Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima"

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" Empty
PostajNaslov: UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima"   UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" I_icon_minitime12.03.13 17:06

UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" Fuckplatinismallcn2

"Postoji mogućnost izbacivanja vaše reprezentacije iz međunarodnih natjecanja. Izvršni odbor UEFA-e zabrinut je zbog nereda navijača na utakmicama hrvatskih klubova", poručio je ukrajinski član UEFA-e Grigorij Surkis.

"Postoji mogućnost izbacivanja vaše reprezentacije iz međunarodnih natjecanja. Izvršni odbor UEFA-e zabrinut je zbog nereda navijača na utakmicama hrvatskih klubova", poručio je Ukrajinac.

Na izjavu Surkisa reagirao je Petar Skansi, zamjenik ministra Jovanovića, i pročitao mu pismo koje je Vlada poslala UEFA-i, te mu poručio što je sve poduzeto oko sigurnosti na stadionima.

"Nisam očekivao polemiku, no s obzirom da ju je gospodin Surkis započeo, moram odgovoriti. Vlada je prepoznala važnost borbe protiv nasilja. Vlada i dalje inzistira na provođenju zakona jer je to jedini način rješavanja problema. Neprihvatljiv nam je stav HNS-a koji svoju odgovornost prebacuje na Vladu", poručio je Skansi i nastavio:

"HNS je dužan poštovati pravila postupka licenciranja i sigurnosne uvjete na stadionima jer je organizator utakmice dužan osigurati uvjete. MZOS radi prevenciju, provodi akcijski plan mjera edukacije i po njemu se i postupa. Cijela Europa se susreće s rasizmom i nasiljem. Fenomen ekspanzije nasilja počesto je povezan s problematikom koja nema veze sa sportom. Ne slažemo se potenciranjem gospodina Platinija, posebno u svjetlu korupcijskih afera koje potresaju UEFA-u. Ne slažemo se s tezom da sudbina nogometa ovisi i Vladi, nego o HNS-u jer je on organizator natjecanja. Stoga pismo gospodina Platinija predsjedniku Zoranu Milanoviću smatramo diplomatski neprimjerenim!"

Surkis je na to odgovorio:

"Iznenađen sam. No, nastave li se neredi, prijeti potpuna izolacija svih klubova po vertikali, od juniora od reprezentacije. Pogođen sam Milanovićevim pismom, nema pravo reći da je pismo UEFA-e nediplomatično."

Izvor

UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" D119e543143976540382a308612f8285

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" Empty
PostajNaslov: Re: UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima"   UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima" I_icon_minitime12.03.13 17:09

'Ne znam da prijeti izbacivanje reprezentacije i u to ne vjerujem. Bude li na kraju nekakvih posljedica, za to ne da neće biti odgovorna Vlada, niti ona prošla, nego isključivo ljudi koji u tom Savezu zarađuju 'mastan' novac i koji pokazuju relativno nisku razinu svijesti', izjavio je Zoran Milanović.

Burna događanja na skupštini Hrvatskog nogometnog saveza komentirao je i hrvatski premijer Zoran Milanović, kojem je Zdravko Mamić poručio da ga 'preklinje i kleči pred njim, samo da primi delegaciju UEFA-e'.

Predsjednik Vlade ne boji se moguće radikalizacije odnosa s UEFA-om, kao ni prijetnji o izbacivanju hrvatske reprezentacije i klubova iz međunarodnih natjecanja.

"Ne znam da prijeti izbacivanje reprezentacije i u to ne vjerujem. To vam govorim kao navijač. Kao političar, državnik i predsjednik Vlade mogu reći da mi itekako radimo, ali ne zbog Platinija ili HNS-a, nego zato što je to sustav javne sigurnosti i to je dokumentirano u pismu koje su dvojica ministara poslala predsjedniku UEFA-e. Bude li na kraju nekakvih posljedica, za to ne da neće biti odgovorna Vlada, niti ona prošla Vlada, nego isključivo ljudi koji u tom Savezu zarađuju 'mastan' novac i koji pokazuju relativno nisku razinu svijesti. Ne svi, neki su po mojim kriterijima odgovorni ljudi, a neki nisu. Ali da ćemo za to snositi odgovornost mi koji radimo za 2.000 ili 3.000 eura, koliko neki zarade u minuti, to nije u redu i nije pravedno. To neće biti tako", poručio je premijer.

Milanović ne krije da je razočaran dosta oštrim tonom pisma koje mu je nedavno uputio predsjednik UEFA-e Michel Platini, ali i reakcijom predstavnika Hrvatskog nogometnog saveza koje su uslijedile nakon tog pisma.

"Pismo koje je on poslao meni, čujte, meni je drago, ali ja sam državnik i odgovaram biračima, primam za to nekakvu naknadu i ne volim kad se pismo koje je upućeno meni, uputi i nevladinoj udruzi, Hrvatskom nogometnom savezu, koji ne snosi nikakvu zakonsku odgovornost za to. A onaj tko želi sa mnom komunicirati, pisati mi i tražiti moju potporu i potporu mojih ministara u rješavanju nekih problema koje se tiču jedne međunarodne organizacije, neka to ne radi urbi et orbi, tako da pismo dođe na deset adresa i da ga onda svatko tumači na svoj način. Imam s time problem, a i trebali biste imati i svi vi kao hrvatski građani. Jer ovo je država, kakva je da je, ali je naša država i vodimo je ozbiljnije i odgovornije od većine onih koji su u nogometu ili nekim drugim sportovima", istaknuo je Milanović.

Vlada je u ponedjeljak odgovorila Platiniju, te u pismu koje supotpisuju ministri sporta i policije Željko Jovanović i Ranko Ostojić, poručila da je svjesna problema s huliganima i da rade na rješavanju tog pitanja. Iznenađujuće oštro su ustvrdili da je Platinijevo pismo hrvatskoj Vladi bilo diplomatski neprimjereno, pogotovo u vrijeme kad problemi s huliganima postoje diljem Europe, a samu UEFA-u potresaju korupcijski i kladioničarski skandali.

"Tko god hoće, može pisati. Ja ću svako pismo pročitati, a naročito kad dolazi s jedne ozbiljne razine, ne državne razine, nego NGO-ovske razine, iz inozemstva, ne iz Hrvatske i to ne iz NGO-a koji se bavi ljudskim pravima, nego koji se bavi poslom u kojem se okreću milijarde dolara, od kojih ni vi ni ja ne vidimo ni centa, ni navijači. Učinit ću sve da stadioni budu sigurni, da bude reda, ali da ćemo se osjećati odgovornima ako iz prilike da zarade za sebe veliki novac budu izbačeni neki ljudi, nećemo. Ja znam da je moja savjest čista", zaključio je Milanović.

Jovanovićev zamjenik Petar Skansi je također odgovorio Mamiću koji ga je prozvao.

"Gospodin Mamić je očito neinformiran jer je susret premijera Milanovića i Michela Platinija dogovoren za 18. ožujka", poručio je doministar sporta u emisiji HTV-a Tema dana.

Sportski.net|Media servis|Vlm

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
UEFA želi izbaciti Hrvatsku jer mrsimo račune "velikima"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» UEFA želi da Srbi i Hrvati zajedno organizuju EP!
» Kak ih je najlakše izbaciti iz takta
» UEFA Europska liga
» UEFA donijela odluku o poljudskoj svastici
» UEFA objavila listu kandidata za najboljeg nogometasa godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Sport :: Nogomet-
Forum(o)Bir: