Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Darovao tvornicu radnicima

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 11:44

Darovao tvornicu radnicima Screenshotfilipovic

Jedinstvena i hvalevrijedna gesta Marijana Filipovića, vlasnika tvrtke Finvest koja je desetljećima nositelj razvoja čabarskog kraja. Filipović je tu tvorncu s 400 zaposlenih darovao radnicima. Za HRT je odgovorio hoće li tu humanu gestu slijediti i ostali?

"Pa, ja očekujem da da, jer ima i daleko imućnijih od mene, da praktično nemaju kome ostaviti, ali ako ostavlju i djeci. Svatko čini kako je odlučio u svome srcu. Ja sam tako odlučio jer me to usrećuje. Smatram da je najveća sreća u dijeljenju jer ono što je moje, mogu darovati i drugima, a da nikoga time nisam oštetio", kazao je Filipović.

"Donio sam odluku da veći dio svoje osobne imovine ostavljam prije utemeljenoj zakladi Marijan Filipović. Sve što sam sa svojim suradnicima stekao u prošlih 60 godina, želim vratiti stanovnicima čabarskoga kraja putem zaklade kao funkcionalne i kao poduzetničke organizacije čija će dobit biti korištena u razvoju ovog kraja. Vjerujem da će moja djeca i njihovi nasljednici biti ponosni na ovaj moj čin jer će oni prije biti namireni primjerenom otpremninom koju zaslužuju i s kojom će u budućnosti moći pronaći svoj put i ostvariti svoje osobne i poslovne ciljeve", kazao je Filipović.

Marijan Filipović je 1993. godine u privatizaciji kupio tvrtku Goranprodukt iz Čabra za 12 milijuna maraka. Zapošljavao je mlade i obrazovane ljude te ulagao u modernizaciju pogona. Prije nekoliko godina Marijan Filipović upravljanje tvrtkom prepustio je sinu Marinu, ali ga je nedavno smijenio jer nije bio vješt u vođenju poslova.

Inače, Finvest je tvrtka koja proizvodi proizvode od drva, te je desetljećima nositelj razvoja čabarskoga kraja u kojoj je zaposleno oko 400 radnika.

index.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Luna2
Ljubitelj foruma
Luna2


Female
Virgo Snake
Broj postova : 4152
Godine : 46
Datum registracije : 01.12.2012

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 13:29

Ovo sam pročitala jutros, i jednostavno ostala zapanjena ovim razmišljanjem. Mislim da sam i prvi puta ovakvo nešto čula i doživjela... Ovo je stvarno posebnost od čovijeka. Mislim da je ovo izniman slučaj koji se više tako skoro ponoviti neće, ili ono najbitnije nikada više !
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 13:31

Nešto slično je napravio i vlasnik DM-a. Rijetki slučajevi u današnjem svijetu punom pohlepe i neljudskosti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Luna2
Ljubitelj foruma
Luna2


Female
Virgo Snake
Broj postova : 4152
Godine : 46
Datum registracije : 01.12.2012

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 13:37

Za slučaj DM- nisam čula, ali ovo me ostavilo u dubokom razmišljanju.
Dok pojedinci u svemu vide samo svoju korist, nikada drugog čovijeka na kojem se obogatio.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 13:39

Čovjek se zaista zapita kuda je otišao ovaj svijet kad gesta koja bi u biti trebala biti normalna bude senzacija.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Luna2
Ljubitelj foruma
Luna2


Female
Virgo Snake
Broj postova : 4152
Godine : 46
Datum registracije : 01.12.2012

Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime02.12.12 13:48

Goran je napisao/la:
Čovjek se zaista zapita kuda je otišao ovaj svijet kad gesta koja bi u biti trebala biti normalna bude senzacija.

U nepovrat ljudskosti i čovječanstva. Svega toga nestalo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Darovao tvornicu radnicima Empty
PostajNaslov: Re: Darovao tvornicu radnicima   Darovao tvornicu radnicima I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Darovao tvornicu radnicima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» These New Puritans stižu u Tvornicu
» Pamela Anderson dužna je radnicima oko pet milijuna kuna
» Očajni radnici Dalmacijavina zauzeli tvornicu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Dobre vijesti-
Forum(o)Bir: