Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime10.07.11 17:53

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? 4417_big

Što vas oduševljava kod filmova?

Volite li gledati filmove? Kada ste zadnji put bili u kinu? Ili možda više volite DVD? Što pamtite u filmovima? Jako volim ići u kino. Ne znam kako je u manjim mjestima, no ne pada mi na pamet otići u kino u centar grada, tražiti parking, plaćati garažu... Sjećam se prije je odlazak u kino bio događaj, a danas to mi je kao odjuriti u trgovinu po kekse.

Moram priznati da većinu odgledanih filmova vrlo brzo zaboravljam jer me ne zanima koju je marku cipela imala glavna glumica ili koja je marka automobila prozujala u 72. minuti filma. I malo sam zbunjena kad mediji raspredaju o Pacciotticama koje su prošetale u seriji Sex i grad ili o torbici koju je ponosno u xy sceni cijelom svijetu pokazala glavna glumica. Doduše ponekad primijetim koji je poznati brand odabrao baš taj film za oglašavanje – da vam približim jedan lošiji primjer: serija Najbolje godine. Tamo se svi glumci, zanimljivo, dave u mlijeku i prašku za rublje. Pa tako prikazuju scenu u spavaćoj sobi, a iz desnog kuta viri tekući detedžent. Doista smiješno. Ili dolazi osoba A u goste osobi B a ova već hvata bocu mlijeka i kaže: „Evo malo mlijeka super ti je!“. Uvjerljivo je kao da stavim na glavu šešir od suncokreta i svima pričam da će mi za koji tren cvijeće izrasti iz ušiju.

Ne znam primijetite li vi i loše prijevode, no ja nažalost da. U jednom filmu kaže prijatelj prijatelju: „Give me a ring“ što znači: „Nazovi me“, a vrli prevoditelj napiše: „Daj mi prsten“. I sad možete pomisliti da to razgovaraju dva homića, a kad ono dva macho alfa mužjaka. Ovo je samo jedan od vrlih primjera, a još jedan meni drag je: „Break a leg“ – što doslovno znači „Slomi nogu“ pa tako često i prevedu izreku: "Sretno". Tako ide djevojka na ispit i kaže joj ljubav njezina života: „Slomi nogu“, a ona sva sretna i šalje mu puse. I sad se možete pitati je li ona normalna. Ako se vi sjetite kojeg ovako uspješnog prijevoda svakako dojavite da se zajedno nasmijemo.

Scenografija i glazba doista me mogu oduševiti, a i kostimi. Glumu naravno i ne spominjem jer to se podrazumijeva. Vrlo često filmove odabiremo po glumcima koji u njima glume jer neće valjda jedan Jack Nickolson, Michael Douglas ili Glen Glose glumiti u lošim filmovima i obično smo u pravu. Desilo mi se više puta da nakon filma bjesomučno po CD shopovima tražim glazbu iz filmova. Ponekad mi se ona toliko svidi da zapamtim i scene kao što je to s filmom „Ja ću budan sanjati“. Oduševljava me i animacija pa crtiće rado pogledam, a Avatar je osim animacija imao i sjajne kostime, zar ne?

Skloni smo misliti da glumci zapravo na snimanjima uživaju i dobro se zabavljaju. Ma pitam ja vas tko bi uživao ponavljati jednu scenu i po 20-30 puta, ustajati u 5 ujutro i na filmskom setu čekati satima da ti nakelje na lice hrpetine šminke ili masku, ili nešto treće. Čitala sam da jedna domaća glumica nije smjela po tjedan dana prati kosu kako bi izgledala doista zapušteno...
Sjetite se samo Dnevnika Bridget Jones, kad se sirota glumica doslovce utovila 20 kg. Da, da, znam, reći ćete da biste se vi udebljali i dvostruko za toliki honorar, no što ćete, oni su imali sreće i uspjeli.

A društvo, ma kako siromašno bilo i u recesiji, uvijek će tražiti kako su još stari Rimljani rekli: „Kruha i igara“, pa stoga nema zime za kino i filmove, a koliko vidim i kazališta su krcata.

Što vas oduševljava kod filmova?
Vaša Ema Jurić

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime10.07.11 17:55

Za mene su filmovi gubljenje vremena. Ne sjećam se kad sam posljednji put pogledao film.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime15.04.12 14:41

Ja volim pogledati dobar film, pogotovo domaći.

Kako nemamo mogućnost ići u kino, onda se obavezno barem jedan dan u
tjednu okupimo kod nekoga i pogledamo neki film za koji mislimo
da bi bilo vrijedno pogledati.

[Vrh] Go down
IN-grid
Početnik
Početnik
IN-grid


Female
Gemini Dragon
Broj postova : 15
Godine : 35
Datum registracije : 27.03.2014

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime28.03.14 10:46

Strast, bar za mene.

Poznajem ljude koji mjesečno pogledaju stotinjak filmova; do te faze još nisam stigla (nadam se da ni neću  Smile ), pogledam 10-15 mjesečno. Najviše se uživim u film kad ga gledam sama, ali nisu loše ni filmske večeri s društvom kojih je bilo više dok sam studirala.

[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33523
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime05.10.14 9:22

filmovi su strast, uživanje i pouka...sad bilo što da radimo previše ili non-stop je ovisnost...konkretno pogledam ih tu 3-5 mjesečno...nekad manje, a nekada više od ovoga navedenoga broja... kafa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?   Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Filmovi – strast, navika ili gubljenje vremena?
» Strast
» Ljubavni stil i strast horoskopskih znakova
» Ljubavni stil i strast horoskopskih znakova
» 18 najsmrtonosnijih navika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Filmski svijet-
Forum(o)Bir: