Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 4 faktora lažne sreće....

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 21:50

Imaš osjećaj da ti nedostaje sreće u životu? Misliš da se jedino tebi nikada ne događaju veliki prijelomni događaji? Često koristiš rečenicu: "Bit ću sretna čim nađem dečka i zaljubim se, kad smršavim, završim srednju školu, preselim se u drugi grad...."?

Nesretni ljudi uglavnom se pokušavaju dokopati sreće na isfrustrirane načine koji u većini slučajeva ne pale. Obradit ćemo nekoliko faktora sreće koje nažalost gotovo svi pokušavaju ostvariti misleći da će ih to usrećiti. No realnost je ipak malo drugačija.

1. Shopping

"Iz škole, odlazila je ravno u šoping centar. Njeni napadaji šopingiranja stvorili bi lažni osjećaj sreće. Budući da i šoping centri imaju svoje radno vrijeme, na kraju dana morala se vratiti kući. Hrpa vrećica prepunih sitnicama koje su joj u tom trenu značile svu sreću svijeta ubrzo su se pretvorile u tugu i nezadovoljstvo..."

Možete li zamisliti ovakav primjer? Mnoge od vas mogu se i prepoznati u njemu. Možda i mislite da je vaša sreća zbog šopinga trajna. Nemojte se zavaravati jer istina je u potpunosti drugačija. Istraživanjima je dokazano da svakodnevnica bolje novčano opskrbljenih mladih osoba nije nije ništa kvalitetnija od onih koji si mogu priuštiti manje.
Stoga, svi koji imaju ovaj problem i u njemu traže sreću, stanite na noge i počastite se čokoladom koja će vam podići raspoloženje i smanjiti napetost, za razliku od skupocijenih krpica, kozmetičkih preparata i ostalih za oko zadovoljavajućih sitnica koje će vas na kraju krajeva ostaviti praznoga džepa.


2. Velike proslave i tulumarenje

"Bila je kao na trncima. Što će obući, kako će se našminkati... Toliko količine nestrpljenja i iščekivanja ne sjeća se od... Hm... Prošlog vikenda kada je Matej slavio rođendan. A prije toga? Joj da, pa zadnjeg velikog tuluma povodom ničega."

Prepoznajete se pod ovim navodnim znacima? Vjerojatno vas ima. Prikažimo i drugu stranu medalje u ovom slučaju.

Mladi ljudi previše očekuju od proslava i tulumarenja te se redovito vraćaju kući razočarani. Pretjerano tulumarenje iscrpljuje organizam te prestaje biti zadovoljstvo nakon određenog vremena što bi moglo postati povod za depresiju.

Najljepši trenuci su oni neplanirani i zapravo potpuno obični. Dopustimo svojoj svakodnevnoj rutini da nas opušta i zadovoljava. Vidjet ćete da pali! Ukoliko vam se čini da ste upali u kolotečinu, uvedite nekoliko malih promjena u životu. Molimo bez radikalnih mjera! Smile


3. Savršenstvo, savršenstvo i samo savršenstvo!

Je li netko spomenuo inzistiranje na savršenstvu? Ma to se vama samo čini! Sjećate se rečenice sa početka članka? "Bit ću sretna čim nađem dečka i zaljubim se, kad smršavim, završim srednju školu, preselim se u drugi grad..." I tako unedogled. Prava istina jest ta da te ništa od ovoga neće dovesti do apsolutne sreće. Otkrij pozitivnu stranu svoje trenutne situacije. Nemaš dečka? Pa što? Misliš da bi bila sretnija da ga imaš? A tvoje slobodno vrijeme koje možeš posvetiti sebi, svojim željama, prijateljima? Ono nije dragocjeno? Zapitaj se malo.

Ljubav će doći kada je najmanje očekuješ. Postoji osoba koja smatra da si upravo ti ono što njemu treba i u tebi će vidjeti sve. Srednju školu ćeš završiti, a zatim tužno gledati na dane kada si živjela pod okriljem svojih roditelja.

Prihvatite svoju sadašnjost onakvom kakva ona trenutno jest. Prestanite zatvarati okice i sanjariti o savršenstvu. Širom ih otvorite i uživajte u svim prednostima kaosa.

4. O divna, o slatka, o preslatka osveto

"Smatrala sam je najboljom prijateljicom! Kako me mogla tako iznevjeriti?"

Jeste li ikada morali izustiti ovo? Ukoliko jeste, onda znate koliko to boli. Ukoliko niste, onda ste jako sretni jer imate prave prijatelje pored sebe. Možda je tvoja prijateljica to namjerno učinila, a možda jednostavno nije razmišljala da će povrijediti tvoje osjećaje.

Razmisli prije nego u ruke uzmeš vudu lutkicu i set igli jer - osveta će te vjerojatno učiniti sretnom no vrlo brzo ćeš se zbog toga početi osjećati loše. Radije odaberi put oprosta. Naravno, ako si spremna na to. Nitko te ne tjera da zaboraviš što ti je ta osoba učinila, ali budi dovoljno snažna i nadrasti potrebu za osvetom. Bit ćeš zadovoljna što se nisi spustila na nivo osobe koja te beskrajno povrijedila. U slučaju da smatraš da ta osoba zaslužuje drugu priliku, pruži joj je.

Slabi nikada ne opraštaju, a oprost je atribut snažnih ljudi - govori li vam ova izreka nešto?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 21:50

jeste li ikada imali koji od ova 4 faktora?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 21:52

Sva 4.......užas.......
[Vrh] Go down
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 21:53

ja se prepoznajem u dva....Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 22:13

samo u jednom :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



4 faktora lažne sreće.... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime05.03.09 22:14

Ma kako u jednom....ja ću biti najgora... uvrjeđenpovrijeđen
[Vrh] Go down
Gost
Gost




4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime06.03.09 18:00

velike proslave i osveta...moj grijeh....Smile
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime06.03.09 18:10

prepoznam se u faktoru 2 i 4...... nije lose a? Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime14.03.09 12:53

Nisam nikad bio preveliki šopingholičar, niti osvetoljubiv. Kao tinejđer sam volio tulumariti, ali nije da mi je to bilo sve u životu. Jedino što me i danas muči je ta navedena želja za savršenstvom, perfekcionizam. To je jedan od faktora zašto sam ponekad razočaran, jer mi se neki planovi ne odvijaju prema zamislima ili nešto ne uspijem u potpunosti kako treba ostvariti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime22.04.09 14:54

ja se mogu naći u četvrtom faktoru...osveta...ali iskreno to mi se samo jednom dogodilo...raspuknulo se jedno velko prijateljstvo između mene i moj bff...i stvarno nisam mogla vjerovat šta je napravila (nije bitno), ni drugi nisu mogli vjerovat...pa je onda tu bilo malih osvetica s naše strane...
al inače sam osoba koja oprašta i svima pruža drugu priliku...
shopingholičarka nisam...mislim volim kupovati i to sve, al ne sad hrpu bezpotrebnih sitnica koje mi uopće ne trebaju...kupujem ako mi se nešto stvarno sviđa i kad mi treba...radije uštedim novce i počastim prijatelje nečim...
tulumarit volim naravno...al ne sad baš svaki vikend neki velki tulum...ja uživam i lijepo se provedem i na običnim izlascima, šetnjama, rolanju po jarunu i tako...ne treba uvijek biti neki velki tulum na kojem ne znam za sebe...
a iskreno nisam ni perfekcionistica, da težim za savršenstvom...jednostavno, zadam si u glavi neke normalne ciljeve, koje mogu dostić...
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime15.02.10 13:44

Pa ne pronalazim se bas ni u jednom od ova 4...al ajd nek bude osveta...znam ponekad doooobro da uzvratim... 4 faktora lažne sreće.... 776231
[Vrh] Go down
Sponsored content





4 faktora lažne sreće.... Empty
PostajNaslov: Re: 4 faktora lažne sreće....   4 faktora lažne sreće.... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
4 faktora lažne sreće....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dijeta 5 faktora
» Pjesma duše moje
» Zona Trajne Sreće
» Backgammon - igra znanja i sreće
» Feng Shui i trojedinstvo sreće

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: