Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime24.01.09 19:08

Iako se stanje kvaliteta zraka u gradu stabiliziralo, Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okoliša i dalje insistira da im nadležni iz Ministarstva saobraćaja, MUP-a KS i GRAS-a dostave konkretan i razrađen plan djelovanja za primjenu epizoda "Upozorenje" i "Uzbuna", saznajemo od Zijade Krvavac, pomoćnice ministra.

Prema njenim riječima, ne treba zanemariti da smo još u zimskom periodu i da se vremenske prilike mogu brzo promijeniti.

- Zato želimo da svi budemo spremni za djelovanje u slučaju da bude potrebe za proglašavanje jedne od ove dvije epizode - kazala je Krvavac.

Ona objašnjava da se tražene mjere najviše odnose na saobraćaj, jer je bilo priprema za situaciju da se nastavio prekid u snabdijevanju plinom. Međutim, njihovo primjenjivanje ni u drugim uvjetima nije isključeno.

Tako, između ostalog, od MUP-a KS su zahtijevali razradu plana koji se odnosi na privremeno ograničenje upotrebe vozila po sistemu par-nepar. Kako nam je kazao Željko Klisara, viši inspektor u Sektoru uniformisane policije MUP-a, traženi plan su odmah po prijemu zahtjeva izradili i dostavili ministarstvu.

- Sistem par-nepar primjenjivao bi se samo u slučaju proglašavanja epizode "Uzbuna". Zavisno od odluke Operativnog štaba, naizmjenično bi bilo zabranjeno kretanje vozila sa zadnjim parnim ili neparnim brojem registarskih tablica. Naša funkcija bi bila da kontroliramo poštivanje ove odluke - kazao je Klisara.

Povećanje broja tramvaja i trolejbusa

Kako saznajemo iz Pres-službe GRAS-a, očekivani prijedlog za povećanje broja tramvaja i trolejbusa za 15 posto još uvijek je u izradi, a dostavit će ga za nekoliko dana. Plan prema kojem bi postojala mogućnost zabrane korištenja određenih puteva za vozila u slučaju proglašavanja "Upozorenja", također je u fazi izrade, saznajemo iz Ministarstva saobraćaja.




avaz.ba

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime13.02.09 9:45

Nadam se da se u međuvremenu problem riješio. On najčešće nastaje u kotlinama poput sarajevske zbog inverzije u danima anticiklona, pa se možda u prethodnom razdoblju sve zajedno uspjelo malo raščistiti.

Podsjetio me naslov na jednu epizodu iz vremena ekonomske krize početkom osamdesetih nakon Titove smrti kad se čekalo u redovima za kavu i još neke uvozne proizvode, a benzin se dijelio na kapaljku i na kraju je u cijeloj državi uveden taj sistem par-nepar. No sjećam se i da su neki tome doskočili - kupnjom još jednog vozila :afro:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime20.02.09 11:37

Ha ha Lux, lukavo, imati dva vozila i sa parnim i sa neparnim brojevima tablica... Laughing
Mislim da bi u gradovima koji imaju problema sa zagađenjem zraka trebali subvencionirati javni prijevoz i poticati na još neke načine ljude da ga što više koriste. Idea

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime20.02.09 11:49

kakva dva vozila, znala sam ih dosta koji su preko veze dobili duple tablice, jedne par, druge nepar, sjecam se ko dijete kad sam isla sa roditeljima na more u Grcku obavezno nas zatekni na povratku noc pa prespavaj negdje i provedi dan tu, jer ono nigdje ne zuris sve je bilo polako, a prije nije bilo toliko jakih auta,ko je imo reno 4 bio je faca Laughing a sad da uvedu par nepar ne bi se ni primjetilo toliko ima auta,a kad su se prije snalazili mozes mislit kako bi tek sad...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime20.02.09 11:58

Živio sam u Njemačkoj u gradu koji ima duplo više stanovnika nego Bjelovar, a smog gotovo da se nije ni osjetio, dok se ponekad u Bjelovaru gušim od smoga. Zašto je to tako? Zato što tamo teretna vozila ne prolaze kroz gradove kao ovdje, u širim centrima gradova je gotovo potpuno zabranjen promet osobnih vozila i javni prijevoz je super organiziran i jeftin.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime20.02.09 13:26

e daleko smo mi svi od toga, sve sto je lijepo nas zaobilazi, a da su kakvi belaji bili bi prvi u svijetu...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime20.02.09 18:03

Daleko smo mi od Njemačke po ovim pitanjima...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime26.02.09 12:08

Zato bi se svojim radom trebali potruditi da dosegnemo europske standarde. Neće ulazak u EU sam po sebi riješiti naše probleme. Treba doseći europske standarde, pa onda neće biti bitno da li smo članica EU ili ne. Godinama slušam daleko smo mi od Europe, a gotovo se ništa ne čini da joj se približimo.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime26.02.09 12:28

sta mozemo ja, ti, Lux... i nas par uciniti po tom pitanju...nista da ja sta pokrenem vamo vi tamo svi bi rekli e gledaj budala...niko nista moj Gorane nece prihvatit, e tek kad nekog dobro sta ne prikljesti onda kaze da sam bogdo onda...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime26.02.09 12:57

blizanac je napisao/la:
sta mozemo ja, ti, Lux... i nas par uciniti po tom pitanju...nista da ja sta pokrenem vamo vi tamo svi bi rekli e gledaj budala...niko nista moj Gorane nece prihvatit, e tek kad nekog dobro sta ne prikljesti onda kaze da sam bogdo onda...
Lux je ovdje vrlo dobro napisala što možemo:
https://goran.forumcroatian.com/politika-f13/sto-ja-mogu-t224-15.htm#53323

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime27.02.09 11:55

slazem se u potpunosti...Lux bravo

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime27.02.09 16:05

Mislim da je važno znati i sjetiti se da u svemu možemo i moramo poći od sebe, da.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime24.03.09 18:56

Naravno Lux! bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka Empty
PostajNaslov: Re: U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka   U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U Sarajevu se razmatra vožnja par-nepar zbog zagađenja zraka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U Sarajevu privedeno 11 lica zbog razbojništva u Vitezu
» Osvježivači zraka u vozilima Grasa
» Derbi u Sarajevu
» Najskuplji DJ na svijetu u Sarajevu!
» Sarajevu prijeti smrzavanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: