Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Izrada torbe korak po korak

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Izrada torbe korak po korak Empty
PostajNaslov: Izrada torbe korak po korak   Izrada torbe korak po korak I_icon_minitime07.11.11 21:10

U želji da pomognemo našoj dragoj čitateljki u izradi torbe, spremili smo detaljno uputstvo za izradu jednog jednostavnog za izradu a vrlo lepog letnjeg modela. Čitateljka nas je zamolila da joj pokažemo izradu vesele torbice koja ima kaiš i dno od istog parčeta materjala, bez rubova. Mi smo prilikom izrade koristili jednobojni materijal, a vi možete upotrebiti dezen koji vam se dopada, ali pri tom za ovakav model torbice odaberite laganu tkaninu.

Izrada torbe korak po korak Kucne-Carolije-Torbice

Odabrali smo najjednostavniji metod za kreiranje uradi sam – torbice, tako da nije obavezno veliko umeće da biste napravili svoj unikatni komad. Prvi korak u izradi ovakve tašne jeste iscrtavanje šeme na tkanini. Za iscrtavanje modela koristite kredu ili ugljeni štapić i uvek nacrtajte model većih dimenzija barem za 2cm jer ćete prilikom šivenja toliko izgubiti šavom.

Izrada torbe korak po korak Torba-Uradi-sam

Pošto se za ovakvu torbu koristi jedno parče tkanine i za dno i za kaiš, morate izjedno i nacrtati i iseći ove šablone, što znači da vam je potrebno najmanje 70cm platna dužinski po jednoj strani. Kada isečete obe strane torbe, spojite ih licem ka licu platna i napravite porub po spoljnjoj ivici modela. Prilikom šivenja spoljne ivice, vodite računa da vam jedno parče platna ne isklizne jer u tom slučaju porub neće biti ravnomeran, a kod ovakve torbe nemate mnogo mesta da grešku ispravite.

Nakon ušivanja spoljne strane, izvrnite model tako da vam lice platna bude vidljivo i porubite unutarnji deo kaiša za rame i sam otvor torbice. Kaiš za rame porubite tako što ćete jednu stranu platna prišiti za drugu. Otvor tašne porubite prema unutarnjoj strani i dodajte čičak traku kako bi se torba zatvarala.

Izrada torbe korak po korak Bros-za-torbu-Uradi-sam-150x150

Ukoliko ne koristite čičak traku za zatvaranje torbice, možete upotrebiti neko lepo veliko dugme, preklopnu tkaninu ili pertlice koje će se veziveti u mašnu. Mi smo odlučili da torbu zatvorimo brošem koji smo sami napravili. Za broš je potrebno da imate platnenu traku i zihernadlu. Traku treba prošiti iglom kroz koju je provučen konac i to tako da između uboda igle ostane 1,5 cm kako bi se napravili nabori kad zategnete konac. Kada prošijete traku spojite dva kraja konca tako da dobijete cvetić, i našijte ga na zihernadlu.

Naravno, ovo je jedan od načina kako napraviti broš, ukoliko želite možete upotrebiti druge materjale kao što su perlice, dugmad ili školjke.


Izrada torbe korak po korak Uradi-sam-Izrada-torbe

Od vaše mašte i umeća zavisi kakav će biti krajnji rezultat uradi sam torbe koju pravite. Možete došivati džepove, cvetiće ili perle direktno na tkanini ili za izradu tašne koristiti tkaninu sastavljenu iz više različitih krpica. Uživajte u kreiranju svoje unikatne torbe.izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izrada torbe korak po korak Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Izrada torbe korak po korak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ženske torbe
» Zašto su školske torbe (pre)teške?
» Kako ukloniti mrlje s torbe od svijetle kože?
» Na korak od rješavanja problema gluhoće?
» Pridružite se humanitarnoj akciji „Korak u život“

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Hobi, zabava, uradi sam-
Forum(o)Bir: