Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Celibat

Go down 
+3
Goran
Lux
Slavonac
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime07.02.09 17:23

First topic message reminder :

što smatrate pod celibat i koja je njegova stvarna uloga?
da li ste ikad bili u celibatu? zašto.. zanimaju me konkretna iskustva?

zanimaju me sve prizme kroz kojih se na njih gleda, od tantričke do katoličko kršćanske.

također me zanima, što mislite tko bi trebao biti u celibatu, da li je to disciplina za odabrane ili za svekoliki puk?

Rolling Eyes
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:13

Nek se žene i imaju obitelj, ako ništa drugo popravit će demografsku sliku u HR. Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:37

Kad celibat ne bi bio važan, crkva ga ne bi tražila. Razlog je taj što svećenik mora posvetiti svu svoju energiju onome što radi, pa je bolje da nema obitelj, dok crkva sve ostale potiče na rađanje više djece. Ne znam, mislim da bi za svećenike prezbitere, dakle ove koji rade s ljudima u crkvama, celibat mogao biti ukinut na sličan način kao što je Teo gore opisao za pravoslavnu crkvu.
Kod židovske vjeroispovijesti je drugačije - kod njih se od rabina očekuje da ima ženu i što više djece, kako bi sposobnosti i odgoj prenio dalje. Na osnovi tog stava neki dokazuju da je Isus morao biti oženjen, jer bi u ono vrijeme bilo ravno grijehu i sramoti da nije bio.

U svakom slučaju uz zdrav i normalan obiteljski život dok su djeca mala, u obzir dolazi duhovnost u vrlo ograničenom obliku - nemaš ni vremena, a često ni volje za duhovne vježbe bilo koje vrste i samo čekaš da prođe dan da malo odspavaš, ako odspavaš...

Hinduisti su tom problemu doskočili tako što su život podijelili na doba učenja, doba kućedomaćina i doba koje je u potpunosti posvećeno duhovnosti, kad djeca odu ili su već odrasla, kad spolni odnosi više nisu bitni pa ih obično prestaju prakticirati, kad se posvete Bogu i tek nakon toga neki nastavljaju dalje kao učitelji drugih. Ja sam recimo još u fazi kućedomaćina Smile Kod njih se također na celibat odlučuju ljudi koji svoj život posvećuju Bogu, bez obzira bili oni u celibatu od samog početka kao redovnici ili sadhui ili nešto slično, ili su se u to upustili nakon faze kućedomaćina.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:47

Apostol Petar bio je oženjen pa nije imao probelma s duhovnošću i mogao se posvetiti crkvi i obitelji.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:50

Hindusi su za mene razinu iznad svih religija po pitanju stupnja duhovnosti i pravog poimanja duše, jedino što ne vjerujem u reinkarnaciju. Službeno sam pripadnik RKC, ali u izgradnji svoje duhovnosti uzimam ono istinski dobro iz svake vjere. Jedan je Bog i jedan je pravi put.
Mislim da Isus nije zamišljao ovakvu KC i da je pravi celibat trebao biti u smislu koji je Lux ranije navela - kad bi svečenici bili svjesni svih aspekata i razina duhovnosti tako bi i bilo.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:55

Ja sam pripadnik jedne od protestanskih crkava i tamo se pastori žene. Kome odgovara celibat i želi biti u njemu tko voli nek izvoli samo neka ga onda primjeni u vjeri kao što je to učinio apostol Pavao.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 11:59

Teo je napisao/la:
Apostol Petar bio je oženjen pa nije imao probelma s duhovnošću i mogao se posvetiti crkvi i obitelji.

Nemaš vremena za kontemplaciju ili meditaciju ili molitvu, odnosno duhovnu praksu bilo koje vrste ukoliko se želiš uistinu posvetiti obitelji, dakle ne zanemariti je, što bi bio velik propust upravo na duhovnom putu. Apostol Petar imao je veličanstveni poziv, njegov život i put od ribara na Galilejskom jezeru do smrti na naopačke okrenutom križu u poznim godinama uistinu je sasvim poseban slučaj, ne bih mnoge obične ljude koji čeznu za Bogom uspoređivala s apostolom Petrom. Inače je moguće uskladiti jedno i drugo, ali teško i to je institucija katoličke crkve pokušala riješiti uvođenjem celibata. Samo to sam zapravo mislila reći. Crkva je ljudska institucija, svećenici i redovnici i redovnice su ljudi i kao takvi vrlo nesavršeni, to sam čula iz usta jednog svećenika na vjeronauku Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:01

Teo je napisao/la:
Ja sam pripadnik jedne od protestanskih crkava i tamo se pastori žene. Kome odgovara celibat i želi biti u njemu tko voli nek izvoli samo neka ga onda primjeni u vjeri kao što je to učinio apostol Pavao.

Pa sve je OK, mislim da ne bi svijet propao ni da se oženi onaj dio svećenika katoličke crkve koji to želi. Samo objašnjavamo čemu služi celibat i kad bi zapravo bio potreban. Pastori su kao i prezbiteri aktivni radnici crkve, ne vidim razloga da ne budu oženjeni ako to žele. S kontemplativnim redovima je malo drugačije Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:06

Goran je napisao/la:
Hindusi su za mene razinu iznad svih religija po pitanju stupnja duhovnosti i pravog poimanja duše, jedino što ne vjerujem u reinkarnaciju. Službeno sam pripadnik RKC, ali u izgradnji svoje duhovnosti uzimam ono istinski dobro iz svake vjere. Jedan je Bog i jedan je pravi put.
Mislim da Isus nije zamišljao ovakvu KC i da je pravi celibat trebao biti u smislu koji je Lux ranije navela - kad bi svečenici bili svjesni svih aspekata i razina duhovnosti tako bi i bilo.

S ovim se slažem, uglavnom tako razmišljam. Samo, mnogi se zgražaju nad takvim razmišljanjima.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:09

Teo i ja smo nedavno vodili diskusiju na temi reinkarnacija ili uskrsnuće i došli smo do spoznaje da imamo različita poimanja toga što je duša u biti. Recimo da ti i ja Lux imamo isto poimanje toga što je duša, a Teo se ne slaže s tim, pa zato ne prihvača neka naša stajališta o celibatu. I dalje stojim kod toga da je definicija celibata koju si ti dala Lux u uvodu točna i da bi trebalo biti kako si napisala - da se svečenici drže one prave biti vjere.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:20

Budem pogledala, nisam još stigla pregledati sve teme na forumu, a ni forumaše još nisam upoznala. Nadam se da je jasno da nisam zlonamjerna kad ovako raspravljam. Godinama razmišljam o takvim stvarima, puno sam čitala i već raspravljala s drugima, pa su mi se stavovi iskristalizirali, što ne znači da neću prihvatiti ono što mi drugi kažu - naprotiv. bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:41

Lux je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Ja sam pripadnik jedne od protestanskih crkava i tamo se pastori žene. Kome odgovara celibat i želi biti u njemu tko voli nek izvoli samo neka ga onda primjeni u vjeri kao što je to učinio apostol Pavao.

Pa sve je OK, mislim da ne bi svijet propao ni da se oženi onaj dio svećenika katoličke crkve koji to želi. Samo objašnjavamo čemu služi celibat i kad bi zapravo bio potreban. Pastori su kao i prezbiteri aktivni radnici crkve, ne vidim razloga da ne budu oženjeni ako to žele. S kontemplativnim redovima je malo drugačije Smile
Pa zato kažem da bi bilo bolje da odlučuje o celibatu pojedinac koji ide za svećenika, a ne papa, dalaj lama ili netko drugi. Smile
Nije valjda da u rimokatoličkij crkvi svećenici su pasivni radnici crkve confused
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 12:47

Svima je jasno da si dobronamjerna i mudra osoba draga Lux,
puno nam značiš za forum! hug2

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 13:23

Lux je dobra kao što kažeš Gorane. Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 13:50

Teo je napisao/la:
Lux je dobra kao što kažeš Gorane. Smile

hug2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 13:57

Lux je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Lux je dobra kao što kažeš Gorane. Smile

hug2
napokon smo se u nečem složili na ovom podforumu :;):
[Vrh] Go down
haim
Početnik
Početnik



Broj postova : 20
Datum registracije : 06.09.2009

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime07.09.09 11:10

službeni nauk i stanje u katoličkoj Crkvi glede celibata
prvo, u KC moramo razlikovati najmanje tri stvari:
1. Kristov slobodni poziv na celibat, isto tako i Pavlova preporuka onima koji to žele (i laicima)
2. na temelju toga-redovnički zavjet čistoće, s ostala dva zavjeta (siromaštva i poslušnosti), za one koji vole askezu.
3. crkvenu disciplinu dijecezanskih klerika KC, koja je nametnuta crkvenim, ljudskim zakonom zbog određenih razloga i potreba Crkve.

Nas ovdje zanima broj 3. to je dakle zakon koji obvezuje sve djecezanske (svjetovne) klerike KC, a to su: đakoni, prezbiteri (poznatiji i kao svećenici, premda naziv taj se odnosi i na biskupe) i biskupi. to je uvjet da bi netko postao klerik, pa se prije ređenja mora položiti prisega na takav život, pred biskupom ili njegovim ovlaštenikom, po propisanom obredu. nakon takvog izbora, dotični više nemože sklopiti ženidbu u KC, a pošto KC ne poznaje vanbračni spolni život..ta prisega ga veže čak i u slučaju da napusti svećeništvo ili bude otpušten iz njega: pa makar započeo novi civilni život, dok mu god papa neda specijalni oprost od celibata, nemože se oženiti. ovaj oprost se daje đakonima samo iz važnog razloga, prezbiterima jako teško, a biskupima, premda je moguć, ne daje se u pravilu nikako. oprost podjeljuje papa osobno za svaki pojedini slučaj, nakon dugog procesa, a onaj koji ga je dobio više nema gotovo nikakve šanse za bilo koju crkvenu službu, a dobije i pokoru za to. oprost je vezan isključivo za izlaženje iz klera, tako da je nemoguće da se netko oženi i nastavi svećeničku službu.

U KC zakon celibata ne vrijedi u tri slučaja:
1. đakoni i prezbiteri istočnih katoličkih crkava (grkokatolici, armenci, kopti..) mogu se oženiti prije ređenja, nakon ređenja ne, a biskupe veže celibat, to je univerzalni zakon za biskupe.
2. trajni đakoni u RKC, ako imaju minimalno 35 godina i dozvolu žene
3. bivši protestantski pastori koji prelaze u KC oženjeni, pa im se izlazi ususret. na taj način danas je 2% klera RKC u engleskoj zakonito oženjeno

u sva tri slučaja, naglašavam, ženidba se može sklopiti isključivo prije ređenja.

ako ima interesa, mogu pisati i dalje o tome, povijest, razlozi, mogućnosti..
[Vrh] Go down
http://haim.blog.hr
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime12.09.09 14:28

Hvala na vrijednim informacijama Haim. Smile

Sve se svodi na jedno, čovjek je u ovom životu spoj duhovnog, fizičkog i intelektalnog i suzbijati jednu komponentu bića - seksualnost, može dovesti samo do kontraefekata, sasvim sigurno ne povećava samo po sebi razinu duhovne svijesti. Svatko mora imati normalan seksualni život, normalno je imati partnera, trebalo bi biti normalno i za svećenike, celibat je najobičnija glupost i apsurd.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Meryam
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Datum registracije : 08.06.2010

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime08.06.10 18:46

Na ovu temu sam kreirala blog uz pomoć i podršku grupe ljudi koji su katolici,, vjernici i svećenika, koji žele skrenuti pozornost na probleme koji proizlaze iz celibata.

Blog sadržava stručna promišljanja, ali i istinita svjedočanstva mnogih svećenika koji govore o problemu koji nosi celibat.

Svjesni smo da će biti napada i sa katoličkih i nekatoličkih strana, ali voljni smo i ustrajni u jednom cilju, a to je da se javnosti pokaže istina, koja se stoljećima skriva kao zmija noge.

Pozivamo sve koji su zainteresirani, pa i oni koji su tek slučajno naišli, kao i da nam se pridružite.

http://meryam.blog.hr/
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime24.08.10 12:13

Celibat je danas dosta prisutan u formalnom obliku, iz razloga što Crkva ima nekih svojih pravila koja se trebaju pridržavati. Kako je rečeno, celibat bi trebao biti svjestan izbor pojedinca, sa nekim dubljim i ciljanim značenjem za njega. Jest, tko pristaje na celibat, taj se može bolje orijentirati na duhovnost jer nema ostalih problema koji bi ga ometali. No i ne mora biti baš tako, celibat nam ograničuje neke stvari, a samim time može nam se narušiti i balans koji je pak jako bitan za kvalitetno istraživanje duhovnosti. Celibat bi trebao biti izbor pojedinca, njegova odluka da to želi i da će mu to pomoći, te samim time, celibat može itekako imati dobru svrhu. S druge pak strane celibat nije za svakoga, netko želi voditi normalan seksualni život i pritom istraživati duhovnost, tko kaže da se to ne može. No pravila ograničavaju, to je tako, a danas se jako teži ka pravilima, svugdje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime24.08.10 12:34

Procyon je napisao/la:
No pravila ograničavaju, to je tako, a danas se jako teži ka pravilima, svugdje.

e, a bilo bi i više nego dobro kad bi se takvih pravila i pridržavali, ako su se već obvezali na celibat. da ne bude samo ''mrtvo slovo na papiru''
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime24.08.10 12:47

Danas biti svećenik je zapravo posao, zarada i lova. Koliko samo para Crkva traži i koliko se grabaju za vlast. Jest, ima iskrenih svećenika, ali se pitam koliko ih je. Evo, i kod nas svećenik gleda koliko je tko para ostavio u onaj tobolac, pa komentira. Čak se bilo kontroliralo tko je sve dolazio na misu. Garant zato da se vidi koliko je vjernika, da da cerekalo:
Kada bi zanimanje svećenika bio poziv, a ne posao, bilo bi i iskrenog celibata i okrenutosti duhovnosti. Ma, kao da ima igdje na svijetu mjesto gdje lova nema svoje mjesto.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime24.08.10 12:48

ako je tako (a tako je) onda celibat nema nikakvog smisla.
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime24.08.10 13:05

Goran je napisao/la:
Hvala na vrijednim informacijama Haim. Smile

Sve se svodi na jedno, čovjek je u ovom životu spoj duhovnog, fizičkog i intelektalnog i suzbijati jednu komponentu bića - seksualnost, može dovesti samo do kontraefekata, sasvim sigurno ne povećava samo po sebi razinu duhovne svijesti. Svatko mora imati normalan seksualni život, normalno je imati partnera, trebalo bi biti normalno i za svećenike, celibat je najobičnija glupost i apsurd.

Apsolutno se slažem s tvojim stavom po tom pitanju Gorane,celibat nije nešto što je Bog dao u svojim zapovijedima i nije uvijek bio obvezan, a i kad je bio ćesto je bio više kršen nego obdržavan.. redovnički, monaški, pustinjački pokreti i sl. su iznimke.. ali za diecezu to nije moralna obveza već crkvena odluka koja je više bila pravno-imovinsko nego moralno pitanje. Kad se sjetimo da je crkva prolazila sličan proces državama od vezanja uz osobu (vladara) do vezanja uz ideju i instituciju (nacije i države) gdje je imovina crkve ćesto bila imovina pojedinog klerika gdje su Biskupi bili svojevrsna aristokracija srodna grofovima otprilike sa imovinama, vojskama ćesto i sl, gdje su kmetovi odlazili u svećenstvo da bi stekli slobodu i imanja koja bi potom prenijeli djeci, da je u svemu tome bilo puno rodbinskih veza, neslužbenih brakova i kad nisu kao službeno više bili dozvoljeni, rasparčavanja imovine pa i stvari poput privatnih crkvi i samostana, raznih protucrkvenih ili unutarcrkvenih reformatorskih pokreta između ostalog i kao reakcija na takvu situaciju itd. itd.. jasno je da je za konsolidaciju u imovinsko-pravnom smislu crkvi daleko poželjnije postalo inzistiranje na celibatu nego vezanje imovine uz pojedince i njihove dinastičke interese. Tako da bih rekla kako je celibat više posljedica crkvene brige oko imovine nego oko morala. Uostalom u svim drugim religijama koliko mi je poznato (osim mislim u budizmu koji je i nastao kao monaški red, kasnije se ritualizam ubacio) ritualna funkcija duhovnog vođe zajednice nije povezana sa celibatom, to su uglavnom monaške i isposničke zajednice unutar tih religija i čini mi se da je to prirodnija situacija budući se takva osoba ne izolira u pećine, čelije i samostane već živi unutar zajednice.. a praksa pokazuje da se ionako prećesto popušta u toj disciplini i prešutno nerijetko tolerira.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime02.11.10 16:04

Niti po meni celibat nije vezan za pitanje morala, već je to prije svega vlastita odluka. Lux je na prvoj stranici dobro napisala vezano za smisao celibata. To ne bi trebala biti nekakva formalnost, već iskrena odluka s ciljem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Celibat - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Celibat   Celibat - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Celibat
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: