Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Hrvatski nogometni kup Empty
PostajNaslov: Hrvatski nogometni kup   Hrvatski nogometni kup I_icon_minitime16.04.13 3:06

Hrvatski nogometni kup Hajduk1

U izuzetno sadržajnoj utakmici u kojoj su žuti kartoni padali poput kiše, Hajduk je na gradskom stadionu u Koprivnici, požrtvovanom igrom usprkos igraču manje tijekom većeg dijela susreta, uspio doći do pobjede od 2:1. To je veliki zalog za ulazak u finale Kupa, dok se Farmaceuti imaju malo čemu nadati...
Skoro nevjerojatna bila je utakmica odigrana u Koprivnici danas, iako nogometnim zaljubljenicima prava poslastica. Isključena su tri igrača, pala su tri gola, a gost je odnio pobjedu, kratki je sažetak onog što se događalo u prvih 90 minuta polufinala Kupa.
Susret kreće u visokom tempu, a uvodni dio pripada domaćinima, koji su mogli do gola već u petoj minuti. Igor Jugović izvodi slobodni udarac, ubacuje sjajnu loptu na Elvisa Kokalovića, domaćeg kapetana, pred Hajdukovim golom, no ovaj loptu ne iskorištava za vodstvo.
Uzvraćaju gosti iz Splita, koji su nahrupili u domaćih 16 metara, a u želji da Kouassiju izbije loptu, domaći Mateas Delić je, čini se, igrao rukom. No, sudac Damir Batinić to nije vidio, pa slijedi udarac iz kuta za bijele. Zoran Plazonić vrlo dobro šutira na vrata Slavena, ali je još bolji domaći vratar Silvio Rodić.
Dvije minute kasnije opet opasnost po mrežu Farmaceuta. U centru akcije ponovno je Bjelokošćanin u bijelom dresu, no on je oči u oči s Rodićem omanuo u svom naumu i promašio.
U 17. minuti loše vijesti za goste, drugi žuti karton dobio je Avdija Vršajević i tako ostavio svoju momčad sa svega deset igrača. Situaciju pokušava odmah iskoristiti Dario Čanađija, uz pomoć Delića, ali na semaforu ostaje 0:0.
Do kraja prvih 45 minuta još dvije matne prilike za domaće. U jednoj se našao Nikola Rak, a u drugoj Vedran Purić, ali se i na odmor ide bez pogodaka.
U drugom poluvremenu, vjerojatno nakon razgovora u svlačionici, Splićani izgledaju mnogo bolje, a želje je u djelo pretvorio Tino Sven Sušić. Sjajno je reagirao na loptu koju je izboksao koprivnički vratar Rodić te je Hajduk poveo.
Domaći nogometaši i dalje ne uspijevaju iskoristiti svog igrača više, šanse imaju Čanađija i Maras, ali gostujuća obrana prilično dobro radi svoj posao. To jest, dobra je do 77. minute, kad je Dejan Glavica uspio vratiti loptu za Davora Vugrinca, a on je matirao gostujućeg vratara bez imalo problema za 1:1.
Dvije minute kasnije, mogli su domaći u potpunosti okrenuti rezultatsku situaciju. Glavica je sa strane sjajno ubacio pred Hajdukov gol, ali Mario Jelavić glavom u odličnoj poziciji nije dovoljno precizan.
U 85. minuti brojčane su snage izjednačene, na tuširanje je poslan Kokalović, također zbog drugo žutog kartona, a onda je Slaven otišao u brojčani deficit, jer je u 90. minuti isključen i Igor Bubnjić.
Predobra je to situacija bila da je gosti ne bi iskoristili. Danijel Stojanović je sjajno reagirao na ubačenu mu loptu i matirao Rodića za ponovno vodstvo Hajduka. S 1:2 utakmica završava.

hrsport.net

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
Goran
Goran

Male
Godine : 42

PostajNaslov: Re: Hrvatski nogometni kup   Hrvatski nogometni kup I_icon_minitime16.04.13 3:08

Cibalia i Lokomotiva odigrali su prvi susret polufinala Kupa Hrvatske u iznimno teškim uvjetima, a na kraju nije bilo pobjednika. Završilo je 1:1 čime zadovoljniji mogu biti gosti iz Zagreba...
Kao što je u Koprivnici teren bio katastrofalan, gotovo ništa bolji nije bio niti u Vinkovcima. Očajni uvjeti na hrvatskim travnjacima u drugom dijelu sezone su se nastavili, vremenske prilike nikom ne idu na ruku, a najteže je bilo izravnim protagonistima na travnjaku.
Na ovako teškim terenima nije loš izbor pokušavati udarcima iz daljine pa je tako već u četvrtoj minuti sjajno opalio Frane Vitaić, međutim lopta je za malo otišla iznad vratnice.
Vrlo teško se razvijala igra, igralo se obostrano borbeno u kaljuži na travnjaku, ali do prilika je bilo gotovo nemoguće doći. Nakon dužeg razdoblja bez nekih opasnosti, u 20. minuti nešto je pokušavao Bartolović, na njegov ubačaj obrana Lokomotive je dobro reagirala, ponovno je Bartolović stigao do lopte, ali ništa nije napravio.
Dvije minute kasnije ipak pogodak. Cibalia je stigla do vodstva. Vitaić je ubacio u kazneni prostor, lopta je dobro spuštena do Mazalovića koji s pet metara šalje loptu u mrežu gostiju.
Cibalia je nastavila s napadima, ponovno je prijetio Bartolović, ovaj put iskosa s ruba 16 metara, ali lopta je otišla malo preko gola. Bilo je to razdoblje dominacije Cibalije koja je imala terensku inicijativu, stigla je i do gola i bila je u svakom slučaju odlučniji protivnik.
U 32. minuti Lokomotiva je imala svoju prvu veliku priliku, Šitum je pronašao Mathiasa Chagu na svega pet metara, ali Matković je sjajno obranio. Odmah nakon toga Chago još jednom odlično pokušava, ali udarac s nekih 25 metara nije bio najprecizniji.
Nakon tog dobrog razdoblja igre sredinom prvog dijela, Cibalia je zaigrala nešto defenzivnije želeći zadržati čistu mrežu uoči uzvrata u Maksimiru.
Na odmor se otišlo s tih 1:0 za Vinkovčane, a u drugom poluvremenu Lokomotiva je krenula po pogodak, pokušao je odmah na startu drugog dijela Antolić, ali nije bio precizan.
Nastavila je Lokomotiva kontrolirati igru, izgledala je opasnije, imala loptu u posjedu i to joj se isplatilo.
U 58. minuti na lijevoj strani je lijepo loptu primio Karlo Bručić, odlično je ubacio na pet metara gdje je Andrej Kramarić rutinski glavom poslao loptu u mrežu za poravnanje na 1:1.
Nakon primljenog pogotka Cibalia se probudila i krenula nešto agresivnije prema naprijed, ali nije bilo baš najlakše probiti obranu Lokomotive. Pokušao je u 65. minuti Vitaić lobom s ruba 16 metara iznenaditi Picaka i nije bio daleko, ali lopta je svejedno otišla preko gola.
Što je utakmica više odmicala, to je teren sve manje ličio na nogometni travnjak, na pojedinim dijelovima bila je to prava oranica i u takvim uvjetima bilo je iznimno teško nešto suvislo odigrati. Najbliže golu bila je Lokomotiva u 81. minuti kada je Kramarić proigrao Antolića, ali njegov pokušaj je u zadnji tren blokirala obrana Cibalije.
Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:1 čime zadovoljniji mogu biti gosti iz Zagreba koji tako imaju dobar rezultat uoči uzvrata.