Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako odoljeti iskušenju?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78227
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime16.11.11 16:49

Kako odoljeti iskušenju?  Kako-odoljeti-iskusenju-ovaj-put-racionalnost-nije-odgovor-504x335-20110519-20110512123357-ae07cc1ab2e0b16947f76e2307eeff8c



Kako odoljeti iskušenju?


Ovaj put racionalnost nije odgovor


Što više razmišljamo o zabranjenom voću, bila to čokolada ili loš dečko, to je želja za tim sve veća, bez obzira koliko bili upoznati s negativnim stranama naše požude


Pojesti još jedan komad kolača ili poslati poruku bivšem? Iskušenja, iskušenja... Uvijek su tu, i iako znamo što je ispravno, svejedno im odolijevamo i posustajemo. No istraživači sa sveučilišta Northwestern otkrili su najbolji način za odupiranje lošim potezima. A taj je - ne misliti na ono što vas privlači.

Prijašnja metoda povodila se za anđelom na jednom i vragom na drugom ramenu, tj. stručnjaci su vjerovali da ako racionalno razmislimo i odvagnemo zašto je nešto dobro i loše za nas da ćemo ispravno i postupiti. No istraživači s Northwestern sveučilišta tvrde da što više razmišljate o dobrim i lošim stranama svog iskušenja i što je veći taj mentalni proces razmišljanja i odlučivanja to je gore za vas te je vjerojatnost veća da ćete pokleknuti.

- Zbog previše razmišljanja, uskoro će na vašim ramenima sjediti samo vragovi - objasnio je jedan od autora studije Loran Nordgren.

Ono što doista djeluje je preusmjeravanje pozornosti. Ukoliko vas vuku slatkiši i čokolade, izađite van i prošetajte se. Želite li poslati bivšem poruku, a znate da to nije dobro, nazovite prijateljicu i otiđite na kavu. Ili, u oba slučaja otiđite na vježbanje ili trčanje, savjetuju istraživači. Tako nećete moći ni jesti, a ni tipkati dok trčite.


izvor
[Vrh] Go down
Donna Andja
Početnik
Početnik
Donna Andja


Female
Capricorn Broj postova : 14
Godine : 124
Datum registracije : 19.02.2012

Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime20.02.12 18:04

Bivse veze mi nisu bas iskusenje, ... jednostavno se zanimam sa svim drugim stvarima (pun planer termina) dok ne prodje kriza
Ali od cokolade ne bjezim, mogla bi me stici s "drustvom" cerekalo
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime25.05.15 23:14

svemu mogu odoljeti osim iskušenju..Laughing
[Vrh] Go down
Otelo
Ljubitelj foruma
Otelo


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 5039
Godine : 62
Lokacija : Skoplje.. MKD..
Datum registracije : 10.05.2012

Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime26.05.15 19:27

svemu mogu da odolim osim dobrom vinu i srdelama na gradele..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime31.07.15 10:18

e  to je  uistinu  teško,budeš  na granici  što  i  gdje   krenuti  naprijed   ili se  okrenuti  da ne vidiš hmmmm,pa  ja se  gricnem  za usnicu   to mi je  znak  stani  ne idi.
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime01.08.15 22:05

ja ko mrtav konj i ne znam što je to...tak da me to i obiđe...jbg.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako odoljeti iskušenju?  Empty
PostajNaslov: Re: Kako odoljeti iskušenju?    Kako odoljeti iskušenju?  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako odoljeti iskušenju?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako najlakše prekinuti vezu? (saznajte kako ga se lako i bezbolno riješiti)
» Kako da...?
» >>Kako Oni...<<
» >>Eto kako<<
» Kako poboljšati san

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj-
Forum(o)Bir: