Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Atletika

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Atletika   Atletika I_icon_minitime26.01.09 21:12

Najbolja hrvatska atletičarka slavila je na Međunarodnom dvoranskom visaškom mitingu u Rijeci preskočivši 203 centimetra.

Blanka Vlašić je tako najboljim skokom ove godine u svijetu suparnicama poslala jasnu poruku da će vladati i ove sezone.

Splićanka je 203 centimetra preskočila iz drugog pokušaja, a potom je dvaput neuspješno napadala visinu novog hrvatskog dvoranskog rekorda od 206 centimetara.

"Zadnjih 15 dana na treningu nisam skočila više od 196, bilo je to traumatično iskustvo i ovo je svakako iznenađenje za sve, pa i mene. Izgleda da mi je trebalo malo svježine i odmora, a ovaj rezultat je pokazatelj da sam jako dobro radila posljednja četiri mjeseca. Zadovoljna sam i prvim pokušajem na 206 centimetara, prošle godine sam na početku sezone skočila 201 i ovo je zbilja sjajan start godine", izjavila je Blanka nakon mitinga.

Drugo i treće mjesto osvojile su Ruskinje Svetlana Školina i Viktorija Slivka-Kljugina koje su zastale na visini od 198 centimetara.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.


Zadnja promjena: Goran; 21.07.12 9:36; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime26.01.09 21:15

bravo Blanka...... Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime26.01.09 21:24

Postižemo sjajne rezlutate u sportovima za koje sam prije deset godina mislio da nema šanse da se pojavi hrvatski natjecatelj.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime26.01.09 21:25

samo neka nastave svoj sjajni niz.... Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime26.01.09 21:44

Neka nastave! :cro:
Možda recimo za par godina dobijemo svjetskog prvaka u reliju ili biciklizmu! Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime02.08.10 9:32

Blanka Vlašić europska je prvakinja!

Blanka: Iscrpljujuća borba mi je donijela toliko željeno zlato
Blanka Vlašić europska je prvakinja! Osvojila je toliko željenu prvu europsku medalju. Da, u karijeri do Barcelone nije imala medalju sa EP-a, ni u dvorani ni na otvorenome.
Sada je kompletirala zbirku odličja s velikih natjecanja. Nedostaje joj još samo olimpijsko zlato.
Blanka i Sandra potvrdile su da je Hrvatska postala sila i u tom sportu, pet dana nakon što je bacačica diska Sandra Perković pokorila i zadivila Europu, Blanka Vlašić obranila je status favoritkinje u skoku u vis. Preskočila je 2,03 metra i plesom s maskotom Barnijem proslavila naslov europske prvakinje. Tako je upotpunila svoju kolekciju jer baš je europska medalja bila jedino što joj nedostaje. Kad je preskočila 1,99 postalo je jasno da je više neće čekati...
- Jeste li preživjeli finale? Bome, ja jedva! Nakon onih rušenja na 1,95 i 1,97 metara rekla sam sebi: gotovo je, opet ću ostati bez medalje. Već sam se pomirila sa sudbinom, a onda se dogodilo nešto neočekivano. Iz prve sam preskočila 1,99 i 2,01 te iz drugog pokušaja 2,03 metra. Što se dogodilo? Ne znam. Ali znam da je borba s Friedrich i Green bila iscrpljujuća - rekla je Blanka.
Kako je natjecanje odmicalo, Blanka je sve emotivnije slavila svoje skokove. Na kraju je zaplesala s maskotom Barnijem.
- Svakim krikom oslobađala sam sve one stvari koje su me mučile ove sezone. Znate, osjećala sam da postoji sumnja da neću uspjeti. Lani na SP-u u Berlinu u meni je bila zvijer, bila sam sto posto spremna i osvojila sam zlato. Ovdje te zvijeri nije bilo. Opet, pomislila sam da ću ispasti kukavica ako ne dođem. Tko zna što bi ljudi sve pričali. Moram zahvaliti i Chaunte Howard, koja me cijele sezone gurala, dvaput i pobijedila. Bar sam imala priliku uz nju iskusiti što znači prava borba - istaknula je.
Drugo mjesto osvojila je Ema Green, a tek treće Ariana Friedrich.
- Jako mi je drago zbog Eme i što je baš ovdje prvi put preskočila preko
dva metra - rekla je Blanka, koja je jednom pokušala i preko 2,05 m. U glavi je već bilo osvojeno zlato i koncentracije jednostavno nije bilo. Ostat će zapisano da je izjednačila rekord u visu europskih prvenstava i da joj je za zlato trebalo točno deset skokova.
Blankin put do Barcelone
Blanka je svoju prvu veliku medalju u seniorskoj konkurenciji osvojila na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Budimpešti 2004. godine, gdje je na kraju bila treća. Nakon dvije godine na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Moskvi bila je druga, a 2007. godine na Svjetskom prvenstvu na otvorenom (Osaka) osvojila je zlato, baš kao i na dvoranskom Svjetskom prvenstvu u Valenciji 2008. godine.
Na Olimpijskim igrama u Pekingu bila je srebrna. Novu zlatnu medalju osvojila je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Berlinu.


Atletika Blanka-iscrpljujuca-borba-mi-je-donijela-toliko-zeljeno-zlato-slika-135221

Večernji.hr

_______________________________________
BRAVO Blanka :passion
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime23.11.10 17:02

Predsjednica Vlade čestitala Blanki Vlašić

Predsjednica Vlade Republike Hrvatske Jadranka Kosor uputila je čestitku Blanki Vlašić na tituli najbolje atletičarke svijeta u 2010. godini po izboru Međunarodnog atletskog saveza.
„Draga Blanka,
Iskreno me obradovala sjajna vijest iz Monte Carla. Svojim marljivim radom, nizanjem pobjeda i iznimnim rezultatima zaslužili ste ovu nagradu. Titula najbolje atletičarke svijeta još je jedna potvrda kako pripadate samom vrhu svjetskog sporta i što drugo reći nego da se cijela Hrvatska ponosi Vama! Od srca Vam čestitam i želim još mnogo osvojenih nagrada u nastavku karijere! “

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime21.07.12 9:41

Sandra Perković sa 65.29m slavila u Monacu

Atletika Perkovic_334814S1

Hrvatska atletičarka Sandra Perković pobijedila je na još jednom natjecanju prije Olimpijskih igara u Londonu. Slavila je na mitingu Dijamantne lige u Monacu.

Imala je Perković ovom prilikom tri ispravna hica i sva tri su letjela preko 60 metara. Najdalje je otišao onaj prvi, na 65.29 metara. Recimo i da su ostala dva ispravna odletjela do 64.47, odnosno, 63.40 metra.

Drugo je mjesto osvojila Njemica Nadine Müller s hicem od 64.64 (pet puta je bacala preko 60 metara), dok je treća bila Kubanka Yarelis Barrios sa 64.49.

Dijamantna liga, Monaco (disk, žene):

1. Sandra Perković (Hrv) 65.29

2. Nadine Müller (Njem) 64.64

3. Yarelis Barrios (Kub) 64.49

jutarnji

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime07.08.12 2:18

Atletika Sandra_perkovic_hr-585x348

Prošlo je osam godina, a atenske slike rukometaša s olimpijskim vijencem oko glave još su svježe. Slično će biti i sa prekrasnom razglednicom iz Londona koju je ispisala Sandra Perković.

Osim ako sama sebe ne nadmaši u narednim olimpijskim ciklusima, toliko je njezina dominacija, naime, zastrašujuća. Sandra je naslijedila rukometaše koji su zlatne kolajne uzeli u Atlanti 1996. godine i Ateni 2004. godine te Nikolaja Pešalova sa zlatom iz Sydneyja.

Postala je prva Hrvatica sa zlatnom medaljom na ljetnim Olimpijskim igrama. Primila ju je na punom Olimpijskom stadionu u Londonu pred 80 tisuća gledatelja.

Perković je iskovala 19. hrvatsku medalju na ljetnim Igrama, četvrtu zlatnu. Na kontu je još sedam srebrnih i osam brončanih medalja.

Atletika Perkoviczlatoslavlje_afp

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime16.04.13 3:24

U ponedjeljak su na maratonu u Bostonu eksplodirale barem dvije eksplozivne naprave koje su usmrtile dvije osobe i ozlijedile više desetaka njih, potvrdila je lokalna policija...
Nedaleko od ciljne ravnine maratona u Bostonu oko 15 sati po lokalnom vremenu eksplodirale su dvije bombe koje su usmrtile dvoje ljudi i ozlijedile njih desetke, potvrdila je policija.
Kako javlja foxnews.com, te dvije simultane eksplozije ukazuju da se radi o terorističkom napadu.
U blizini su pronađene i još druge dvije eksplozivne naprave koje su deaktivirane.
Sat vremena kasnije u blizini knjižnice JFK u Bostonu dogodila se i treća eksplozija, a policija nije potvrdila je li ona povezana s prethodne dvije.

hrsport.net

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime18.11.14 22:24

Međunarodna atletska federacija odlučila je domaćinstvo Svjetskog prvenstva 2019. povjeriti Dohi. U tajnom glasovanju Doha je pobijedila Barcelonu i američki Eugene.

Katar će u narednom razdoblju biti domaćin nekoliko velikih sportskih natjecanja. U prosincu će biti domaćin Svjetskom prvenstvu u plivanju u kratkim bazenima, zatim početkom sljedeće godine Svjetskog prvenstva u rukometu, a 2022. i jednog od najvećih svjetskih događaja - Svjetskog prvenstva u nogometu.

Od prije je poznato da će se Svjetsko prvenstvo u atletici 2015. održati u Pekingu, a dvije godine potom u Londonu.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Atletika Empty
PostajNaslov: Re: Atletika   Atletika I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Atletika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Sport :: Ostali sportovi-
Forum(o)Bir: