Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Mudre misli i citati o kukavičluku

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mudre misli i citati o kukavičluku Empty
PostajNaslov: Mudre misli i citati o kukavičluku   Mudre misli i citati o kukavičluku I_icon_minitime11.08.11 22:04

Nije kukavica čovjek koga nosi nesavladiv vir velike rijeke, nego onaj koji - iako ima snage da se spasi - to ne iskoristi.

Postoji nekoliko dobrih načina kako ćemo se obraniti od iskušenja, ali najsigurniji je kukavičluk.

Tamo gdje se mora birati između kukavičluka i nasilja, ja sam za nasilje.

Moja vjera u nenasilje obavezuje me na krajnju determinaciju. Tu ne ostaje mnogo prostora za kukavičluk i slabost.


Laganje je uvijek kukavičluk, a kukavičluk je posljedica neznanja.

Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavičluk. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje.

Kako sam po kukavičluku već bio odrastao čovjek, postupao sam onako kako svi postupamo kad odrastemo, pa se nađemo pred patnjama i nepravdama: nisam htio da ih vidim.

Ironija je hrabrost slabih, a kukavičluk jakih.

Savjest i kukavičluk zapravo su jedno te isto.

Onaj koji očajava zbog događaja je kukavica, ali onaj koji se uzda u ljudsku sudbinu je budala.

Ko prizna da je kukavica taj je hrabar.

Samo kukavice se usuđuju uvrijediti ženu.

Svagda za kukavicu postoji mogućnost da više ne bude kukavica, a za heroja da prestane biti heroj.

Čovjek koji nije hrabar ne može biti ni pošten, jer za poštenje su potrebne žrtve kakve kukavica ne umije da podnese, a potrebna je i velikodušnost koju on ne može razumijeti.

Ljudi koji mrze to su najprije glupavi, zatim kukavice, ali nikad heroji.

Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje.

Sigurno je lakše otrpjeti uvredu ne uzvrativši je, nego skupiti hrabrost da uđeš u sukob s jačim, uvijek možemo reći da nas bačeni kamen nije pogodio, a tek noću-dok supružnik ili sustanar spava-tek noću potajice oplakati naš kukavičluk.

Zar je ovaj kukavica jer je klonuo, dok je onaj koji trpi heroj? Međutim je ljubav prema životu tako jaka da se prvi više borio da ne bi klonuo nego drugi da bi trpio.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Mudre misli i citati o kukavičluku
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ambicije - mudre misli i citati
» CILJ - mudre misli i citati
» Citati i mudre misli o savjesti
» Mudre misli, citati i poslovice o ljepoti
» Mudre misli,poslovice i citati o majkama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost :: Mudre misli, citati i odlomci iz knjiga :: Citati po kategorijama-
Forum(o)Bir: