Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Madeži neravnih rubova i crvene boje

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Madeži neravnih rubova i crvene boje Empty
PostajNaslov: Madeži neravnih rubova i crvene boje   Madeži neravnih rubova i crvene boje I_icon_minitime12.08.11 14:48

Madeži neravnih rubova i crvene boje 0132007.48

Jesu li svi madeži neravnih rubova potencijalna opasnost? Ja ih imam nekoliko, nisu crni nego smeđi, rubovi svijetlosmeđi, neravni. Imam i jedan crveni 'madež' – kao da je pukla kapilara i stvorila se točka crvene boje na trbuhu, desno od pupka. Trebam li se brinuti?

Za madeže je definitivno najbolje posavjetovati se sa svojim liječnikom ili po potrebi s dermatologom. On će Vas uputiti koje madeže je potrebno kontrolirati jednom ili dvaput godišnje, koje ćete samokontrolirati ili možda operativno odstraniti. Za oblik opasnog ili potencijalno opasnog madeža nema pravila, iako se za orijentaciju možemo poslužiti 'pravilom' koje uključuje oblik, veličinu, pigment, rubove, lokalizaciju na koži (npr. stopalo!). Dakle, ako imate madeže, bar jednom se posavjetujte s liječnikom.

Crveni madež na koži trbuha vjerojatno je benigna promjena, najčešće nastaje zbog procesa starenja kože i lako se odstranjuje neoperativnim metodama iz kozmetičkih ili praktičnih razloga ako krvari, iritira se ili brzo povećava.

Odgovorila:
Dr. MIRJANA TUDORIĆ, spec. za kožne i spolne bolesti
I. B. Mažuranić 19, Zagreb
tel: 01/37 90 562

Magazin.hr
[Vrh] Go down
 
Madeži neravnih rubova i crvene boje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Boje, te njezne boje
» Na prodaju crvene Toy Pudle
» Britanci spašavaju crvene govornice
» Bebe crvene pande oduševljavaju Zagrepčane
» Igrači Crvene zvezde nemaju novca za hranu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Dermatologija-
Forum(o)Bir: