Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jahanje konja :)

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Lilika123
Početnik
Početnik
Lilika123


Female
Aries Dog
Broj postova : 17
Godine : 30
Datum registracije : 10.04.2011

Jahanje konja :) Empty
PostajNaslov: Jahanje konja :)   Jahanje konja :) I_icon_minitime10.04.11 13:31

ma jel moguče da se nitko sa foruma ne bavi jahanjem? O.o tužni
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Jahanje konja :) Empty
PostajNaslov: Re: Jahanje konja :)   Jahanje konja :) I_icon_minitime10.04.11 16:28

E bile su dvije mlade cure. Jedna obožava jahanje, za drugu nisam sigurna, mislim da i ona voli konje. Ponekad navrate. frends
[Vrh] Go down
Lilika123
Početnik
Početnik
Lilika123


Female
Aries Dog
Broj postova : 17
Godine : 30
Datum registracije : 10.04.2011

Jahanje konja :) Empty
PostajNaslov: Re: Jahanje konja :)   Jahanje konja :) I_icon_minitime13.04.11 10:39

aham

vidla sam da je netko već bio nešto napisao o konjima pa budem sam stavila neke svoje slike...

inače ja se bavim dresurom..tu i tam skačem i prepone ;)
pa evo nešto kratko o dresuri
Dresura se smatra umjetnošću konjičkog sporta i služi kao osnova treninga svim drugim disciplinama. Osnovna svrha je razvoj, kroz sustavni i progresivan trening, konjima svojstvene atletske sposobnosti i želje za radom tj razviti do maksimuma njegove potencijale kao jahaćeg konja.

Na natjecanjima, od jahača i konja se očekuje da izvedu niz određenih figura (krugovi, serpentine, figura osmice) u areni veličine 60 x 20 m ili 40 x 20. Uz ogradu je simetrično postavljeno 12 slova koja označavaju mjesta gdje kretnju treba započeti, gdje napraviti promjenu i gdje kretnja završava. Na svim natjecanjima konj mora pokazati: hod, kas, galop i prijelaze iz jedne vrste kretanja u drugi. Na vrhu svog razvoja dresurni konj će glatko i brzo odgovarati na najmanji znak iskusnog i educiranog jahača izvodeći zatražene kretnje opušteno i bez napora.

Suci ocjenjuju svaki pokret na osnovi objektivnog standarda prilagođenom nivou natjecanja (sa ocjenama od 1-10).

ovo smo kin(Kiroi Kin točnije) i ja
Jahanje konja :) 100_1673
Jahanje konja :) Kinculaija


Preponsko jahanje
Na natjecanjima se zahtjeva od jahač i konja da završe parkur koji se sastoji od 10 to 13 prepreka koje nisu fiksne (za razliku od military discipline). Cilj je testirati vještinu, točnost i istreniranost natjecateljskog para. Ako par nije narušio visinu ili širinu niti jedne prepreke kažemo da su prošli bez greške. Ako je neka od prepreka srušena ili je konj otkazao poslušnost greške se zbrajaju (rušenje nosi 4 kaznena boda, prva neposlušnost isto toliko, druga neposlušnost je još 4 kaznena boda a nakon treće par je diskvalificiran).
Pobjednik je par sa najmanje skupljenih kaznenih bodova, par koji je završio parkur u najbržem vremenu ili koji je skupio najviše pozitivnih bodova (ovisno o tipu utakmice koja se jaši).

Jahanje konja :) 100_8822
Jahanje konja :) 100_8813
Jahanje konja :) 100_8811
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jahanje konja :) Empty
PostajNaslov: Re: Jahanje konja :)   Jahanje konja :) I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jahanje konja :)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Terapijsko jahanje
» Svećenik vjenčao dva konja
»  Svaki cigan svoga konja hvali
»  Jahali drvenog konja goli na minus 15
» Audi R8 druge generacije - 610 konja i 3,2 sekunde do stotke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Sport :: Ostali sportovi-
Forum(o)Bir: