Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Empty
PostajNaslov: Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor   Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor I_icon_minitime14.06.11 17:58

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor 4876_big

Uživat ćete u posjetu krajolicima iz bajke


Bled je sjajno mjesto za provesti miran vikend i uživati u zelenilu kojega je doista toliko da mora oduševiti sve ljubitelje prirode i svježeg zraka. Na otprilike tri sata vožnje od Zagreba nalazi se malo mjestašce Bled kojim dominira prekrasno modrozeleno jezero. U prvi trenutak izgleda kao iz bajke, osobito s dvorcem koji sramežljivo izvire s litice iznad jezera te istovremeno izgleda vrlo krhko, ali i snažno. Slovenci su se pobrinuli da turisti ugodno provedu vrijeme pa vas očekuje obilje aktivnosti. Iako krajem svibnja i početkom lipnja sezona kupanja u jezeru još nije počela, poneki turisti uživaju u omiljenoj ljetnoj razbibrizi.

Jezerom plove drveni brodići koji su navodno ručno izrađeni i baš lijepo izgledaju. Mnoge će znatiželjnike prevesti do malenog otočića i crkve za koju sam čula da je vrlo lijepa jer ju sama, nažalost, nisam uspjela pogledati. Volite li vožnju biciklom, ne morate ga nositi od kuće jer ga se na Bledu na više mjesta može posuditi. Oduševili su me hoteli odjenuti u zelene lisnate ogrtače. Mnoštvo turista dolazi iz raznih zemalja, a mnogo je tu i poslovnih ljudi.

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor DSCF0409


Labudovi su toliko pitomi da su spremni i pozirati vam pri fotografiranju, a ako ste i inače ljubitelj fotografije, zasigurno ćete pronaći mnogo krasnih motiva. Mene su privukli šareni lopoči i bijela grandiozna vila koja izvire iz zelene šume. U njoj je, navodno, uživao drug Tito, a sada mi je jasno i zašto. Vjerujte mi, svatko bi poželio baš tamo provesti vikend. Slovenci sjajno predstavljaju i svoje gurmanske slastice pa tako na svakom koraku možete probati „najbolji domaći sladoled“ kao i „vrlo ukusne kremšnite“ koje doduše nisu ni do koljena samoborskim. Koliko se u Samoboru, ako u njemu niste nikada bili, morate potruditi pronaći kremšnite jer nikada nisam vidjela niti jednu atraktivnu reklamu, toliko u Bledu na svakom koraku plakati najavljuju odlične "kremne rezine".

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Lake_bled_and_castle

Vratimo se bajkovitom dvorcu na vrhu litice. Krajem svibnja zauzimaju ga vitezovi i dame u prekrasnim kostimima i dočaravaju nam njihove zabave, način života te doista oduševljavaju mnogobrojne turiste. Pogled prema jezeru nešto je što ću još dugo pamtiti kao i mnoge interesantne eksponate iz muzeja. Svratite li na Bled, nemojte ga propustiti.
Ne moram niti spominjati vrlo ljubazne konobare i sve ostale koji se maksimalno trude ugoditi gostima. Uputite li se tamo, uzmite dovoljno eurića jer tu su vinjete, ulaznice za brod i dvorac, no vaš ćete doživljaj dugo, dugo pamtiti.

Bohinj
Petnaestak kilometara udaljeno od Bleda nalazi se Bohinjsko jezero. Baš kad sam pomislila da je Bled „top of the top“, preda mnom se ukazalo jezero okruženo planinama. Na nekima od njih ocrtavali su se snježni vrhovi i shvatih da se bajka nastavlja. Iako ovo jezero nije toliko komercijalizirano kao Bledsko, njegova gotovo divlja i neukroćena ljepota ima svojih velikih prednosti.

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Bohinj_slovenia_5
Osim vožnje biciklom i šetnje, možete uspinjačom posjetiti i Vogel te uživati u fantastičnom pogledu. Ljubitelji penjanja doći će na svoje na jednoj od mnogobrojnih stijena, a volite li se voziti brodićem, i ovdje u tome možete uživati. Svakako otiđite do predivnog slapa Savice koji se nalazi u Triglavskom nacionalnom parku.


Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Slapsavica_slovenia

Dok su na Bledu šetali parovi, na Bohinju sam primijetila mnogo obitelji s djecom. Svidjela mi se i odlična suvenirnica s autentičnim suvenirima iz tog kraja poput olovke izrađene od drveta, nekih tipičnih zvona i atraktivnih book markera. Svakako vrijedno posjeta te se nadam da sam vas motivirala da jedan vikend provedete upravo na Bledu i Bohinju.

Vaša Ema Jurić

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor Empty
PostajNaslov: Re: Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor   Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor I_icon_minitime16.06.11 7:22

uuuuuuuuu ovo je raj na zemlji ovde bi iso bez razmisljanja.
[Vrh] Go down
 
Bled i Bohinj - pravi biseri za jedinstveni odmor
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Biseri turbofolka....
» Dječji biseri
» Top 10 za letnji odmor u Srbiji
» Omiljeno mjesto za odmor
» Odmor u Banji Vrujci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Otoci, gradovi i županije u Hrvatskoj-
Forum(o)Bir: