Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vodopad Skakavac

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 10:56

Vodopad Skakavac se nalazi sjeverno od Sarajeva, i udaljen je nekih 12 km od centra grada. Vodopad je visok 98 m. Iako nema veliki protok vode odlikuje se izuzetnom ljepotom, naročito zimi kada njegov slap okuje led oblikujući fantastične prizore. Vegetacija oko samog vodopada obiluje endemičnim i relikatnim vrstama.
Vodopad Skakavac spada u jedne od najljepših prirodnih atraktivnosti u Sarajevu. Mnogi turisti dolaze tu u potrazi za odmorom u prirodi i rekreacijom. Na Skakavac se moze doći autom do rampe a odatle oko 2 km treba pješačiti po ravnom i hladovini. Osjećaj je predivan kada šetate šumom, slušate cvrkut ptica i osjećate miris čempresa
Osim za šetnju i odmor u prirodi, staze na Skakavcu su poznate i ljubiteljima planinskog biciklizma. Tako da mnogi mogu pronaći svoje zadovoljstvo i rekreaciju na ovom izletištu
Ovu ljepotu vrijedi vidjeti, iskustvo je zaista nezaboravno

Vodopad Skakavac 250pxvodopadskakavac

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 10:58

Vodopad Skakavac Dsc02061g

Vodopad Skakavac Hidroloskispomenikpriro

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 11:02

Vodopad Skakavac Skakavac14

Vodopad Skakavac Normalskakavac2025

Vodopad Skakavac Normalskakavac203

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10


Zadnja promjena: blizanac; 06.03.09 11:15; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 11:05

Vodopad Skakavac 02majsejokrozumu8eh

Vodopad Skakavac Potokskakavac

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 11:10

Vodopad Skakavac Ska

Vodopad Skakavac Sumskastaza[img]http:

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime06.03.09 11:15

Vodopad Skakavac 37575138

Vodopad Skakavac Vodopadskakavaccustom

ja mislim da sam makar jedan dio uspjela da vam prikazem kako je ovdje divno tako ako ko dode u Sarajevo obavezno da obide ovaj dio bilo to ljeti ili zimi

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime07.03.09 17:16

Bravo blizanko, hvala ti što si se toliko potrudila da nam prezentiraš to predivno mjesto koje bi valjalo posjetiti. bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime07.03.09 17:45

Prelijepo stvarno... hopsica
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime07.03.09 17:51

Doista je, nikad do sad nisam čuo za to mjesto.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime09.03.09 10:58

preljepo je ali sto je naj bitnije nije uopste daleko od grada,jos je ljepse ali ne mogu da nadem slika na netu svi skoro prikazuju samo vodopad, imamo mi masu tih mjesta oko Sarajeva, ali sto je najtuznije za mnoga mi i neznamo, svk ide negdje vani,a ne zna sta propusta pred svojim vratima, sve se kanim da stavim slicice ali nekako mi uz vas uvijek proleti vrijeme ,tako da uvijek to ostavljam za sutra... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime09.03.09 12:04

Ovo izgleda stvarno super.
Otići u planine i prirodu je za mene najbolji odmor.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime09.03.09 12:50

Baš lijepo mjesto.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime09.03.09 13:06

Već se zamišljam na tome mostiću kod vodopada.....prekrasno.........
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime30.06.09 15:22

Bosna doista ima ogroman turistički potencijal, a vrlo malo toga kvalitetno prezentira i iskorištava. Ovo je samo jedan od divnih turističkih lokaliteta u BiH.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime30.04.10 16:33

Vodopad Skakavac 91721

Zbilja je predivan...bila bi baš fora pogledati ga izbliza.. Vodopad Skakavac 462401
[Vrh] Go down
Doktor
Početnik
Početnik



Scorpio Snake
Broj postova : 3
Godine : 58
Datum registracije : 11.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime11.04.11 14:19

Slučajno sam naletio na Vaše slike ovog izletišta u Sarajevu.

Ovdje sam poslom, pa još nisam dobro upoznao grad.
Gdje je ova rampa, i kako se autom može doći do nje ?

Dali treba terenac ili može proći i luksuznije auto?

Hvala Vam puno !




blizanka je napisao/la:
Vodopad Skakavac se nalazi sjeverno od Sarajeva, i udaljen je nekih 12 km od centra grada. Vodopad je visok 98 m. Iako nema veliki protok vode odlikuje se izuzetnom ljepotom, naročito zimi kada njegov slap okuje led oblikujući fantastične prizore. Vegetacija oko samog vodopada obiluje endemičnim i relikatnim vrstama.
Vodopad Skakavac spada u jedne od najljepših prirodnih atraktivnosti u Sarajevu. Mnogi turisti dolaze tu u potrazi za odmorom u prirodi i rekreacijom. Na Skakavac se moze doći autom do rampe a odatle oko 2 km treba pješačiti po ravnom i hladovini. Osjećaj je predivan kada šetate šumom, slušate cvrkut ptica i osjećate miris čempresa
Osim za šetnju i odmor u prirodi, staze na Skakavcu su poznate i ljubiteljima planinskog biciklizma. Tako da mnogi mogu pronaći svoje zadovoljstvo i rekreaciju na ovom izletištu
Ovu ljepotu vrijedi vidjeti, iskustvo je zaista nezaboravno

Vodopad Skakavac 250pxvodopadskakavac
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime11.04.11 15:07

Drago mi je da si naletio na nase slike ..nek te neko uputi kako doci do Pionirske doline ...odatle ides prema Nahorevu a od Nahoreva imas sve putokaze...do Skakavca ...moze se doci do rampe bilo kojim autom ..a dalje ides pjeske ..to bi ti bilo to u kratko evo i jedna karta mislim da ce ti pomoci ...i lijepo se provedi chirio

https://2img.net/r/ihimizer/f/p5120129.jpg/

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Doktor
Početnik
Početnik



Scorpio Snake
Broj postova : 3
Godine : 58
Datum registracije : 11.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime11.04.11 15:23


Kako brz odgovor : Hvala vam puno. Uvijek netko spreman da pomogne... ;)

Znači da ponovim gradivo:

Znam gdje je Pionirska, da li sa one trolejbuske stanice krenem prema Pionirskoj ili produzim pravo (ne skrecem prema toj kapiji) ?

Pratim putokaze "Skakavac" sve do rampe. Tu ostavim auto i par kilometara šetnje, stižemo do vodopada...

Imam malu djevojčicu, pa nismo baš za planinarenje i dugu šetnju ...

Hvala još jednom, divni ste....

PS. "Garmin" me je par puta "navukao" u BiH, tako da sada sve istražujem preko neta.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime11.04.11 16:11

Sa trolebuske stanice krenete prema Pionirskoj i prodete Pionirsku ...poslije Pionirske ..kad je ostavite iza leda ima cesta koja je dosta onako uska i uzbrdo se ide...ma nema da pogrijesite ..jer zaista je sve obiljezeno ...a iako niste sigurni gdje god da zaustavite pitate ..svi ce vas uputiti ...i da od rampe je setnja ..nema bas puno ali je malo uzbrdo ..i pazite s malim djetetom ..narocito kad se vracate dosta je strmo ... nema na cemu.. ne zahvaljujte ....lijep provod i odmor na Skakavc..bilo sta ako vam treba slobodno pitajte ;)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Doktor
Početnik
Početnik



Scorpio Snake
Broj postova : 3
Godine : 58
Datum registracije : 11.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime11.04.11 21:35

Hvala Vam.

Ako nisam dosadan:

Samo mi recite ima li gdje neki planinarski dom ili mali restoran sa domacom kuhinjim negdje u blizini ?



blizanka je napisao/la:
Sa trolebuske stanice krenete prema Pionirskoj i prodete Pionirsku ...poslije Pionirske ..kad je ostavite iza leda ima cesta koja je dosta onako uska i uzbrdo se ide...ma nema da pogrijesite ..jer zaista je sve obiljezeno ...a iako niste sigurni gdje god da zaustavite pitate ..svi ce vas uputiti ...i da od rampe je setnja ..nema bas puno ali je malo uzbrdo ..i pazite s malim djetetom ..narocito kad se vracate dosta je strmo ... nema na cemu.. ne zahvaljujte ....lijep provod i odmor na Skakavc..bilo sta ako vam treba slobodno pitajte ;)
[Vrh] Go down
Mirjana088
Početnik
Početnik



Virgo Cat
Broj postova : 3
Godine : 36
Datum registracije : 22.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime22.04.11 17:00

Predivno mjesto zaista i kako imam namjeru da ga posjetim imam samo pitanje jel sigurno do te rampe toliko dobra cesta s obzirom da je vozac jako alergican na makadam ako nije u savrsenom stanju :P da se slucajno ne vrati sa pola puta xD

Hvalaaa Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime22.04.11 17:28

Mirjana ..dobar dan ti Smile e sad iskreno cesta je nikakva ...dosta je uzbrdo ...ali auti idu ne vraca se niko ..i da hoce ne moze se vratiti sa pola puta jer tesko je za okrenut se Laughing Laughing
ali zaista vrijedi otici ...zelim ti sretno ako budes isla i da ti se vozac ne vrati ;)


@Doktor zao mi je ... nisam ovo vidjela.. nije mi jasno kako mi je promaklo ..ali vec do sad ste saznali da ima planinarski dom i da se moze pojesti nesto ...Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Mirjana088
Početnik
Početnik



Virgo Cat
Broj postova : 3
Godine : 36
Datum registracije : 22.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime23.04.11 9:31

... a ne mogu da vjerujem da si mi tako brzo odgovorila Smile ja bezveze jutros usla da vidim ko ono slucalno mozda jeste ... hvala puno zaista Smile Smile evo trebali bi poci za nekih sat vremena ... jedino me tjesi ovo sto si napisala '' i da hoce ne moze se vratiti sa pola puta jer tesko je za okrenut '' xD xD xD od uzivatiiiiiiii Smile

[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime23.04.11 9:45

Dobro jutro ... hug2 zelim ti lijep dan da se lijepo provedes ..evo bas je suncan i lijep dan ko stvoren za prirodu ...kad gore dodete zaboravit ce na los put Laughing ..ocekujem s nestrpljenjem tvoje utiske kad se vratis sa izleta .... Smile jos jednom sretno i lijep provod ;)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vodopad Skakavac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Mirjana088
Početnik
Početnik



Virgo Cat
Broj postova : 3
Godine : 36
Datum registracije : 22.04.2011

Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime05.05.11 1:08

E evo da se i ja javim iako nazalost nismo otisli taj dan do vodopada. '' Zaglavili'' smo an vrelu Bosne puna 3 i pol sata, a kako je nasem vozacu :P bilo prvi put da obilazi Sarajevo ipak smo morali i to odraditii nazalost vec je bilo kasno ... al bitna stvar je da je odusevljen Sarajevom, sto znaci veliku vjerovatnost ponovnog odlaska weeeeee Smile i onda definitivno Skakavac Smile i onda pisem utiske i dojmove Smile pozz iz Mostara Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vodopad Skakavac Empty
PostajNaslov: Re: Vodopad Skakavac   Vodopad Skakavac I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vodopad Skakavac
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Inozemni otoci, gradovi i područja-
Forum(o)Bir: