Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Prijavila kriminal i ostala bez posla

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 11:38

Nakon što je ukazala na fiktivne uplate i isplate kojima je država oštećena za milijun kuna, Vesna Majer, referentica prodaje u Croatia banci, nagrađena je otkazom ugovora o radu.


Troje vinogradara u dogovoru s direktorom poslovnice lažnim si je uplatama i isplatama novca priskrbilo nepripadajući PDV, a skandal je Upravi prijavila upravo Vesna Majer, tvrdeći kako joj je, sad već bivši direktor požeške podružnice, Tomislav Didović osobno naredio i diktirao provođenje transakcija bez obzira na to što nije bilo nikakve stvarne gotovinske isplate ili uplate.

Referentici je otkaz napisan 26. ožujka, na dan kad je Jutarnji list zatražio odgovor Uprave Croatia banke o fiktivnim gotovinskim uplatama i isplatama, a uručila joj ga je v.d. direktorica podružnice Silvana Mach 1. travnja.

''Danima prije toga na mene su činili pritisak tražeći da sastavim izvještaj u kojem će stajati kako je transakcija obavljena legalno, uz polaganje i podizanje gotovine. Odbila sam to i sastavila izvještaj u kojem sam navela da nikakve gotovine nije bilo i da su sve transakcije 29. prosinca prošle godine bile fiktivne, bez gotovine. Navela sam da me na to prisilio Didović i da je on osobno diktirao iznose uplata i isplata'', ispričala je Vesna Majer.

Dodaje kako je sve to znala i kontrolorka Mirjana Tkalec, koja je autorizirala transakcije, te ističe kako se sve odvijalo vremenskom roku u kojem nije bilo moguće obaviti tolike gotovinske transakcije.

''Podizanje tako velike količine gotovine nije moguće ukoliko dan ranije klijent to ne najavi. Mi tada obavijestimo Finu i Upravu banke. Takvog zahtjeva međutim nije bilo. Moje radno mjesto pokriveno je kamerama i ako snimke nisu izbrisane, može se vidjeti da prilikom obavljanja spomenutih transakcija nisam brojala nikakav novac'', poručila je Vesna Majer.

Vesna Majer kaže da fiktivna isplata i uplata gotovine obavljena 29. prosinca prošle godine nije bila jedina. Zna za još jednu, od 30. travnja 2008. godine, u kojoj je sudjelovala ista ekipa.

Dodaje i da je nedavno, nakon smjene direktora Didovića, bio još jedan pokušaj fiktivnih transakcija, no ona je to odbila provesti.

''Još u lipnju prošle godine upoznala sam Brunu Nikolaša, voditelja službe upravljanja ljudskim potencijalima, ali i predsjednika Uprave Croatia banke Ivana Purgara o kriminalu u požeškoj podružnici. Ništa nisu učinili, ali je tada u banku stiglo naređenje da se motri na sve moje pogreške i da se svaka sitnica prijavi u Zagreb'', rekla je Vesna za Jutarnji list.

Tada je, kaže, počelo šikaniranje i neviđeni mobbing kome je bila svakodnevno izložena, te je zbog toga, da bi zaštitila svoja prava i svoje dostojanstvo, podnijela tužbu protiv Croatia banke, a sudski je postupak u tijeku.

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 11:49

koliko sam ovdje razumijela..
ako zelis postat i privuc medijsku paznju..
tada budi spreman na poraz ili uspon..
Ti vrapca..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 11:58

Njoj nije bio cilj medijska pažnja sama po sebi, nego nema drugog načina da se upozori na lopovluk.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:12

a tada je nasla Jutarnji list..
boze mileni..ha ha
sto nije potrazila i dala informacije na drugom mjestu..
postoje institucije za to..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:23

Ma koje institucije, kad su sve korumpirane i rade po HDZ-ovoj direktivi?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:38

mi smo Hrvati uvijek skeptici po svemu..
ali ide polako na bolje...
treba vremena..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:40

Da mi je znati što to ide na bolje u Hrvatskoj. Nismo mi skeptici ovaj puta, samo realisti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:44

ma ne samo u Hrvatskoj...pitam se gdje ide na bolje...i koliko jos vremena treba da prode ...evo vec 10...15 god samo cujem treba vremena...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prijavila kriminal i ostala bez posla Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:48

Treba vremena da mafija na vlasti u svim balkanskim državama pokrade što se još ukrasti može, za to im treba vremena.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 12:55

da..istina..
nastao je veliki problem ..
ali pogledaj drzave koje su mnogo bolje od nas..
sto se desava..
mene recimo zacudi sto ...
nas najvise odlazi na skijanje..
sto kupujemo najvise novih automobila..
sto najvise trosimo na ljetovanju..
sto je U2 ulaznica..samo od 500 pa do 2000kn..
da imaju svaki dan koncert sve rasprodano..
da mi frend kaze da vise ne pece crni i polubijeli kruh
jer ga vise nitko ne kupuje..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 13:18

Nešto najgore mi je kad spomeneš neke realne probleme, a netko odmah počne pričati kako je i drugdje tako ili gore. Ili recimo kad se Vladi nešto prigovori, obično ne znaju kvalitetno argumentirano odgovoriti, nego im je 90% odgovora pljuvanje po oporbi i okrivljavanje njih za sve postojeće probleme, sve su probleme oni nasljedili od onog jednog koalicijskog mandata i za sve trenutne probleme je kriva Račanova vlada.
A to na što pojedinci troše novac, me baš zaboli briga. Znam da 60% ljudi jedva preživljava u Hrvatskoj.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 13:31

da..nismo nauceni na to..
jos uvijek zivimo na Balkanski nacin
tu je problem u globalu..
cekaj da dodje MMF.
onda ces vidjet kako se radi..
nema danas milosti...
ja vjerujem Sanaderu kad kaze sto mu iz vana
sugeriraju i daju planove..
kada bi to napravio kako oni zele...
Gorane..mislim da bi se i mnogi net prijatelji rastali..
nebi vise mogli placati sam net..
znas sto se danas radi i ovdje i u svijetu..
vidis i sam..
surovost..ali surovost..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 13:39

Da li je taj tvoj Sanader pružio kakve razvojne programe kako bi se stvorio kapital? Da li se potrudio promjeniti zakone koji u biti potiču sivu ekonomiju, kriminal i neplačanje radnika? Da li se njegova Vlada potrudila da pravosuđe bude efikasnije? Zašto se teški kriminalci puštaju na vikende i smanjuju im se kazne, jer nema mjesta u zatvorima, ne grade se novi, a gradi se Pelješki most? Zato što je ova Vlada skupina mafijaša, kriminalaca i nesposobnjakovića, znaju samo krasti i udarati po đepu građana, zato se ništa ne mijenja u ovoj državi. To je realna slika stvari, a to što netko živi u svijetu iluzije i puši Sanaderove fore, nije moj problem.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 13:48

sad tko pusi neznam..
ali...vrijeme ce pokazati svoje..
samo polako..
kada bi netko u onim ratnim godinama kazao..
kako ce mnogi zavrsiti iza resetaka..
bio bi smijesan..
necu o nikome ovdje privatno..

ali vidi stvarno..
mnogi su tamo..
zanimljivo..
ponovno ce se dogoditi stvari
o kojima sada samo sanjamo...

a da treba biti ponekad carobnjak to stoji..
kako prehraniti sve to..
jedan umorovljenik a gotovo ni dva zaposlena..
o drugima necu ni pisati..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime03.04.09 14:07

Da li je itko od krupnih riba pravedno kažnjen za gospodarski kriminal? Ako je, radi se o dva-tri žrtvena janjeta.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Prijavila kriminal i ostala bez posla Empty
PostajNaslov: Re: Prijavila kriminal i ostala bez posla   Prijavila kriminal i ostala bez posla I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prijavila kriminal i ostala bez posla
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kompjuterski kriminal sve opasniji
» Udruga prvoligaša prijavila Zdravka Mamica
» Lažno prijavila "bombu" da bi spriječila kćerkino vjenčanje
» Koji je komad ona bila i ostala!
» Baka prerezala kabel, cijela Armenija ostala bez interneta!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: