj, prijatelji i poznanici možete smanjiti negativan utjecaj na okoliš.
Niz malih koraka pomoci ce vam da se odviknete od neodrživih navika i potaci vas na drugaciji nacin razmišljanja.

DAN PRVI
Ne ostavljajte vodu da tece dok perete zube. Slavinu odvrnite tek kad poželite isprati pastu iz usta. Postaje i ostale situacije kada vam voda uz neku radnju nepotrebno tece iz slavine, što pokušajte izbjegavati. Uštedjet cete malu kolicinu vode, ali zrno po zrno - pogaca.
Možda vam se cini banalnim, no bit je u usvajanju održivog nacina razmišljanja - trošite samo ono što vam treba u trenutku kad vam treba.
Jednom kad vam to postane nova navika, istu filozofiju možete primijeniti i na druga podrucja u životu.

DAN DRUGI
Odrecite se plasticnih vrecica. Iduci put kad krenete u shopping, ponesite platnenu vrecicu ili košaricu. Ponude li vam plasticnu vrecicu na blagajni, uljudno zahvalite i odbijte.
DAN TRECI
Smanjite klimu ili grijanje za jedan stupanj. Necete ni primijetiti razliku, ali cete uštedjeti energiju i smanjiti racune.
DAN CETVRTI
Iskljucite ureðaje. Sve što vam stoji na stand-by modu, poput TV-a, hi-fi ureðaja, DVD-a i slicnog; bespotrebno vam troši energiju.
DAN PETI
Ne zagrijavajte previše vode. Kuhate li kavu ili caj, zagrijte tocno onoliko vode koliko vam je potrebno.
DAN ŠESTI
Pocnite praviti kompost. Sav bio-otpad koji proizvodite može biti kompostiran, bilo na hrpi u vrtu ili posebnom kontejneru.
DAN SEDMI
Kupujte lokalno i sezonsko, kao i proizvode s manje ambalaže
DAN OSMI
Reciklirajte više. Papir staklene boce i PET ambalaža su dobri za pocetak, ali moguce je uciniti i korak dalje. Raspitajte se gdje su reciklažna dvorišta, pa u njima odlažite baterije, auto akumulatore, ulje...Staru odjecu, knjige i igracke darujte dobrotvornim udrugama i organizacijama. Riješiti cete se nepotrebnog i pomoci nekome.
DAN DEVETI
Više šetajte, a manje vozite. Za krace udaljenosti upotrijebite bicikl ili pješacite. Zdravije je, jeftinije, smanjuje zagaðenje okoliša, ali i kolicinu stresa kojemu ste izloženi.
DAN DESETI
Smanjite potrošnju vode u WC-u. Stavite ciglu u vodokotlic i smanjiti cete godišnju potrošnju vode za 6000 litara po clanu domacinstva.
DAN JEDANAESTI
Kupite biorazgradivi deterðent i koristite ga za pranje i cišcenje svega u domacinstvu.
DAN DVANAESTI
Prestanite koristiti sušilicu i objesite rublje vani da se suši i tako uštedite energiju i novac.
DAN TRINAESTI
Zamijenite konvencionalne žarulje novim, štedljivima. Malo su skuplje, ali se dugorocno isplate.
DAN CETRNAESTI
Koristite alternativne izvore energije. Primjerice, kupite solarne svjetiljke za vrt.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Dreamy_angel
Početnik
Početnik
Dreamy_angel


Female
Leo Snake
Broj postova : 36
Godine : 34
Datum registracije : 26.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime27.09.08 11:41

Bravo... cheers
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime27.09.08 11:49

Dreamy_angel je napisao/la:
Bravo... cheers
Jel ciniš što od gore navedenog? Smile


Zadnja promjena: Goran; 01.12.10 11:42; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Dreamy_angel
Početnik
Početnik
Dreamy_angel


Female
Leo Snake
Broj postova : 36
Godine : 34
Datum registracije : 26.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime26.10.08 10:29

Pa naravno... Meni je stalo do tih stvari... Ipak studiram ekoinženjerstvo između ostalog... Smile
[Vrh] Go down
boomba
Zagrijao tipkovnicu
boomba


Male
Broj postova : 782
Datum registracije : 12.10.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime27.10.08 23:01

ja sam eko tip, štedim struju, odhebali me u petak, nisam platio nadoplatu
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime28.10.08 11:24

Dreamy_angel je napisao/la:
Pa naravno... Meni je stalo do tih stvari... Ipak studiram ekoinženjerstvo između ostalog... Smile
To mi se cini jako zanimljivo, napiši nam nešto o tome... ;)
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Dreamy_angel
Početnik
Početnik
Dreamy_angel


Female
Leo Snake
Broj postova : 36
Godine : 34
Datum registracije : 26.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime30.10.08 7:49

Citat :
ja sam eko tip, štedim struju, odhebali me u petak, nisam platio nadoplatu

Definitivno eko tip, da... cerekalo

Citat :
To mi se cini jako zanimljivo, napiši nam nešto o tome...

Pa što te zanima? Smile
Btw. znaš li ti tko sam ja? Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime30.10.08 10:01

Dreamy_angel je napisao/la:
Citat :
ja sam eko tip, štedim struju, odhebali me u petak, nisam platio nadoplatu

Definitivno eko tip, da... cerekalo

Citat :
To mi se cini jako zanimljivo, napiši nam nešto o tome...

Pa što te zanima? Smile
Btw. znaš li ti tko sam ja? Smile
Znam tko si. Što ti je s bratovim forumom, ne mogu danima uci na njega. Cime ceš se baviti nakon studija?
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Dreamy_angel
Početnik
Početnik
Dreamy_angel


Female
Leo Snake
Broj postova : 36
Godine : 34
Datum registracije : 26.09.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime30.10.08 23:59

Pa nije mu ništa... Ne znam, ja svaki put mogu na njega...

Čime ću se bavit nakon studija.. Hmmm... Kojeg studija? cerekalo
[Vrh] Go down
vanja
Zagrijao tipkovnicu
vanja


Female
Pisces Snake
Broj postova : 185
Godine : 35
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 12.10.2008

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime17.01.09 14:34

ovo su super savjeti cheers
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime16.10.10 13:59

Mi smo kod mene dosta zeleni..odvaja se plastika iz običnog smeča..rado bi da nas natjeraju i papir da odvajamo.. Žarulje su skoro sve ili štedljive ili neonske..nikada temp. u kući po zimi nije viša od 21-22 stupnjeva..a po ljeti klimu ne palim dok god se može u kući izdržati..voda se ne odvrće do i ne pušta da curi bezevze ..vodo kotlić smo postavili na pola..kada se tuširamo zatvara se voda ne curi non stop.. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime16.10.10 14:05

ja se skora svega navedenog pridrzavam, meni to sasvim normalno vec
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime16.10.10 14:08

Ma kada ste vi drugi svijet...tu je sve još malo u povojima..a i ljudi su nesavjesni.. zaboravio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime16.10.10 14:13

treba malo vise apelirat na ljudski um i da shvate sta cine sa nasim planetom, trebamo ga svi skupa sacuvat
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pozelenite u 14 dana Empty
PostajNaslov: Re: Pozelenite u 14 dana   Pozelenite u 14 dana I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pozelenite u 14 dana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Djevojka dana
» Savjet dana
» Misao dana
» 8 dana bespivice
» Uspjeti - iz dana u dan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Priroda i ekologija-
Forum(o)Bir: