Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Knjigom na knjigu - chat topic

Go down 
+9
Blizanka
Rain_Dog
Bonnie
californiamen
NeoSky
Goran
Niky
Kikica
Lux
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime08.02.09 21:49

First topic message reminder :

Ovamo ćemo stavljati nevezane razgovore o knjigama, uz knjige, oko knjiga i ostalo.


Zadnja promjena: Lux; 08.02.09 23:40; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 0:53

ni ja nisam sa matematikom na ti..ali kada si uporan i počneš sa laganim štivom kasnije uđeš u taj svijet i razumiješ o čemu se radi...Hawkinga sam zaboravila spomenut njegove su posljednje tri minute ako se ne varam..već mi se sve pomješalo...pamtim nazive ali pisce slabo....
zanimljivo je koliko se može diskutirati na takvim temama..inače me i filozofske knjige privlače...Sv.Augustin i njegove ispovjedi.zanimljivo razmišljanje za ono vrijeme a da ne spominjem dalje...jedino gdje sam se namučila to je Sigmud Freud - i njegovo tumačenje snova..neka njegova stajališta su me zapravo šokirala...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 0:57

Niky je napisao/la:
ni ja nisam sa matematikom na ti..ali kada si uporan i počneš sa laganim štivom kasnije uđeš u taj svijet i razumiješ o čemu se radi...Hawkinga sam zaboravila spomenut njegove su posljednje tri minute ako se ne varam..već mi se sve pomješalo...pamtim nazive ali pisce slabo....
zanimljivo je koliko se može diskutirati na takvim temama..inače me i filozofske knjige privlače...Sv.Augustin i njegove ispovjedi.zanimljivo razmišljanje za ono vrijeme a da ne spominjem dalje...jedino gdje sam se namučila to je Sigmud Freud - i njegovo tumačenje snova..neka njegova stajališta su me zapravo šokirala...

Uf, sada si me našla..sa S.Freudom..( to mi je literatura s faxa..)..
Naravno da sam čitao, ali njegove stvari su sada u domeni povijesti psihijatrije. Acting su ti kognitivna psihologija i psihijatrija.
Sva psihoanaliza ti se svodi na verbalizaciju, tezu da se psihičke traume liječe kroz katarzu verbalnog..
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:02

stim se slažem da se svodi na verbalizaciju...međutim ne smatram da se psihičke traume liječe kroz katarzu verbalnog..postoje druge metode puno efikasnije...kod nas to nije zastuopljeno u tolikoj mjeri
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:08

Niky je napisao/la:
stim se slažem da se svodi na verbalizaciju...međutim ne smatram da se psihičke traume liječe kroz katarzu verbalnog..postoje druge metode puno efikasnije...kod nas to nije zastuopljeno u tolikoj mjeri

Znaš šta je kod nas zastupljeno? Natrpaju ljude antidepresivima i to je sve što žele i znaju. To jest, znaju, ali za to treba vremena. Psiholozi i psihijatri su kod nas potplaćeni opako...zato je lakše propisati Normabele i Xanaxe.. Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:12

Kod nas Normabele propisuje dr.opče medicine..za to ne trebaš ići kod psiho...a mi lagano skrečemo sa teme ..postat čemo spameri....
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:14

Niky je napisao/la:
Kod nas Normabele propisuje dr.opče medicine..za to ne trebaš ići kod psiho...a mi lagano skrečemo sa teme ..postat čemo spameri....
Ajde, onda..da ne spamamo..preporučit ću ti jednu knjigu... Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 432419
Coles, P., Hawking i um Boga, Naklada Jesenski i Turk, Zagreb, 2001.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:19

sutra prepisujem nemam olovke u blizini..pa trk u knjižnicu..baš me zanima...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime20.11.09 1:24

Niky je napisao/la:
sutra prepisujem nemam olovke u blizini..pa trk u knjižnicu..baš me zanima...

Davies, P., Kako napraviti vremenski stroj, Sveučilišna knjižara, Izvori, 2005., Zagreb

( ako ne nađeš ovu prvu, ova je baš zanimljivo-zabavna..o tome da zapravo nema nikakvih teorijskih poteškoća u tome da bismo mogli napraviti - vremenski stroj)
[Vrh] Go down
Bonnie
Ljubitelj foruma
Bonnie


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3003
Godine : 37
Datum registracije : 25.11.2008

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime21.11.09 1:27

svaka vam čast što to možete čitati...meni je moja literatura dovoljna što se tiče ''težinie'' štiva, zato većinom i čitam neke ljubiće koji ne traže previše angažiranosti moždanih vijuga, i knjige za tinejdžere kao Sumrak i sl raspa
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime21.11.09 19:10

Bonnie je napisao/la:
svaka vam čast što to možete čitati...meni je moja literatura dovoljna što se tiče ''težinie'' štiva, zato većinom i čitam neke ljubiće koji ne traže previše angažiranosti moždanih vijuga, i knjige za tinejdžere kao Sumrak i sl raspa

Ma, to su predrasude, vjeru mi, i sam sam živio s njima. Tzv. "klasici" i "teška literatura" su zapravo tako dobre stvar da ih je šteta tijekom života propustiti..
Ja im se često vraćam, upravo stoga što su neki "pointi"..koji mogu pružiti ono što se zovu "životni orijentiri"..
Npr. "Germinal" od E.Zole...čitao sam sigurno deset puta..
Predivna saga o ljudskoj snazi koja i u najtežoj bijedi nalazi snage za ljudskost, ljubav, hrabrost, nježnosti...
[Vrh] Go down
Rain_Dog
Početnik
Početnik
Rain_Dog


Aquarius Cat
Broj postova : 33
Godine : 37
Datum registracije : 16.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime22.11.09 5:14

Slažem se da su klasici dobra stvar za pročitat, što je logično, inače ne bi bili klasici :P
Sad kad si spomenija Zolu, ja se sjetih Celinea i romana Putovanje nakraj noći. Ne zato što su romani slični, nego obrnuto. Radi se o malo drugačijem pogledu na život. Putovanje na kraj noći ima dosta cinizma i crnog humora, te jako dobro prikazuje neugodne istine i apsurd ljudske egzistencije. To je također antiratni roman jer se temelji na osobnom iskustvu autora u Prvom svijetskom ratu i pokazuje sav besmisao tog rata kao i bilo kojeg drugog.
Celine je utjecao na mnoge pisce, među njima i Bukowskog koji ga je znao spominjat u svojim romanima (tako sam u biti i nabasao na Celinea, na njegovu preporuku Smile ).
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime27.11.09 11:37

Irvin D. Yalom - Kad je Nietzsche plakao

Izvrsna knjiga , povjesne činjenice, imaginarno druženje.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime27.11.09 18:45

Niky je napisao/la:
Irvin D. Yalom - Kad je Nietzsche plakao

Izvrsna knjiga , povjesne činjenice, imaginarno druženje.

Nikad čuo za tu knjigu ( zanimljiv naslov..) ? Aj' malo podrobnije? Vrijedi čitanja? Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime27.11.09 22:56

To je roman koji je gore navedeni napisao, glavni akteri su Nietzsche, Breuer, Freud, Wagner, Schnitzler, Brahms..nama dobro poznati ...oni se nalaze u imaginarnom druženju iako su se neki od njih i poznavali privatno. Kao Freud i Breuer.
Uvodi nas u život i opsesije impozantnih umova.
Na pitanja, pak, zašto je Nietzsche plakao ili kojim se trikom Breuer poslužio da odvrati Nietzschea od samoubojstva i pokuša ga izlječiti, te kako je došlo do obrata da Nietzsche liječi njega, Freudovog učitelja....
Meni jako zanimljivo...nimalo dosadno štivo...poučno....
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime27.11.09 23:11

Niky je napisao/la:
To je roman koji je gore navedeni napisao, glavni akteri su Nietzsche, Breuer, Freud, Wagner, Schnitzler, Brahms..nama dobro poznati ...oni se nalaze u imaginarnom druženju iako su se neki od njih i poznavali privatno. Kao Freud i Breuer.
Uvodi nas u život i opsesije impozantnih umova.
Na pitanja, pak, zašto je Nietzsche plakao ili kojim se trikom Breuer poslužio da odvrati Nietzschea od samoubojstva i pokuša ga izlječiti, te kako je došlo do obrata da Nietzsche liječi njega, Freudovog učitelja....
Meni jako zanimljivo...nimalo dosadno štivo...poučno....

Thx...potražiti ću sutra..baš idem u knjižnicu... Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 554834
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime28.11.09 13:47

Carlos Riuz Zafon - Sjena vjetra, roman , ulice Barcelone ...sjene prošlosti, tajne sadašnjosti..upisane u živote njegovih stanovnika. Ljubav.magija..ubojstva.ludilo...
Fantastična knjiga
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime28.11.09 15:58

Niky je napisao/la:
Carlos Riuz Zafon - Sjena vjetra, roman , ulice Barcelone ...sjene prošlosti, tajne sadašnjosti..upisane u živote njegovih stanovnika. Ljubav.magija..ubojstva.ludilo...
Fantastična knjiga

Heej, polako, tek sam danas posudio ovo od Yalomea.. o Nietzscheu...( ali tek sam počeo pa ti ne mogu još reći svoj sud...) Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 0457
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime29.11.09 17:38

Shan Sa - Aleksandar i Alestrija
- Carica
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime19.12.09 21:22

Davor Rostuhar - Džungla

Kako izgleda divljina u koju nikad nije stupio čovjek ?
Postoji li na ovom svijetu jošn uvijek potpuna, apsolutna tišina.?
Izuzetna knjiga, zanimljive ekspedicije...fantastično...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime21.12.09 9:02

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 T_muzej

Orhan Pamuk: Muzej nevinosti
______________________________

Svima koji uživaju u literaturi ( „..u svemu sam tražio mir, ali ne nađoh ga nigdje, osim u kutu, uz knjigu..“ Umberto Eko), preporučujem roman dobitnika Nobelove nagrade za knjževnost „Muzej nevinosti“.

Predivna ljubavna priča događa se u Istanbulu, godina je 1975. Tridesetogodišnji Kemal, iz imućne obitelji, uoči zaruka s djevojkom iz istog miljea, susreće daleku rođakinju Fusun. Prelijepa osamnaestogodišnja prodavačica budi u njemu vrtlog strasti zapreten u društvu u kojemu je seks izvan braka strogi tabu. Naglo zapaljena iskra zatreperit će i zgasnuti kad Fusun sazna za Kemalove zaruke. Kemal je ne može zaboraviti te ostavlja zaručnicu, ali Fusun je već pošla za drugoga. U godinama koje slijede Kemal posjećuje Fusuninu siromašnu obitelj nadajući se sreći, a iz svakog posjeta donosi pokoju osobnu sitnicu, uspomene koje će skupljati i štovati na tajnom oltaru svoje opsesije. A kad ga napusti i zadnja nada da će postići osobnu sreću, preostat će mu samo njegov muzej, zemljovid društvenih rituala i običaja, mapa jednog slomljenog srca.

Negdje usred dugoga vođenja ljubavi, oboje smo bili zadihani i zvan sebe, kad sam je, poljubivši joj znojna ramena i ušavši u nju s leđa, ugrizao za vrat i lijevo uho, dakle – u najsretnijem trenutku svoga života, naušnica na čiji izgled nikada nisam obratio pozornost, spala je s njezina lijepog uha na plavu plahtu. Kad je završilo to što nazivam najsretnijim trenutkom svoga života i došlo vrijeme da se razdvojimo, i dok se jedna naušnica skrivala između nas dvoje, u naborima plahte, Fusun me pogleda ravno u oči. „Moj život je neraskidivo povezan s tvojim“, rekla je tiho glasom“ ( str.84-85).

Na posljednjoj ( 571.) stranici knjige..
S ljubavlju je poljubio Fusuninu fotografiju i pažljivo je vratio u unutarnji džep sakoa. Onda mi se pobjedonosno nasmiješio..“Netka svatko zna da sam proživio vrlo sretan život.“
_________
I - možda najbolja preporuka iz ustiju samog autora: Orhan Pamuk: "Sve što znam o ljubavi - stavio sam u "Muzej nevinosti" Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 167637

http://www.cyberbulevar.com/vijesti/kultura/pamuk-sve-sto-znam-o-ljubavi-stavio-sam-u-muzej-nevinosti/20081005/
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime21.12.09 10:12

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Get_slika_varijacija

U gradu Richmondu, u saveznoj državi Virginiji, serijski ubojica u sitne noćne sate s petka na subotu provaljuje u stanove žena koje žive same, vezuje ih, muči, siluje i ubija, a zatim nestaje bez traga. I dok se policijski poručnik Pete Marino i Benton Wesley, FBI-ev specijalist za psihologiju zločinaca, vrte u krug pokušavajući proniknuti u poremećeni um ubojice, doktorica Kay Scarpetta, šefica sudske patologije, od iščezlih mirisa i nevidljivih čestica alkemijom intuicije i dedukcije sastavlja slagalicu koja će zlikovca dovesti pod prozor njezina vlastitog doma.
Patricia Cornwell autentičnim je izrazom dočarala Sherlocka Holmesa novog doba. Koristeći se iskustvom koje je stekla kao novinarka crne kronike i kompjuterski stručnjak na sudskoj patologiji Patricia Cornwell stvorila je upečatljiv lik liječnice koja, služeći se najsuvremenijom tehnologijom dostupnom američkom pravosuđu, raspetljava zamršeno klupko zločina.

volim ..njene sve knjige ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime21.12.09 10:23

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Get_slika_varijacija


Ime ruže
Umberto Eco

Nakon misteriozne smrti u Benediktinskom samostanu je pokrenuta istraga u koju se uključuje i inkvizicija uvjerena kako je riječ o djelu samoga Vraga.
Nakon smrti pod nerazjašnjenim okolnosima u Benediktinskom samostanu 1327. redovnici su uvjereni da je riječ o nagovještaju apokalipse. Samostan bi trebao ugostiti vijeće Franjevaca koji misle da bi se trebalo rješiti svih materjalnih vrijednosti. William od Baskervilla bivši inkvizitor, sada priznati franjevački svećenik pozvan je kako bi utvrdio okolnosti misteriozne smrti.
Kako njegova istraga napreduje dolazi do novih bizarnih ubojstava, a tu je i inkvizicija na čelu sa ekscentričnim Bernardom Guijem, koja se nastoji uključiti u istragu. Kad već svi počinju vjerovati da je riječ o Vragu, a Williamu prijeti lomača zbog krivovjerja, on nastoji upotrijebiti zdrav razum ne bi li rasjvetlio slučaj i spasio vlastiti život u čemu mu pomaže mladi Adso od Melka


po meni odlicna knjiga ... bravo koju ne mozes citati a da mozak odmaras ...moras se ukljuciti ...i biti ukljucen do kraja....ko zeli odmor uz knjigu s ovom ga nece dobiti ...nek uzme ljubic ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime31.12.09 12:07

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Muke_jedne_blagajnice_lightbox

U životu blagajnice ništa se ne događa — mislite?
Da to baš i nije tako, uvjerit će vas Anna, glavna junakinja ovog šarmantnog autobiografskog romana. Ima dvadeset i osam godina, diplomu
studija književnosti i osam godina iskustva za blagajnom u supermarketu. Njezinu svakodnevicu ne čini samo dosadno bipkanje blagajne i
defiliranje nestrpljivih kupaca — svijet je to neizmjerno veće razno­likosti kakav niste ni slutili da postoji. Britkim humorom "bez
dlake na jeziku" Anna bilježi dojmove i doživljaje, oblikujući izuzetno za­bavno i duhovito štivo koje se čita u jednom dahu. Roman je postao
pravom književnom senzacijom i od svoga objav­ljivanja ne silazi s vrha ljestvice najčitanijih naslova u Francuskoj i Njemačkoj.

( iz kritike djela..)
_________

Jučer sam pročitao, baš zabavno i smiješno, jako se otkrivamo što i kako - kupujemo..
Anna Sam je to britko i pitko bilježila - i nastala je zanimljiva i mudra knjižica.. Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 31382
Dakle: preporučujem - za oraspoložiti i naučiti nešto o "homo consumensu" našeg doba...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime19.01.10 14:07

H.Murakami - Kafka na žalu
Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Moz-screenshotKnjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Kafka_na_zalu_lightbox
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime19.01.10 14:26

"Pazi sta zelis.." Aleksandra Poter

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Slika-Pazi-sta-zelis-mozda-ti-se-i-ostvari--357638x640


Divna...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 3 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Knjigom na knjigu - chat topic
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Ženski razgovori - chat topic
» Jay-Z izdaje knjigu
» Rekorder tuži knjigu rekorda
» Koju ste knjigu posljednju kupili?
» Učenik premlaćen jer je zaboravio knjigu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost-
Forum(o)Bir: