Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Olimpova statistika

Go down 
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Olimpova statistika  Empty
PostajNaslov: Olimpova statistika    Olimpova statistika  I_icon_minitime03.12.11 23:11


Imam jednoga prijatelja kojime je matematika sve u životu. Kroz brojeve i meduspojeve brojeva sve vidi, analizira i predvida. Što je meni i onima koji ga poznajemo zacudujuce, ali njegovi racuni, analize i predvidanja uvijek ispadnu tacni i nedvojbeni. Kako to uspijeva uvijek sam pokušavao saznati, ali moje znanje iz matematike dalje od tablice množenja, djelenja, zbrajanja i oduzimanja, jedva da seže koji korak dalje. O nekim funkcijama, jednadžbama sa X nepoznanica i neznam cega sve ne, mogu samo sanjati.


Olimpova statistika  Dsc036031



Poslije mojega puta kanuom od Zagreba do Beograda sjedosmo uz pivce da mu ispricam, na njegov zahtjev, sve o putu. I tako prode nekoliko pivca jedno za drugim kada stigosmo do Beograda. Pažljivo me slušao, odmjeravao kao da me nikada u životu nije vidio, cak me nekoliko puta za mišicu ruke stisnuo, a nakon što stadoh jer zadnja piva biva popijena, a nova još nije stigla, zapoce on svoje gledište na taj put.


Olimpova statistika  Dsc036621



Pokušatu cu vam ga što vjernije prikazati kako je on to sebi, a i nama koji s njim pivca ispijasmo, prikazao. Pa poce on:

"Put od Zagreba do Beograda rijekom Savom dug je 700 km, odnosno 700.000 metara. Putovao si ga 10 dana što je u prosjeku 70 km ili 70.000 metara dnevno. Ako uzmemo brojke za lakše racunanje i zaokružimo ih da bi dobili orjentacione podatke ispada ovako:

Neka si na svakom 10-tom metru jednom zaveslao (a vjerojatno si i više puta) ispada da si dnevno zaveslao najmanje 7.000 puta, recimo podjednako jednom i drugom stranom vesla što bi bilo 3.500 zaveslaja svakom stranom vesla, odnosno do kraja puta 35.000 zaveslaja po strani vesla.


Olimpova statistika  Dsc036651


Zaveslaji nisu bez opterecenja za organizam. najniža snaga kojom možeš kontrolirati put kanua je ekvivalent za podizanje 10 kg tereta po zaveslaju, što bi znacilo da si ukupno utrošio energije kao da si podigao 700.000 kg ili 700 tona tereta, što bi bilo oko 70 tona dnevno.

E sada gledajuci tebe kako ispijaš vec petu pivu pitam se da li si ti u stanju zaista da podigneš dnevno 70 tona tereta, a da ti to cini zadovoljstvo i radost. Još razumijem put i sve doživljaje na putu, ali 70 tona je ipak 70 tona."

Kako gore spomenuh uvijek nas zadivi svojim tacnim proracunima. Ali proracuni se hladno drže brojki, a putovanje, napori putovanja i doživljaji na putu su nešto što nisu brojke vec stvari koje pocivaju na emocijama i nisu tako zastrašujuci kao brojke.


Olimpova statistika  Dsc036961


Njegova racunica ujedno je i savjet buducim rijekoplovcima s pogonom na vesla. Prije dužega puta dobro si kondiciono pripremite organizam za buduce napore da ih izdržite, a da ne dobijete upalu mišica vec drugog dana puta i ostatak puta provedete u muci i bolovima. Put vam treba biti ugodan i drag, a fizicka priprema organizma ce ga takvim i uciniti. Dobro o tome razmislite...


chirio chirio chirio
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
 
Olimpova statistika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Statistika tijela...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: