Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Noćno nadglasavanje

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Noćno nadglasavanje Empty
PostajNaslov: Noćno nadglasavanje   Noćno nadglasavanje I_icon_minitime25.04.11 19:07



... U kasno popodne, gotovo predvečerje, petoga dana puta rijekom Savom od Zagreba prema Beogradu doveslah svojega Odiseja do Slavonskoga Broda. Mislio sam malo pristati u Bosanskom Brodu, ali me pojava patrole policije koju sam vidio na nasipu rijeke od toga odvratila. Namjera mi je bila popuniti zalihu pića (piva i vina) koji su tamo znatno jeftiniji nego u RH. Kako nisam tu mogao pristati produžih dalje i pristadoh u sredini Slavonskoga Broda.


Noćno nadglasavanje S7000445


Grad sam ranije upoznao tako da sam odmah našao mjesto gdje čuvaju hladnu pivcu, naručio jednu za svaku stranu vesla, a kada sam to "potrošio", opskrbih se sa zalihama i krenuh dalje. Znam da nizvodno od centra grada, niti kilometar dalje, ima Ulica splavova i tu sam imao namjeru prespavati.



Noćno nadglasavanje S7000447


Uplovih u ulicu i već nakon par splavova pozvaše me ljudi da malo popričamo. Pristadoh uz jedan splav i nakon što su ukratko čuli tko sam, odkuda i kamo putujem pozvaše me da ostanem preko noći kod njih. Prihvatio sam poziv, iskrcao iz kanua sve što trebam i pridružio se društvu. I počesmo oplemenjivati kiselu vodu dodavajući joj dobro domaće vino. Krenu čaša za čašom, priča za pričom. U međuvremenu poče nevrijeme.


Noćno nadglasavanje S7000449


Imali smo sreću da nas je nevrijeme samo okrznulo tako da nije bilo kiše već jakoga vjetra i valova koji su se podignuli. Čak nije ni dugo trajalo. jedva da prvu bocu vina popismo. Navečer me društvo pozva da u njihovom splavu prespavam, što sam odbio. Prespavao jesam na splavu, ali ne u objektu splava vec pored na terasi.

I tu dođosmo na početak priče.


Noćno nadglasavanje S7000450z



Onako umoran i malčice otežao od vinom oplemenjene vode, vrlo brzo sam zaspao, dok se oko mene širio opojni zvuk žabljega kreketanja. Taj me je zvuk još i više uspavao. U svojem sam spavanju i zahrkao. Moje hrkanje je bilo novi zvuk na rijeci na koji žabe nisu naučile te su se kao po komandi najednom ušutile i nastala je tišina. Medutim, na tu tišinu ja nisam navikao pa me ona razbudila i prestao sam hrkati. Mojim prestankom hrkanja nastupila je tišina koju su onda "hrabro" žabe narušile svojime glasnim kreketom.


Noćno nadglasavanje S7000451



Što je žablji kreket bio bučniji to sam ja više tonio u dublji san i ponovo zahrkao. Hrkanje je utišalo žabe i ja sam se počeo buditi prestavši hrkati, a novu tišinu jedva dočekaše žabe kako bi nastavile svoje noćne pijesme... I tako se mi nadglasavasmo cijelu noć. A ujutro, zorom, glasni cvrkut ptica utiša žabe, a mene probudi. Ustadoh, spremih stvari nakon doručka i nastavih dalje putovanje dalje.


Noćno nadglasavanje S7000454



A žabe ostadoše u svojem ambijentu, vjerojatno prepričavajući svoje doživljaje noćnoga nadglasavanja koje im nije toliko svakidašnje, a koje im dobro dođe da malo razbiju monotoniju u svojemu žabljem životu...



Noćno nadglasavanje S7000456


chirio chirio chirio
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 34
Datum registracije : 23.04.2011

Noćno nadglasavanje Empty
PostajNaslov: Re: Noćno nadglasavanje   Noćno nadglasavanje I_icon_minitime01.06.11 22:47

voda je majka
[Vrh] Go down
 
Noćno nadglasavanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Od 21 sat i noćno skijanje
» Noćno skijanje na Bjelašnici

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: