Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Što položaj u kojem spavate govori o vama?

Go down 
+24
Lavanda
Otelo
mila01
januska
Luna2
anthony
Blonde
bodomiere
Dragance
teaa
scorpio57
Niky
nitapita
sime
_plavusa_
Lux
Blizanka
Goran
sarah
Teioo
Kikica
mala mazica
ajmeivana
Ary
28 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 21:25

Spavate li na leđima, trbuhu ili na boku i kako to utječe na vas?

Profesor Chris Idzikowski, britanski stručnjak za spavanje, analizirao je šest najčešćih položaja spavanja i otkrio da svaki otkriva nešto o našoj osobnosti.

Fetus položaj
Oni koji se sklupčaju u fetus položaj opisuju se kao snažni izvana, ali meka srca. Možda jesu sramežljivi kad prvi put nekog sretnu, ali ubrzo se opuste. Ovo je najčešći položaj spavanja – prema istraživanjima na uzorku od 1000 ljudi, čak 41% ih spava u ovom položaju. U ovom položaju spava dvostruko više žena u odnosu na muškarce.

Položaj klade
Ovo je položaj u kojem ležite na boku, a obje su vam ruke sa strane. Osobe koje ovako spavaju su opuštene, društvene, vole biti dio ekipe, i vjeruju strancima. Pa ipak mogu biti lakovjerni.

Položaj čežnje
Ljudi koji spavaju na boku s obje ruke ispred sebe, otvorene su naravi, ali mogu biti sumnjičavi i cinični. Sporo donose odluke, ali jednom kad je donesu, neće je više nikada mijenjati.

Vojnički položaj
U ovom položaju ležite na leđima s obje ruke sa strane tijela. Ljudi koji spavaju u ovom položaju su općenito tihi i rezervirani. Ne vole gužve, a sebi i drugima postavljaju visoke standarde.


Položaj slobodnog pada
Ovo je položaj u kojem ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne situacije, te mogu biti nervozni.


Položaj morske zvijezde
U ovom položaju ležite na leđima s obje podignute oko jastuka. Ovakvi ljudi su dobri prijatelji jer su uvijek spremni saslušati druge i ponuditi pomoć kad je potrebna. Općenito ne vole biti u centru pažnje.

Istraživanje je također pokazalo da većina ljudi rijetko mijenja položaj spavanja. Samo 5% kaže da spava drugačije svaku noć.

Profesor Idzikowski je također ispitao utjecaj različitih položaja spavanja na zdravlje. Zaključio je da je položaj slobodnog pada dobar za probavu, dok će ljudi koji spavaju u položaju vojnika ili morske zvijezde imati problema s hrkanjem i lošim snom.
Što položaj u kojem spavate govori o vama? Spavanje_190409_1


Izvori:
flatseats.com
news.bbc.co.uk


žena.hr


Zadnja promjena: Ariela; 27.04.09 21:40; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 21:27

Fetus položaj
Oni koji se sklupčaju u fetus položaj opisuju se kao snažni izvana, ali meka srca. Možda jesu sramežljivi kad prvi put nekog sretnu, ali ubrzo se opuste. Ovo je najčešći položaj spavanja – prema istraživanjima na uzorku od 1000 ljudi, čak 41% ih spava u ovom položaju. U ovom položaju spava dvostruko više žena u odnosu na muškarce.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 21:32

Fetus položaj...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 21:38

Položaj slobodnog pada

Ovo je položaj u kojem ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne situacije, te mogu biti nervozni.


Zadnja promjena: Teo; 28.04.09 9:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 21:49

fetus...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime27.04.09 23:39

Položaj slobodnog pada
Ovo je položaj u kojem ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne situacije, te mogu biti nervozni.


ima ovdje malo istine Smile
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime28.04.09 8:34

fetus
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime28.04.09 12:30

Položaj slobodnog pada
..uopće se ne slažem s ovim tvrdnjama Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime01.05.09 2:11

Položaj slobodnog pada
Ovo je položaj u kojem ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne situacije, te mogu biti nervozni.


laž, laž....
[Vrh] Go down
mala mazica
Zagrijao tipkovnicu
mala mazica


Female
Virgo Goat
Broj postova : 544
Godine : 32
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 02.11.2008

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime01.05.09 9:26

i ja fetus....
al trenutno dok me noga boli-vojnički položaj...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime01.05.09 9:29

Mog ovdje nema, ja spavam na stomaku, ali desna ruka mi je uvijek pod stomakom , lijeva pod jastukom, lijevo noga mi je skvrćena. Baš imam položaj zaboravio
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime01.05.09 12:23

kiki nisi jedina...upravo tako i ja znam spavat, ali isto tako cerekalo:
al nekad znam ili fetus ili položaj slobodnog pada...
opis za fetus je ko stvoren za mene, a opis slobodnog pada i ne baš...volim ja ekstremne situacija, malo uzbuđenja i akcije Smile
ja sam među ovih 5% koji kažu da spavaju drukčije svaku noć...ja stvarno svakako znam spavat, ali uglavnom izmjenjujem ovo troje - kako mi dođe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime01.05.09 22:59

položaj slobodnog pada, otprilike
[Vrh] Go down
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime03.05.09 15:49

pa šta niitko ne spava kao ja??? Laughing

položaj čežnje...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime11.08.09 12:58

Promjenim ja više položaja tijekom noči, najviše sam u položaju čežnje.... big smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime11.08.09 13:11

Položaj morske zvijezde...Položaj slobodnog pada...a najcesce...Fetus položaj

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što položaj u kojem spavate govori o vama? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime11.08.09 14:40

Najčešće sam u fetus položaju, a prvi slijedeći izbor je slobodni pad. Puna sam ekstrema Smile
[Vrh] Go down
_plavusa_
Zagrijao tipkovnicu
_plavusa_


Female
Aries Monkey
Broj postova : 218
Godine : 32
Lokacija : bihac
Datum registracije : 04.03.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime23.08.09 13:42

Položaj slobodnog pada
Ovo je položaj u kojem ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne situacije, te mogu biti nervozni................. Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
sime
Totalno relaxiran
sime


Male
Scorpio Pig
Broj postova : 1278
Godine : 52
Lokacija : australia
Datum registracije : 06.09.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime07.09.09 12:40

Citat :
Položaj slobodnog pada
Ovo je položaj u kojem
ležite na trbuhu s rukama oko jastuka i glave okrenute na stranu. Ovi
su ljudi često društveni i uznemireni. Ne vole kritike ni ekstremne
situacije, te mogu biti nervozni.

meni je 80% tacno
[Vrh] Go down
http://eseth.net/forum/
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime28.10.09 18:15

fetus i pogodili su u istinu sam takva Smile
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime04.11.09 19:57

moj govori da me sve živo boli još sat - dva nakon buđenja ..a da me netko probudi usred noći načekao bi se da se dignem Što položaj u kojem spavate govori o vama? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime18.05.10 11:14

Položaj spavanja otkriva jeste li 'gazda' u vezi


Položaj u kojem spavate vrlo rječito (bar psiholozima) otkriva vaše odnose, pokazuje vaša osjećaje, ali i - tko je 'gazda' u vašoj kući ili vezi.
Evo nekih od najčešćih položaja u spavanju i njihovo skriveno značenje:



Žlica 1 (on iza leđa partnerice): Oboje spavate na boku, on je licem okrenut vašim leđima.
Značenje: On je tradicionalist i osjeća se vašim zaštitnikom. Može vas zagrliti kad god poželi i nježno dodiruje svaki dio vašeg tijela. Ali pazite da vaše ustručavanje da je poljubite ili milujete u ovom položaju ne shvati 'suviše platonskim pristupom nježnosti'.


Žlica 2 (ona iza leđa partnera): Oboje ležite na boku, ona vas gleda u leđa.
Značenje: Vrlo ste nježni i pažljivi i predstavljate 'kičmu' u vašim odnosima. On se ne plaši da ponekad 'pobjegne' od obaveza i odgovornosti, ali ste vi njegovo 'emocionalno sidro' - sve dok ne počne zapostavljati i oglušivati se na vaše potrebe.


Udaljeni polovi: Okrenuti ste leđima jedno drugom ostavljajući puno prostora između.
Značenje: Intima je na putu konačnog prekida i najvjerojatnije postajete suviše nezavisni jedno od drugog. Ako je ova nezavisnost rezultat dogovora i odgovara oboma, onda je stvar u redu sve dok jedno drugom toplo poželite laku noć. Ali pazite da ovaj položaj u spavanju netko od vas dvoje ne iskoristi da se potpuno zatvori i protumači kao razlog za potpuni raskid.


Odgurnuti: Jedno od vas dvoje se raširi kao morska zvijezda i zauzme gotovo cijelu postelju, a drugo se šćućuri na rub kreveta.
Značenje: Opušteni partner (ica) dominira u vašim odnosima i postaje sebičan i potpuno nesvjestan potreba partnera. Ako ste vi ta odgurnuta osoba, po svaku se cijenu 'po dnevnoj svjetlosti' počnite otvoreno boriti za svoja prava i ispunjavanje potreba.

izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime18.05.10 11:34

ja spavam stojećki.. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime18.05.10 11:35

Što položaj u kojem spavate govori o vama? Lol kako ti to uspeva..


ja i ne spavam nikako Što položaj u kojem spavate govori o vama? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime18.05.10 11:38

pa...tantra, meditacija, aktivacija čakri.. Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što položaj u kojem spavate govori o vama? Empty
PostajNaslov: Re: Što položaj u kojem spavate govori o vama?   Što položaj u kojem spavate govori o vama? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što položaj u kojem spavate govori o vama?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Šta dan rođenja govori o vama?
» Što posteljina govori o vama
» Što vaš sat rođenja govori o vama?
» Što podznak govori o vama?
» Što vaš potpis govori o vama?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Druženje :: Zezalice-
Forum(o)Bir: