Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Izreke i citati o mačkama

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Izreke i citati o mačkama Empty
PostajNaslov: Izreke i citati o mačkama   Izreke i citati o mačkama I_icon_minitime19.02.12 12:52

Izreke i citati o mačkama Cat_pictures2

"Proučavao sam mnogo filozofa i mnogo mačaka. Mudrost mačaka je bez sumnje superiorna."
Hippolyte Taine, književni kritičar i istoričar (1828-93)

"Mačka ne vidi nijedan razlog da se podredi drugoj životinji, makar ona stajala i na dve noge."
Sara Thompson, horistkinja

"Postoje dva načina za beg od tuge: muzika i mačke."
Albert Schweitzer, doktor, humanitarac, teolog, misionar, dobitnik Nobelove nagrade za mir 1952.

"Primetio sam da ono što mačka najviše ceni kod čoveka nije njegova moć da joj obezbeđuje hranu, što uzima zdravo za gotovo - već njegovu sposobnost da je zabavi." Geoffrey Household, savremeni pisac

"Volim mačke jer uživam u svom domu a malo po malo mačke postaju njegova vidljiva duša."
Jean Cocteau, francuska umetnica, pesnikinja, glumica, rediteljka, slikarka.

"Sa kvalitetima koje mačka poseduje kao što su lična higijena, privrženost, strpljivost, ponos i hrabrost, pitam vas - koliko nas bi moglo postati mačka?"
Fernand Mary

"Zanimljivo, ne postoji način da čovek govoreći o mačkama prođe kao normalna osoba."
Dan Greenberg, profesor i sociolog

"Mačke nas uče kako nije sve u prirodi načinjeno sa svrhom."
Garrison Keilor, pisac i humorista

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
Martin Buxbaum, prevodilac i teatrolog

"Za vreme večere, on bi seo u ćošak, koncentrišući se, i odjednom bi neko rekao - "Vreme je da nahranimo mačku", kao da su se sami setili toga."
Lilian Jackson Braun, književnica koja je pisala pretežno o mačkama

"Mačke mi se u tolikoj meri motaju oko nogu da i kod kuće a i kada izađem, hodam kao da surfujem."
Roy Blount Jr. novinar i novelista

"Kada mački nešto narediš, ona tu naredbu prosledi svom repu."
Kineska izreka

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.


Zadnja promjena: Goran; 19.02.12 12:54; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Izreke i citati o mačkama Empty
PostajNaslov: Re: Izreke i citati o mačkama   Izreke i citati o mačkama I_icon_minitime19.02.12 12:53

"Mačke uvek znaju da li ih određeni ljudi vole ili ne. Mada ih to ne tera da nešto i učine po tom pitanju." Winifred Cariere, pisac i izdavač

"Od svih Božjih stvorenja, samo se jedno ne može potčiniti i vezati na uzicu. To stvorenje je mačka. Kada bi se čovek mogao ukrstiti sa mačkom to bi njega unapredilo ali bi unazadilo mačku." Mark Tven, pisac

"Ako mačka nešto pametno uradi, mi to zovemo instinktom, a kada isto to uradimo mi onda se to zove inteligencija."
Will Cuppy, humorista i novinar

"Mačji slušni aparat je napravljen tako da dozvoljava ljudskom glasu da lako uđe na jedno uvo i odmah izađe na drugo."
Stephen Baker, pisac

"Mjau" je kao i "Aloha", može značiti bilo šta.
Henk Ketchum, tvorac stripa "Denis napast"

"Mačke znaju tajnu kako se dolazi do hrane bez rada, do krova nad glavom bez zatočavanja i do ljubavi bez odricanja."
W.L. George, pisac

"Svako ko je proveo određeno vreme u društvu mačke dobro zna da mačke imaju puno razumevanja kada su u pitanju ograničenja ljudske vrste."
Cleveland Amory, pisac

"Ne možete biti vlasnik mačke, u najboljem slučaju možete biti partneri."
Sir Harry Swanson, pisac

"Ne postoje obične mačke."
Colette, francuska spisateljica

"Mačka "prospe" svoje telo podu kao vodu. I sam taj prizor odmara."
William Lyon Phelps, profesor, književni kritičar i pisac

"Ideal smirenosti postoji u mački koja sedi."
Jules Reynard

"Nije važno kakve je boje mačka već da li lovi miševe."
Kineska poslovica

"Izraz <domaća mačka> je oksimoron."
George F. Will, kolumnista i TV voditelj

"Poistovećivanjem sa mačkom, čovek rizikuje samo da postane bogatiji."
Colette, francuska književnica

"Duboko u sebi sve nas pokreću isti nagoni. Mačke imaju hrabrosti da žive prema tim nagonima." Jim Davis, kreator stripa Garfild

Verujem da su mačke duhovi koji su nakratko sišli na zemlju. Mačka, siguran sam, može hodati po oblacima a da ne propadne.
Žil Vern, pisac

"Čak i kada su pregojene, mačke znaju zlatno pravilo - iako ste debeli zauzimajte elegantne poze."
John Weitz, dizajner i pisac

Pročitavši je, spustila sam knjigu Značenje Zen budizma i videla kako se moja mačka smeši svom krznu dok ga nežno liže svojimi hrapavim ružičastim jezikom. Rekoh joj:" Mačko, rado bih ti dala ovu knjigu ali ti si je izgleda već pročitala."
Ona podiže glavu i uputi mi dug pogled.
"Ne budi smešna, prede ona, ja sam je napisala."
- odlomak iz knjige "Mjau" Dilys Laing

"Mačke su prilično osetljiva bića i podložne su mnogim bolestima mada nikada nisam čuo da neka pati od nesanice"
Joseph Wood Crutch, prirodnjak, pisac, kritičar

"Postoji taj detalj oko izmeta u kome je mačka daleko ispred drugih kućnih ljubimaca. Pas je nekako uzbuđen što ga je on sam ili neko od njegovih drugara napravio, žao mu je da ga ostavi, obožava da ga miriše a ponekad ga i pojede...dok ga mačka brzo pokrije ako je u mogućnosti...."
Paul Gallico, književnik


"Problem sa mačkama je što imaju isti pogled bez obzira da li upravo gledaju u noćnog leptira ili u masovnog ubicu."
Paula Poundstone, književnica i komičarka

"Izgleda da se mačke ponašaju po principu da nikada nije šteta tražiti ono što vam treba."
Joseph Wood Crutch, prirodnjak, pisac, kritičar

"Ono što je super kod mačaka je njihova beskrajna raznovrsnost. Čovek može odabrati mačku koja će odgovarati skoro svakom enterijeru, boji, životnom standardu, karakteru, raspoloženju. Ipak, ispod krzna, ma koje boje bilo, biće zapravo nepromenjena, jedna od retkih slobodnih duša na ovom svetu."
Eric Gurney

"Knjige su moji izložbeni psi koje gajim i prodajem kako bih izdržavao svoju maćku"
Robert Graves, književnik

"Razlog zbog koga se mačke stalno negde penju je kako bi gledale sa visine na skoro svaku životinju...što je i razlog zbog koga ne vole ptice"
KC Buffington, humoristkinja

"Mačke postoje kako bi opovrgle dogmu kako je sve stvoreno da bi služilo čoveku."
Paul Gray, umetnik

"Mačka reče - Ja nisam prijatelj niti sluga, ja sam mačka koja šeta sama, i želim ući u tvoju pećinu."
Radjard Kipling, iz knjige "Just-So Stories"

"Neke mačke su slepe, neke i potpuno gluve. ali nijedna nije glupa."
Anthony Euwer, pesnik

Francuska književnica Kolet je bila poznati ljubitelj mačaka. Kada je bila u poseti Sjedinjenim Državama videla je mačku na sred ulice. Prišla joj je i zapodenula razgovor. Par minuta su one tako mjaukle jedna sa drugom. Nakon toga, Kkolet se okrenula svojoj prijateljici i rekla - "Enfin! Quelqu'un qui parle francais." (Konačno! Neko ko govori francuski!)
Nepoznati izvor

"Mačka nije toliko izbirljiva - dok god imate na umu da voli mleko u plitkim posudicama sa motivima ruže i ribu na plavom tanjiriću. Sakoga će je uzeti i jesti sa poda.."
Arthur Bridges
[napomena: većina mačaka ima probleme sa varenjem mleka tako da ovaj citat spada u jednu od naopakih predrasuda. o tome više možete pročitati u OVOM tekstu]

"Mačka može zadržati pospanu sklupčanu pozu na vašem krilu sve dok potpuno ne ustanete. Ona se do poslednjeg trenutka nada da ćete doći sebi i vratiti se u sedeći položaj." Pam Brown, pesnikinja

"Problem kod spavanja u krevetu sa mačkama je što one radije spavaju na vama nego pored vas." Pam Brown

"Ako grubo zloupotrebite mačku makar jednom ona će zauvek držati distancu nakon toga. Nikada više nećete moći zadobiti njeno puno poverenje."
Mark Tven

"Ljubitelji i vlasnici mačaka su rezlikuju po tome što najčešće nisu konformisti. Kako bi i bili kada mačke upravljaju njihovim životima?"
Louis J. Camuti, veterinar specijalista za mačke

"Umetnici vole mačke, vojnici pse."
Desmond Morris, zoolog i antropolog

"I najmanja mačka je remek delo".
Leonardo Da Vinči

"Kako bi bolje shvatao svoju važnost, svako bi trebao imati psa koji će ga obožavati i mačku koja će ga ignorisati."
Dereke Bruce, pisac i novinar

"Mačka se sigurno neće udaviti ako vidi obalu."
Frensis Bejkon 1561-1626

U mačjoj savršenoj eleganciji i superiornoj samodovoljnosti video sam simbol savršene lepote i laskave bezličnosti samog sveta, objektivno sagledanog. U njenoj nemoj mističnosti leži sve čudesno i fascinantno nepoznatog.
H. P. Lovecraft, književnik


"Voleo bih da mogu pisati tako misteriozno kao što je mačka."
Edgar Allan Poe

"Šta je lepše - mačji pokret ili njeno mirovanje?"
Elizabeth Hamilton, pesnikinja i esejista

"Sa psima i ljudima to je ljubav uz jarke boje. Kada je reč o mačkama, radi se o pastelnim nijansama."
Louis A. Camuti, veterinar specijalista za mačke

"Oprezan sam kao i mačka koja bi da ukrade hranu."
Viljem Šekspir, Henri IV

"Kad je Bog stvarao svet, odlučio je da stavi i životinje u njega pa je smislio da svakoj podari osobine koje želi. Životinje su tako formirale dug red ispred njegovog trona dok je mačka otišla na začelje. Slonu i medvedu Bog je dao snagu, zecu i jelenu - brzinu, sovi moć da vidi u mraku, pticama i leptirima izuzetnu lepotu, lisici mudrost, majmunu inteligenciju, psu vernost, lavu hrabrost, vidri razigranost. Sve te osobine su životinje tražile Bogu. Došao je i kraj reda, a tamo je sedela mala mačka, strpljivo čekajući.
"Šta ti želiš?", upita Bog mačku.
Mačka se skupi skromno pa reče: "Ma, šta god da ti je ostalo od drugih, meni ne smeta"
"Ali ja sam Bog, sve mi je ostalo"
"U tom slučaju molim od svega po malo"
Bog se glasno nasmeja na mačkin pametan odgovor i dade maloj mački sve što je htela, dodajući na to i gracioznost i eleganciju i, specijalno za nju, nežno predenje koje će uvek privlačiti ljude i osigurati joj topao i udoban dom.

Ali joj je ipak uzeo lažnu skromnost."

Lenore Fleischer - The Cat's Pajamas

"Ako je riba otelotvorenje pokreta vode onda je mačka odslikan blagi povetarac."
Doris Lessing, novinarka i kniževnica

"Nikada se nisam udala pošto nije bilo potrebe. Imam tri kućna ljubimca koji ispunjavaju istu svrhu kao i muž. Imam psa koji se dere svako jutro, papagaja koji psuje čitavo popodne i mačku koja kući dolazi u pola noći."
Maria Corelli, glumica

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Izreke i citati o mačkama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Citati i izreke o poštenju
» Citati i izreke o škrtosti
» Citati i izreke o izdaji
» Citati i izreke o darežljivosti
» Mudre izreke o djeci i roditeljima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost :: Mudre misli, citati i odlomci iz knjiga :: Citati po kategorijama-
Forum(o)Bir: