Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga!

Go down 
Autor/icaPoruka
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78227
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga! Empty
PostajNaslov: EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga!   EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga! I_icon_minitime09.01.22 15:38


EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga! Praying-3602504_960_720-696x398



Kao prvo tu je osoba koja vjeruje u Boga i moli se. Ona pita Boga za snagu kako bi mogla preživjeti poteškoće, pita Boga za vodstvo, za mudrost. Toliko patnje proizlazi iz toga kad ljudi žele promijeniti ono što je nepromjenjivo. I nemaju snage promijeniti ono što se može promijeniti. Postoji i drugi aspekt molitve. Molitva onih koji ne vjeruju u Boga…



Postoje dvije vrste molitve:

Kao prvo tu je osoba koja vjeruje u Boga i moli se. Ona pita Boga za snagu kako bi mogla preživjeti poteškoće, pita Boga za vodstvo, za mudrost. Jedna od najboljih molitvi koju ja osobno najviše volim je Molitva Spokoja.

“Bože, daruj mi spokoj da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti, hrabrosti da promijenim stvari koje mogu i mudrost da prepoznam razliku.”

Jer toliko patnje proizlazi iz toga kad ljudi žele promijeniti ono što je nepromjenjivo. I nemaju snage promijeniti ono što se može promijeniti. To je prekrasna molitva.
banner za knjige molitve

Postoji i drugi aspekt molitve. Ima jedna vrlo zanimljiva priča o ateisti koji se htio osloboditi alkoholizma. Na grupi za liječenje od alkoholizma mu je rečeno da se, ako se želi oporaviti, mora moliti svaki dan.

On je rekao: “Ja ne vjerujem u molitvu. Ja ne vjerujem u Boga.”

Odgovorili su mu: “Ne moraš se moliti Bogu, samo se moli.”

On reče: “To nema nikakvog smisla. Što mislite pod time ‘moli se, ali se ne moli Bogu’?”



Tada mu je odgovorio jedan od sudionika grupe: “Želiš li ostati pijan ili se želiš otrijezniti? Ako želiš biti trijezan, trebaš se svaki dan moliti. Ja sam trijezan sedam i pol godina, molim se svaki dan, a također ne vjerujem u Boga. Ali kad se molim, to me podsjeća da Ja nisam Bog.”

I to je predivna realizacija. Realizacija da “Ja nisam svemoćan” je najviša moć na svijetu.

Jer neki ljudi žive u iluziji misleći da su svemoćni.

izvor
[Vrh] Go down
 
EVO zašto je dobro moliti se, čak iako ne vjerujete u Boga!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto se osjećamo dobro na društvenim mrežama
» Zašto je dobro imati kućnog ljubimca?
» Zašto je dobro kupiti psa kad imamo djecu
» Dobro jutro, dobar dan, dobro vece
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: