Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 100. godina HNS-a

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

100. godina HNS-a Empty
PostajNaslov: 100. godina HNS-a   100. godina HNS-a I_icon_minitime04.12.12 20:11

100. godina HNS-a SukerplatiniHNLHNSCropixDraganMatic999V

U HNK-u održana je proslava stote godišnjice HNS-a. Svečanosti su prisustvovali brojni hrvatski dostojanstvenici, ali i Michel Platini te Sepp Blatter.

Ispred kazališta postavljen je veliki video zid na kojem se vrte utakmice hrvatske reprezentacije te dva crvena kvadratića kao simbol šahovnice. Od poznatih svečanosti su prisustvovali između ostalih i Stanko Poklepović, Ante Miše, Igor Štimac, Robert Jarni, Dražen Ladić, Michel Platini, Ivica Osim, Davor Vugrinec, Sepp Blatter, Zdravko i Zoran Mamić, Dubravko Šimenc, Igor Tudor, Alen Bokšić, Vlatko Marković, Mirko Barišić, Nenad Pralija i drugi...

General Davor: Bronca je prošlost, okrenimo se budućnosti

Izvršni odbor HNS sjedio u prvom redu, a na pozornici su poslagani sve garniture hrvatskih dresova kroz povijest.

"Ponosni smo na stotu godišnjicu. Čast mi je pozdraviti sve okupljene, raduje me što su se okupili u ovom velikom broju.Nogomet je sport koji okuplja ljude neovisno s spolu, rasi, vjeroispovijesti i političkoj opredijeljenosti, stoga ne čudi što je FIFA brojnija od Ujedinjenih naroda. Nogomet zahtjeva odgovornost svih nas. Simbol našeg zajedništva je kockasti dres, simbol koji je prepoznatljiv u svijetu. Hrvatski se nogomet mora približiti europskim standardnima. Taj put nije nimalo lak i jednostavan, stoga vjerujem u potporu FIFE i Uefe.", rekao je u uvodu predsjednik hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.

Platini ne želi pokvariti svečanost: Razočarani smo rezultatima koje ste postigli po pitanju huliganizma

Riječ je potom dobio predsjednik Uefe Michel Platini...

"Bio sam impresioniran ovim video o hrvatskom nogometnom Savezu. On je dinamičan i živahan stogodišnjak. Nogometnim svijetom još uvijek odzvanjaju imena najboljih hrvatskih nogometaša koji su igrali u najboljim europskim klubovima, a hrvatski nogomet je čuvar nacionalnog identiteta. Nedavno sam razgovarao s čelnicima hrvatske zemlje o problemima huliganstva i nasilja u nogometu", rekao je Platini.

"Razumijemo da je nedavna povijest sastavljena od ratova , nereda i predrasuda, da su ostavile traume na mladosti, međutim budući da je oružje odavno utihnulo, hrvatski nogomet mora opet biti izvor ponosa. Uefa je pružila i ružit će pomoć, ali razočarani smo rezultatima koji ste postigli, poput jednog vašeg susjeda. Vaše prvenstvo izaziva sumnju u regularnost. Vjerujem u tebe Davore da ćeš promijeniti lice hrvatskog nogometa, potrebna je snažna podrška političke vlasti, kako bi se pomoglo mladom i novom vodstvu" nastavio je.

"Nemojte me krivo shvatiti, Uefa je ponosna na hrvatski savez. Pozdravljam sve što je napravio Vlatko Marković, međutim neke stvari nisu prihvatljive i moraju se riješiti. Ne želim pokvariti slavlje, ali bilo bi neodgovorno da ne spomenem probleme koje su poznati i da vam ne ponudim našu pomoć u rješavanju tih problema. Pomozite novom vodstvu HNS-a da osvjetla hrvatski nogomet. Živio hrvatski nogomet!", za kraj će.

Blatter: Divim se Hrvatskoj i hrvatskom nogometu

"Velika mi je čast što sam ovdje sa vama i želim sretan rođendan hrvatskom nogometu. Izražavam divljenje nogometnom savezu i slavnim nogometašima u povijesti. Nogomet je više od igre, on se temelji na disciplini, poštovanju i fair playu. Trebate to usaditi u društvo i onda će nogomet imati vrlo bitnu ulogu u vašem društvu. Uživajte u nogometu, uživajte u životu. Hvala Hrvatska, živjeli!", rekao je Sepp Blatter.

index.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
100. godina HNS-a
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tamo se baš vesele dočeku: Godina im traje naših 80.000 godina
» 30 godina Pac-Mana
» nova godina
» 29 godina i 21 dijete
» 10 godina Wikipedie

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Sport :: Nogomet-
Forum(o)Bir: