Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Manikura povećava rizik od raka kože

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:10

Žene koje redovito odlaze u kozmetičke salone na manikuru time povećavaju rizik od obolijevanja od raka kože, pokazalo je novo istraživanje. Američki liječnici pozvonili su na uzbunu nakon što su dvije žene dobile tumor na rukama zbog izloženosti UV lampama koje se koriste kod ugradnje umjetnih noktiju
UV lampe koriste se u većini kozmetičkih salona, a mogu se kupiti i za kućnu upotrebu. Međutim, stručnjaci se boje da visoke doze UVA zraka koje su opasniji oblik UV zračenja, a koje proizvode te lampe mogu oštetiti stanice kože.

Dermatolozi sa sveučilišta u Teksasu stoga pozivaju da se detaljnije istraži sigurnost UV lampi za manikuru. Također upozoravaju da bi žene koje redovito odlaze na tretmane ugradnje umjetnih noktiju trebale pregledati ruke i prste i, primijete li čudne izrasline, obavezno posjetiti liječnika.

Žene kod kojih su pronađeni tumori na rukama posjećivale su salone za manikuru redovito, jedna osam puta godišnje, dok je druga to radila dvaput mjesečno zadnjih 15 godina.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:12

Vidiš ti to,dobro pa ne idem na manikuru.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:16

Ni ja također, mislim da bi mi bilo uzalud kad nakon toga moram na njivu sadit krumpir itd... Smile Ali znam par cura koje to redovito prakticiraju,pa je dobro svašta znati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:17

Da.baš tako eto da ti ne napisa ja ne bih znala. bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:18

Svašta,idem na manikuru... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:27

I sunce zrači UV zrakama, pa se može dobiti rak kože Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:31

Samo prenosim... A i mislim da se bez ovoga može, a bez sunca ipak ne... Iako, i od sunca se štitiš koliko možeš...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:33

..Da sunce pametni izbjegavaju jer svi znamo da je štetno,a zamisli da će se pojedine ženske osobe odreći manikure,ne vjerujem... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:36

Imaš pravo, dosta ih je što im je izgled važniji od zdravlja...nažalost...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:39

Još kad uzmemo u obzir solarije, UV svjetiljke u bankama za provjeru jesu li novčanice orginali... teško da će se manikure odreći


Zadnja promjena: Teo; 29.04.09 12:46; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 43
Datum registracije : 09.03.2009

Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:42

idem na manikuru i izgled mi nije važniji od zdravlja raspa


Zadnja promjena: ajmeivana; 29.04.09 12:43; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime29.04.09 12:42

I ja misli tako,jer šta je ljepota bez zdravlja,ajd kad netko mora biti izložen tome,al oni "meni se to neće desiti" e ti me nerviraju.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime02.05.09 23:27

Ne odlazim na manikuru, kao i Rainy bio bi to bačen novac, a i ne puštam nokte. Jedino što mi se vrti po glavi da nebi bilo loše da odem, pa da ih malo izrežu kako treba, ogule ili šta već, da budu malo ljepši. Baš su mi nokti fuj, ne sviđa mi se nikako kao izgledaju No
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manikura povećava rizik od raka kože Empty
PostajNaslov: Re: Manikura povećava rizik od raka kože   Manikura povećava rizik od raka kože I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manikura povećava rizik od raka kože
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Česta vožnja automobila povećava rizik od raka kože
» Ispijanje vrućeg čaja povećava rizik od obolijevanja od raka jednjaka
» Voltaren povećava rizik od moždanog udara
» Izloženost pesticidima povećava rizik za hiperaktivnost
» Jedite jabuke i umanjite rizik od raka crijeva

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Dermatologija-
Forum(o)Bir: