Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život!

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život! Empty
PostajNaslov: Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život!   Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život! I_icon_minitime02.01.12 15:43

Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život! 5902_big


Kako? Tako da ga stvarno ŽIVITE!

S druge strane, koji je broj jedan način na koji su ljudi upropaste život? Uzimaju ga zdravo za gotovo, pretpostavljajući da će biti dovoljno vremena da se poprave stvari, pronađe prava osoba, poduzmu promjene koje trebamo napraviti i da bismo konačno bili sretni.... kasnije.

Razmislite malo o trenutku kada ste izgubili nekog bliskog. Možda je netko preminuo, ili ste naprasno prekinuli ljubavnu vezu ili se posvadili s prijateljicom i prekinuli svaku komunikaciju.

Da ste znali da će vam to biti posljednji zagrljaj, poljubac ili razgovor, biste li se malo više potrudili? Biste li slušali pozornije, uživajući u zvuku njihovog glasa? Biste li im dali pravi poljubac pun emocija, umjesto površne, "u prolazu" verzije? Biste li im rekli "volim te" sa svakim djelićem svog bića?

Mi ne možemo znati koji će nam momenti, poljupci i razgovori biti posljednji s ljudima koje volimo. A mi svejedno ignoriramo ovu važnu istinu i uzimamo te ljude i sve situacije u kojima se nalazimo zdravo za gotovo.

Mi ih odgađamo jer žurimo kući s posla (ili na posao), jer želimo doma gledati televiziju ili nam se to naprosto ne da. Pa ipak ćemo neki drugi put imati više vremena, zar ne? A što ako nećemo? Mi prečesto prioritet dajemo stvarima koje u stvari nisu toliko važne, a čak i kada se posvetimo ljudima koje volimo to često nije u potpunosti, s koncentracijom s kojom bismo trebali, nego na pola.

Svi smo mi samo ljudi

A to znači da je ovo naše prirodno stanje. Mi se bojimo smrti, pozdrava i gubitka... Pa se trudimo ne razmišljati o tome. Mi pretpostavljamo da je u budućnosti sve biti bolje, pa ćemo se tada imati vremena posvetiti tim stvarima. Nama će biti bolje, imat ćemo više vremena i energije za drage nam ljude – kasnije. U redu je odgoditi sve to barem još malo...

Samo što ponekad nemate više vremena. Ponekad sutra nikad ne dođe i život se zbilja preokrene naglavačke u sekundi.

Živite s osjećajem hitnosti

Odaberite biti više od "ja sam samo čovjek" i živite sa pojačanim osjećajem hitnosti (i tu mislimo na to da živite kao da imate mnogo stvari za obaviti hitno sada). I ne u smislu da "nema dovoljno sati u danu" ili da imate previše stvari za obaviti na svojoj listi obaveza. Vi to vjerojatno imate, ali to nije poanta.

Moja poanta je da je možda vrjednije živjeti život tako da ste stalno svjesni da će jednog dana sve to možda naprasno doći kraju i da poduzimate nešto po tom pitanju. Bilo da se radi o prekidu veze, gubitku života ili vam naprosto ponestaje vremena... Sve mora doći svojem kraju. Nemojte si dozvoliti da vi budete jedni od onih ljudi koje će kasnije žaliti što su protratili ili propustili najdragocjenije životne trenutke. Po tom pitanju se potrudite da budete puno bolji od "običnog" čovjeka.

Trudite se više. Volite intenzivnije.

Mi se često nabacujemo s "volim te" u vezama, kao da izgovaramo zdravo, bok ili doviđenja. Činimo to usputno, zato jer osjećamo da bismo trebali. Da, mi zbilja volimo tu osobu... ali da li zastanemo prije nego ih izgovorimo te ih zbilja i OSJEĆAMO i POKAŽEMO? Ne. Mi to samo izgovorimo sa "ovlaš" poljupcem prije odlaska na posao.

Mi nismo prisutni u tim trenucima. Mi ne dajemo sve od sebe, sve emocije koje ta osoba zaslužuje. Mi ne dajemo ni SEBI ljubav koji MI zaslužujemo. A ovo ide i puno dalje od interakcija u kojima se nabacujemo s "volim te" bez previše razmišljanja.

Trudite se više. Volite intenzivnije. Proživite više. Budite prisutni. Recite "volim te" kao da to zaista, zaista mislite.
Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život! Zena%20sretna01


Stvorite stvarna sjećanja s osobama koje volite

Život je kaotičan i sve užurbaniji, i ponekad je zaista teško pronaći dovoljno vremena za važne stvari. Druženje s obitelji ili prijateljima, godišnjice, rođendani, oni na prvi pogled nevažni trenuci useljenja u novi stan ili prvog promaknuća na poslu... Ili još možda manje uočljivi trenuci kada naprosto sjedite na kavi s prijateljicama ili sa svojim dragim zavaljeni na kauč gledate film... Sami sebi kažemo da ćemo ih proslaviti kasnije, cijeniti kasnije ili pak smatramo da naprosto nisu važni. Ali što ćete imati kada pogledate unatrag na svoj život? Puno propuštenih prilika da iskusite život u potpunosti?

Pretvorite svoj cijeli ŽIVOT u slavlje! Mi smo ovdje samo jednom (osim ako ne vjerujete u reinkarnaciju, ali čak i onda se isplati dati sve od sebe) – pa zato i živite kao da vam je ovo posljednje! Živite život punim plućima i nemojte se izgovarati na obaveze na poslu ili umor ili nešto treće! Uživajte u svakom trenutku, učite iz ružnih trenutaka i cijenite one lijepe. Zaista proživljavajte život i stvarajte stvarna sjećanja.

Nemojte samo otići u šumu na piknik. Napravite od toga pravi događaj, ako nikako drugo onda svojim osjećajima. Posvetite se osobama koje volite u potpunosti! Posao i očekivanja će ionako biti tamo gdje ste ih ostavili kada se vratite, pa je bolje da ih ostavite iza sebe i zbilja se posvetite svojim voljenima.

Nikada, ali stvarno nikada, nemojte pristati na manje od onoga što želite ili zaslužujete

Čak i ako budete imali sreću dugo živjeti, život je svejedno kratak. Vrijeme leti. Svi to kažu i to je zbilja istina. Zašto to tratiti na ljude, poslove ili obaveze koje vas ne zaslužuju? Koje vi niti ne želite?

Ako želite istinsku, duboku, strastvenu ljubav koja će vam promijeniti život, nemojte provesti niti minute više s osobom s kojom ste samo zato da ne biste bili sami ili s kojom se zapravo i ne slažete najbolje i koju ne volite cijelim srcem. Ako želite posao na koji ćete ići sretni svaki dan i s kojeg ćete se vraćati sretni kući (doduše možda ne baš svaki dan, ali barem većinu dana) – nemojte pristati na bilo koji posao, samo zato da biste mogli platiti račune.

Nemojte ostajati s ljudima ili na poslu samo zato što osjećate kao da je to najbolje što možete dobiti. Ako se tako osjećate – vi možete bolje i ti PUNO bolje! Vi možete imati nevjerojatan, strastven, značajan, zabavan, životopisan, živahan, UZBUDLJIV i romantičan život i još puno više od toga. Sve što morate napraviti je prestati miriti se sa sudbinom i pristajati na "kompromise".

Ako osjetite i tračak onoga "Ah, ma dobro je..." ili "Ovo je dovoljno..." odmah počnite bježati u suprotnom smjeru. Jer mogli biste potrošiti GODINE svog života na krivom poslu ili s krivom osobom ili u krivom gradu/državi.

Ne kažemo da morate donijeti ogromne, odluke koje će vam promijeniti život naglavačke upravo ove minute... Ali počnite mijenjati stvari i budite svoji... Budite ono što zaista jeste i živite život koji zaista zaslužujete.

Izvor: GALTime.com

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Pobrinite se da u ovoj godini zaista volite svoj život!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cijeniti svoj život....
» Ocijenite svoj život!
» Kako ne upropastiti svoj život
» Singl roditelji - ne trebate žrtvovati svoj ljubavni život zbog djece
» Vaš život i život vaše djece nakon razvoda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: