Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Direktor ošamario radnicu i prijetio ubistvom

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Direktor ošamario radnicu i prijetio ubistvom Empty
PostajNaslov: Direktor ošamario radnicu i prijetio ubistvom   Direktor ošamario radnicu i prijetio ubistvom I_icon_minitime14.02.11 13:18

Datum: 13.02.2011 21:00
Autor: Tanja Šikanjić


BANjALUKA - Vlasnik i direktor fabrike obuće "Dermal" iz Kotor Varoša Radenko Bubić u petak u popodnevnim časovima na ulazu u fabriku fizički je napao predsjednika Sindikalne organizacije tog preduzeća Zdravku Ilić. To su saopštili iz Saveza sindikata RS i Granskog sindikata tekstila, kože i obuće.

Još uvijek u šoku, Zdravka Ilić je juče za "Glas Srpske" rekla da je napadnuta dok je prilazila kapiji fabrike, sa namjerom da prisustvuje inspekcijskoj kontroli u fabrici.
- Bubić je prolazio automobilom pored fabrike i kada me ugledao naglo je ukočio, istrčao iz automobila i prišao, psujući mi majku i najgnusnije me vrijeđajući. Bila sam u šoku i samo sam stigla da ga upitam zašto me tako vrijeđa, kada me uhvatio za okovratnik košulje, stežući me rukom oko vrata i govoreći: "Sad ću te ubiti, kučko jedna". Poslije toga me snažno ošamario i bacio na zemlju - priča Ilićeva.
Kako kaže, od težih povreda je spasao snijeg, koji je spriječio da glavom udari o beton.
- Bila sam izbezumljena neko vrijeme i kada sam došla sebi, odmah sam otišla u policiju i sve to prijavila - kaže Ilićeva i dodaje da je sav incident vidjela žena koja živi u blizini fabrike, ali da je na njenu molbu da joj bude svjedok u policiji, odgovorila da ne smije da se miješa u to, jer ih ne poznaje.
Vlasnik fabrike Radenko Bubić juče nije odgovarao na naše pozive, a u Policijskoj stanici Kotor Varoš su potvrdili da su u petak oko 13 časova dobili prijavu o incidentu ispred fabrike "Dermal".
- Policija radi na dokumentovanju tog slučaja - rekli su u Policijskoj stanici Kotor Varoš i dodali da za sada ne mogu da otkrivaju bilo kakve pojedinosti u vezi sa slučajem.
Kako objašnjava Ilićeva, za vrijeme incidenta nekoliko inspektora rada bez uspjeha u petak pokušavalo je da sprovede inspekcijski nalaz i odluku drugostepenog organa u radno-pravnom sporu u vezi sa kršenjem prava radnika te fabrike od prije godinu.
- Ta odluka se direktno odnosi na moj status, jer sam kao predsjednik Sindikalne organizacije preduzeća "Dermal" zastupala prava radnika, kada je direktor htio da uvede produženo radno vrijeme. Zbog toga sam suspendovana, a inspekcija je naknadno utvrdila da su prekršena moja prava, kao radnika, te da poslodavac treba da me vrati na posao - priča Ilićeva.
Međutim, kako dodaje, iako je ta odluka inspekcijskih organa donesena prije više od godinu, još uvijek nije ispoštovana.
Savez sindikata RS i Granski sindikat tekstila, kože i obuće RS juče su u saopštenju najoštrije osudili napad i uputili zahtjev Ministarstvu unutrašnjih poslova RS da zaštiti napadnutu radnicu.
- Od inspektora rada tražimo da objasne zašto već više od godinu nisu u mogućnosti da sprovedu vlastite nalaze i ponište nezakonite odluke o kršenju prava radnika u fabrici obuće "Dermal" - navodi se u saopštenju.

Odlikovanje

Zdravka Ilić je, kako navode u Savezu sindikata RS, za svoj rad i zalaganje za prava radnika prošle godine odlikovana priznanjem od strane predsjednika RS.


izvor
[Vrh] Go down
 
Direktor ošamario radnicu i prijetio ubistvom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prijetio da će ubiti majku i brata pa napao policiju
» Preminuo direktor BHT1 Vladimir Bilić
» Direktor HEP-a nema diplomu, al' ima brata Hdz-ovca u Saboru
» Muškarac naoružan do zuba prijetio Bandiću
» Prijetio da će aktivirati bombu ako mu ne puste sina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: