Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? Empty
PostajNaslov: Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?   Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? I_icon_minitime05.03.09 21:56

1. OTKUD PROBLEM DOLAZI?
Najvažnije je otkriti otkud problem dolazi, otkuda dolazi tjeskoba, tuga i strah koji osjećaš. Najčešće se radi o tome da se bojimo izgubiti trenutnu sreću i zadovoljstvo koje trenutno osjećamo, jer mislimo da će brzo nestati. No to ti nitko ne može ukrasti! Svakog dana si ponavljaj kako si sretna, mlada, uspješna osoba koja je vrijedna svake sreće i zadovoljstva.

No, ako je problem krupniji, ako se radi o prekinutom prijateljstvu, svađi s roditeljima ili braćom, lošim ocjenama, lošem društvu ili nečem sličnom, razgovor je uvijek najbolji način za rješavanje problema. Sigurno u tvojoj blizini postoji netko, poput profesora, prijatelja, poznanika ili roditelja tko će ti uvijek uskočiti u pomoć kada ti to zatreba.

2. KAKO PRONAĆI IZLAZ?
Upravo je razgovor najbolji lijek. No, često nas i sam razgovor može izbaciti iz takta i osjećamo da trebamo mir. U takvim situacijama najbolje je prošetati prirodom, otići u šetnju gradom, pogledati omiljeni film ili se opuštati uz omiljenu glazbu. Izlaz iz brige je i samo "nerazmišljanje" o onome što nas brine i opuštanje na vaš omiljen način.

3. TRAŽI POMOĆ
Kada shvatiš da ti se previše toga nakupilo, osjećaš se kao da su te svi iznevjerili i jednostavno u ničem ne pronalaziš radost, najbolje je rješenje otići kod stručne osobe, psihologa ili psihijatra koji će dati svoje stručno mišljenje. Možda ti se to čini kao najgora moguća opcija, no ona to nikako nije, iz razloga što će nam najbolji i najobjektivniji savjet dati osoba koja nas osobno ne poznaje. Za tvoj posjet stručnoj osobi ne moraju znati svi, ako ti je možda neugodno, makar podsjećamo, nema ti zašto biti neugodno. To je najbolja odluka koju čovjek može donijeti u fazi brige, stresa ili u slučaju depresije kada ne zna pronaći izlaz iz navedenih situacija.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? Empty
PostajNaslov: Re: Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?   Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? I_icon_minitime05.03.09 21:59

Super savjeti.....probala sam neke od njih i odlični su....sam sebi moraš pomoći s time da potražiš osobu s kojom možeš razgovarati ako već ne možeš sam....sve u svemu.... bravo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? Empty
PostajNaslov: Re: Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?   Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? I_icon_minitime15.03.09 16:32

Svakog dana si ponavljaj kako si sretna, mlada, uspješna osoba koja je vrijedna svake sreće i zadovoljstva.

Što vrijedi ponavljati da si uspješan, ako ništa ne činiš da to doista budeš? Sreća i uspjeh je u djelovanju.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? Empty
PostajNaslov: Re: Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?   Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? I_icon_minitime18.10.09 10:15

Ja brinem puno kada mi dijete bude bolesno...volim što je rijetko bolesna i zahvalna sam zbog tog jako...ali zbog stvari kao računi...ili čarkanja familijarnih ne brigam uopče..malo mogu mozgati o tome..ali ne brinem zbilja...
Svoje probleme ispričam samo pravom prijatelju...ne trebaju mi doktori...i psiholozi...za povremene kaose..jer imam najboljeg duše brižnika na svijetu...moju mišicu...sama pomisao da smo dobro svi troje, skupa i da imam još nekog predivnog kome se mogu otvoriti, lijeći dušu kad zatreba, a o razgovoru da ne govorim, svako slovo je prava terapija i pruža mi neizmjerno zadovoljstvo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? Empty
PostajNaslov: Re: Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?   Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako što manje brinuti, a što češće biti zadovoljniji?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako biti bolja osoba
» Kako pametno kupovati i potrošiti što manje novaca?
» Kako biti ironičan
» Kako biti sretan
» Kako biti odličan suprug

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: