Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Korizma i odricanje.....

Go down 
+6
Kikica
Zlatko
king_in_crimson
Lux
Blizanka
Goran
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime02.03.09 18:44

First topic message reminder :

čega ste se odrekli u korizmi?
ili se niste odrekli ničega jer smatrate da je to glupost? ono, samo jednom se živi i zašto da se odreknem nečega...
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime03.03.09 22:59

Ima kako nema pa svaka osoba je grješnika, počevši od mene na dalje
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime03.03.09 23:04

Potpis! aj, pobijedio si, ali ja stojim jos uvijek uz svoj stav ko pijan plota.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:26

Teo je napisao/la:
Lux je napisao/la:
Pa post i odricanje od seksa i ostalih tjelesnih užitaka imaju uvijek svoju svrhu i poznati su u svim vremenima i na svim krajevima svijeta, to nije upitno.
razumljivo no to nije ono na što sam ja mislio ako je aludiraš ovim pitanjem na moj post Smile

Ne aludiram nego odgovaram na način da u ovom slučaju nešto dodajem. Za mene aluzija znači nešto prikriveno i obično loše, a nemam običaj postupati prikriveno, još manje s lošim namjerama. Kad nešto mislim, onda to jasno kažem. I poslušam druge što kažu. Ovo je naprosto bio dodatak koji mi je pao na pamet Smile

Btw, da pojasnim - za mene je post (ne kao dijeta) i suzdržavanje od ugađanja sebi na ostalim područjima, neka vrsta duhovne tehnike koju smatram prilično učinkovitom na više načina.

Korizma se odnosi na skup postupaka u kršćanskoj religiji koji se poduzimaju s namjerom duhovnijeg dočeka obilježavanja i proslave Uskrsa. Ima posta i suzdržavanja u svim religijama i izvan njih, ali to nije Korizma. Korizma ili četrdesetnica je četrdesetodnevna priprema za Uskrs (nedjelje se ne računaju). Korizmeno vrijeme je vrijeme pokore, razmišljanja, nemrsa i posta. Provođenje korizme prepušteno je običnim vjernicima na volju - dva su zapovijeđena dana posta i nemrsa u tom razdoblju - Pepelnica ili Čista srijeda koja je bila 25. veljače i Veliki petak. Nemrs (nejedenje mesa) je zapovijeđen starijima od 14 godina petkom u korizmenom razdoblju. Ostale dane se službeno ne dira. Svako odricanje trebalo bi biti praćeno i dobrim djelima - da se ne odričemo u svoju korist nego u korist onih kojima je pomoć potrebna. To se odnosi na RKT crkvu, ne znam kako je s ostalim kršćanima. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:28

Odlično samo sam pitao sad mi je jasnije :;):
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:29

hug2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:44

korny je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Da,jesam odrekla sam se nečega u korizmi,svake godine to radim,ali ne govorim o tome...
čega i bla bla... pray

zamisli da se kate odrekne red bulla....Laughing

Ajmeeeeeee,pa ja sam ovisnik o njemu...to bi bilo pravo odricanje cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:46

Kate ipak nemoj pretjerati s tim red bulom nije on toliko ni zdrav za piće, to je umjetno piće poput coca cole Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 16:48

Znam Teo,znam...ali ne pušim,ne pijem kavu...pa bar to... :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:05

red bull je katina droga..Smile
Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:06

korny je napisao/la:
red bull je katina droga..Smile
Laughing

Skoro...pa da affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:08

hoćemo tamo? Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:09

Stižem.
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:15

Ja sam se odrekao Žena.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:16

koliko dugo će to trajat sa mi je znat Laughing
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:18

A nemam pojma ni ja,da ti budem iskren Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:19

Jedno po čuke Laughing
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:23

Uhhhhhh,malo više Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime04.03.09 19:45

sad će muškići skakat oko tebe kad si se odreko žena Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime18.02.10 15:57

Jel se itko ičega odrekao za ovu korizmu?
Ja nisam ničega..nikada se ne odričem ničega..baš sam prava katolkinja. Korizma i odricanje..... - Page 2 267525
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime19.02.10 9:57

Ne odrićem se ničega...nekad sam znala...ali..bilo je to davnih dana Korizma i odricanje..... - Page 2 12363 ..kad bi se odrekla cigareta jedva čekala da prođe ta korizma da opet zapalim...
[Vrh] Go down
Bella
Zagrijao tipkovnicu
Bella


Female
Gemini Goat
Broj postova : 273
Godine : 32
Datum registracije : 29.01.2010

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime19.02.10 10:21

bas sam razmisljala do cega mi je najvise stalo, pa sam dosla do zakljucka da se odreknem Face-a i cokolade... vidjet cu koliko cu izdrzat
[Vrh] Go down
haim
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Datum registracije : 06.09.2009

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime23.02.10 22:32

Ovako na korizmu gleda katolička omladina u Karlovcu..(preuzeto iz lista mladih Logos, 3./2010.


Draga braćo i sestre!



Mjesec ožujak, koji nam predstoji, ove godine je obilježen prije svega korizmom, vremenom priprave za Uskrs. Možda je to dobra prilika da se još jednom zapitamo, koji je smisao i razlog našeg slavljenja korizme? Kada o tome upitamo prosječnog vjernika, u većini slučajeva će nam odgovoriti da je to vrijeme molitve, posta, odricanja, dobrih djela..a kad gledamo naše pobožnosti po crkvama, teško se oteti dojmu da se radi o običnom oplakivanju Isusa. Međutim, ovo sve nije temeljna svrha korizme.

Bit korizme je u tome, da svaki kršćanin učini reviziju svoga života, i da si posvijesti da se nalazi, poput Isusa u pustinji, pred odabirom: Bog ili Sotona! Korizma je vrijeme dubokog razmišljanja o sebi, a tek kao posljedica tog razmišljanja, kao posljedica naše odluke da ćemo slijediti Krista, dolazi i naša pokora, i post, a čuvanje od grijeha i dobra djela trebale bi ionako biti dio našeg svakodnevnog života tokom cijele godine. Kada je Crkva utemeljila korizmu, učinila je to iz dva temeljna razloga: neposredna priprava odraslih koji su se trebali krstiti u vazmenoj noći, i neposredna priprava teških grešnika, da u dotično vrijeme budu primljeni natrag u Crkvu. U najranije kršćansko doba, bilo je teško i zahtijevno postati kršćanin, bilo je vrlo lako postati isključen iz Crkve, a najteže se bilo vratiti u nju. Zato je i bila ustanovljena korizma-za pripravnike za krštenje, i raskajane grešnike, ona je bila pitanje života ili smrti.

Shvatimo to tako i mi. Bez obzira čime se bavili u životu, bez Boga osuđeni smo na propast. I ove korizme se nemojmo zaustaviti samo na nekakvim pričama o odricanju, već učinimo reviziju života, od srca se obratimo i obnovimo, kako bismo imali udjela u Božjem Kraljevstvu.
[Vrh] Go down
http://haim.blog.hr
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime23.08.10 17:43

Ne smatram Korizmu glupošću, ali niti se nužno odričem nečega za vrijeme njenog trajanja. Odričem se nečega kada vidim potrebu za to, tijekom cijele godine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Korizma i odricanje..... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Korizma i odricanje.....
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: