Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sjajni mladić

Go down 
+3
Goran
Kikica
Blizanka
7 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime02.07.09 17:02

Nema ni ruke ni noge, a igra fudbal, pliva i surfa
Priča koja slijedi govori o Nicku Vujicicu, nevjerovatnom mladom čovjeku koji je, uprkos invaliditetu, postao primjer svima. Iako nema ni noge ni ruke, naučio je igrati fudbal, plivati, pa čak i surfati, a u njegovim uspjesima teško da ga išta može zaustaviti.

Ovaj 26-godišnjak koristi se malim stopalom ispod lijevog kuka kako bi održavao ravnotežu i šutirao, piše Telegraph. Tim dijelom tijela piše olovkom, tipka na tastaturi, pa čak i podiže stvari.

Nick tvrdi da mu nedostatak udova pomaže u vodi jer lakše pluta, a stopalo mu služi kao "propeler".

U toku putovanja na Havaje 2008., uz pomoć profesionalne surferke Bethanyja Hamiltona, naučio je i surfati. Hamiltonovoj je u 12. godini ajkula otkinula ruku.

Vujicic se pojavio i na naslovnici magazina Surfer, a osim ovog, ima i brojne druge hobije, poput golfa, a lopticu udara postavljajući štap ispod brade.

Nick je rođen bez udova, a za taj slučaj doktori nisu imali nikakvo medicinsko objašnjenje. Njegovo stanje je rijetko, a naziva se fokomelia. S vremenom je naučio koristiti se onim što ima kako bi prevazišao poteškoće koje je život pred njega postavio.

Hrabri mladić rođen je u Melbourneu, a trenutno živi u Los Angelesu. O svom jedinom stopalu kaže: "Bez njega bih bio izgubljen. Kad sam u vodi, onda plutam jer 80 posto mog tijela čini trup."



Od malena roditelji su ga učili da bude samostalan, a otac ga je sa 18 mjeseci pustio u vodu kako bi ga ohrabrio da nauči plivati. U školi su ga zadirkivali, ali ga to nije spriječilo da diplomira u oblasti finansijskog planiranja i nekretnina.

Putovao je u preko 24 zemlje i razgovarao sa preko 110.000 ljudi. 1990. je osvojio priznanje Australski građanin godine i inspirisao mnoge pokazujući da se sve može uz želju i trud.

"Odlučio sam da budem zahvalan za ono što imam, a ne ljut zbog onoga što nemam", kaže Nick.
https://www.youtube.com/watch?v=Tl58qufXfYk&eurl=http%3A%2F%2Fwww.sarajevo-x.com%2Fclanak%2F090702021&feature=player_embedded

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sjajni mladić Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime02.07.09 17:05

ovo me je i rasplakalo i odusevilo...koja snaga...svaka cast...ne mogu da vjerujem... uregod

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sjajni mladić Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime02.07.09 17:08

...večina se zamara plazma TVom i sličnim materijalnim glupostima, a ne zna koliko je sretna.
Strašna osoba Nick bravo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime03.07.09 10:40

Što reči; dobar je primjer svima, pravi borac, svaka mu čast. respect

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime03.07.09 19:47

Svaka čast, stvarno bravo
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime03.07.09 19:50

lik je nevjerovatan....to znači biti borac.... bravo
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime03.07.09 22:06

jos uvijek mi je u glavi ...svaka mu cast ...koji primjer ...da je srece svi bi se borili a ne kukali za sitnice ...ovo stvarno nemam rijeci bravo bas bi volila da ga upoznam

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sjajni mladić Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime11.07.09 12:38

Tako je Blizanko, uvijek treba cijeniti ono što imamo i ne kukati zbog sitnica.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime16.07.09 3:16

Svaka mu čast.... respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Mislis da ti nesto nedostaje u zivotu ?   Sjajni mladić I_icon_minitime22.05.10 19:26

Divna priča o čovjeku koji je pokazao i dokazao cijelom svijetu beskonačnu moć ljudskog duha.

Nakon sedam minuta gledanja video klipa ispod teksta shvatićete koliko svi mi griješimo dok kukamo zbog stvari koje nemamo, umjesto da maksimalno uživamo u onome što imamo.



[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime22.05.10 21:08

blizanka je napisao/la:
Nema ni ruke ni noge, a igra fudbal, pliva i surfa
Priča koja slijedi govori o Nicku Vujicicu, nevjerovatnom mladom čovjeku koji je, uprkos invaliditetu, postao primjer svima. Iako nema ni noge ni ruke, naučio je igrati fudbal, plivati, pa čak i surfati, a u njegovim uspjesima teško da ga išta može zaustaviti.

Ovaj 26-godišnjak koristi se malim stopalom ispod lijevog kuka kako bi održavao ravnotežu i šutirao, piše Telegraph. Tim dijelom tijela piše olovkom, tipka na tastaturi, pa čak i podiže stvari.

Nick tvrdi da mu nedostatak udova pomaže u vodi jer lakše pluta, a stopalo mu služi kao "propeler".

U toku putovanja na Havaje 2008., uz pomoć profesionalne surferke Bethanyja Hamiltona, naučio je i surfati. Hamiltonovoj je u 12. godini ajkula otkinula ruku.

Vujicic se pojavio i na naslovnici magazina Surfer, a osim ovog, ima i brojne druge hobije, poput golfa, a lopticu udara postavljajući štap ispod brade.

Nick je rođen bez udova, a za taj slučaj doktori nisu imali nikakvo medicinsko objašnjenje. Njegovo stanje je rijetko, a naziva se fokomelia. S vremenom je naučio koristiti se onim što ima kako bi prevazišao poteškoće koje je život pred njega postavio.

Hrabri mladić rođen je u Melbourneu, a trenutno živi u Los Angelesu. O svom jedinom stopalu kaže: "Bez njega bih bio izgubljen. Kad sam u vodi, onda plutam jer 80 posto mog tijela čini trup."



Od malena roditelji su ga učili da bude samostalan, a otac ga je sa 18 mjeseci pustio u vodu kako bi ga ohrabrio da nauči plivati. U školi su ga zadirkivali, ali ga to nije spriječilo da diplomira u oblasti finansijskog planiranja i nekretnina.

Putovao je u preko 24 zemlje i razgovarao sa preko 110.000 ljudi. 1990. je osvojio priznanje Australski građanin godine i inspirisao mnoge pokazujući da se sve može uz želju i trud.

"Odlučio sam da budem zahvalan za ono što imam, a ne ljut zbog onoga što nemam", kaže Nick.
https://www.youtube.com/watch?v=Tl58qufXfYk&eurl=http%3A%2F%2Fwww.sarajevo-x.com%2Fclanak%2F090702021&

feature=player_embedded

naučio igrat nogomet,nema ruke ni noge,surfa pa to je fenomen,moraam provjerit
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime26.05.10 22:49

Pre nekih pola sata sam saznala da on uopste postoji. Gledala sam jedan i klip i plakala kao kisna godina. Ali, iako znam da je svrha toga bila da se osecam jos vrednijom i da budem zadovoljnija i srecnija, ja sam se osecala kao obicno govno. Ej, ja dramim sto su mi se isflekale farmerke, a on nema ni ruke ni noge, i uziva...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime11.04.11 10:37

Nick je osoba koja će vas sigurno nasmijati, možda ćete i zbog njega zaplakati, ali njegova snaga i optimizam su nevjerojatni!
On nema ni ruku ni nogu, ali kako on sam kaže - ni problema.
Pliva, igra nogomet, svira, vozi skejt! On...zbog nevjerojatne snage duha i optimizma - zapravo može sve!

Pogledajte Nicka u Videu!

Tko je Nick Vujičić, 28-godišnje čudo od čovjeka pogledajte u prilogu Mate Barišića.

Provjereno. hr

----------------------------

Kako je drag i duhovit i pun života, bilo bi predivno razgovarati s njim. respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sjajni mladić Empty
PostajNaslov: Re: Sjajni mladić   Sjajni mladić I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sjajni mladić
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preminuo ranjeni mladić
» U Keniji uhićen Hadžić ili Mladić?
» Mladić odrezao si penis i dao ga majci
» Mladić poginuo na Facebook tulumu!
» Mladić sagradio kapelicu od 20.000 pločica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: