Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Nestaju li plavuše?

Go down 
+3
D_DoLL
boomba
Goran
7 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime15.01.09 1:32

Muškarci najviše vole plavuše! Takvo razmišljanje i ponašanje polovice čovječanstva traje već duže od deset tisuća godina, tvrde znanstvenici. Provedeno antropološko istraživanje otkriva da su se plavuše pojavile krajem ledenog doba u sjevernoj Evropi s iznimno podlom, ali evolucijski opravdanom namjerom – preuzeti brinetama i crnkama njihove muškarce.
Studija objavljena u časopisu "Evolucija i ponašanje ljudi" pokazuje da je prva plavuša rođena prije 10-11 tisuća godina, i to zbog genetske mutacije, koja je dotadašnju tamnu kosu pećinskih žena promijenila u svijetlu.

Bilo je to nužno prilagođavanje na životne uvjete. Posljedice oskudice hrane nakon povlačenja leda, opasnosti lova na bizone, jelene i mamute te međusobni sukobi sjevernu su Evropu doslovno desetkovali u populaciji muškaraca što je žene postavilo u prilično nezavidan položaju. Suženi izbor malog broja potencijalnih partnera.

Za razliku od Evrope, u Africi, gdje se mutacija u plavuše nije dogodila, osnovu prehrane činile su bobice i voće, do kojih se moglo doći bez opasnosti i većih problema, te se nije pojavio ni "nedostatak" muškaraca.

Iznenadna promjena boje kose i depigmentacija kože žena iz sjeverne Evrope pokazala se vrlo korisnom. Našim pradavnim precima plavuše su se veoma dopale. Šanse za pronalazak partnera i produljenje vrste uveliko su narasle, te se i broj plavuša sve više povećavao, navodi antropolog Pieter Frost. Iako su vicevi o plavušama kao "glupavim" stvorenjima rašireni u našoj civilizaciji, pri prepričavanju svake šale na njihov račun moramo dobro porazmisliti kako je riječ o osobama boje kose koja je omogućila napredak ljudske vrste. Biti plavuša značilo je imati višestruko veće šanse za preživjeti i imati potomstvo!

Pojava plave boje kose dogodila se nevjerojatno brzo – unutar 30.000 godina. Usporedbe radi, prosječno vrijeme potrebno da se takva genska mutacija pojavi prirodnim putem i proširi među populacijom iznosi gotovo milijun godina! No problemi zbog kojih su plavuše nastale danas više ne postoje, samim time ne postoji ni evolucijska potreba za razlikovnim obilježjem vanjštine nježnijeg spola. Stoga, znanstvenici predviđaju kako će plavuše veoma brzo nestati, i to u roku znatno kraćem nego u kojemu su nastale!

Prema obrađenim statističkim podacima Svjetske zdravstvene organizacije, one će izumrijeti u narednih 200 godina, jer sve manje ljudi nosi gen koji kontrolira plavu boju kose.

Procjenjuje se da će se posljednja prirodna plavuša roditi u Finskoj negdje krajem 2202. godine. Nakon toga, sve plavuše biti će – umjetne plavuše.

Prema istim istraživanjima, crnke ili brinete – najbolji su izbor za životnu suputnicu.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime16.01.09 15:30

Ako nestanu plavuše onda će i vicevi o njima tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime16.01.09 15:32

Bila sam plava 11 godina tease više nisam od nedavno... :kate:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime16.01.09 15:33

Kakva si sad? Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime16.01.09 15:34

Viš ... bila sam u svim bojama, ali plavuša nikada cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime16.01.09 15:34

Teofil je napisao/la:
Kakva si sad? Smile

Sada su mi lasi smeđe boje... Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 21:17

Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:03

Goran je napisao/la:
Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

Ne,nenestaju plavojke Smile one će uvijek postojati...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:15

Kate je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

Ne,nenestaju plavojke Smile one će uvijek postojati...
A što kažeš Kate na riđokose njih je 10% u svijetu Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:16

Teofil je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

Ne,nenestaju plavojke Smile one će uvijek postojati...
A što kažeš Kate na riđokose njih je 10% u svijetu Rolling Eyes

Kod mene u salonu ih je više od 10 %... lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:18

Kate je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

Ne,nenestaju plavojke Smile one će uvijek postojati...
A što kažeš Kate na riđokose njih je 10% u svijetu Rolling Eyes

Kod mene u salonu ih je više od 10 %... lol!
mislio sam na prirodne kao ja npr. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:20

Teofil je napisao/la:
Ako nestanu plavuše onda će i vicevi o njima tužni

posljednja plavuša na svijetu će biti mit...legenda...o njoj će se priče pričati....
Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime19.01.09 22:22

Teofil je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Očekivao sam stručno mišljenje Kate jer je ona ekspert u ovom području! cerekalo

Ne,nenestaju plavojke Smile one će uvijek postojati...
A što kažeš Kate na riđokose njih je 10% u svijetu Rolling Eyes

Kod mene u salonu ih je više od 10 %... lol!
mislio sam na prirodne kao ja npr. Smile

A prirodne Smile e sve manje prirodne kose danas... :afro:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime22.01.09 1:50

Bravo, tek sad vidim da ste se kvalitetno raspisali o ovoj temi! respect
Ima li na forumu koja prirodna plavuša? cerekalo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
boomba
Zagrijao tipkovnicu
boomba


Male
Broj postova : 782
Datum registracije : 12.10.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime22.01.09 12:16

plavuše su zakon, pogotovo moja bivša sugrađanka Sonja Kovač dah
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime22.01.09 13:03

Ne kužim po kojoj to teoriji muškarci više vole plavuše... puno puta sam razgovarala s frajerima o tome i većina ih je bila za tamnokose cure...
Budimo realni... plavuša može biti slatka i simpa, ali to je sve. Ali vatrene i zavodljivije mogu biti samo tamnokose.

Bila sam dva puta plava, ali nikad više... dobivala sam samo sladunjave komentare, "vidi cure s plavim očima i plavom kosom"... al brate mili, kad se pofarbaš u tamnije, svi te gledaju drugačije... Laughing pozitivnije, u svakom slučaju... Laughing
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime22.01.09 15:14

jao šta volim plauše...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime22.01.09 17:11

zlatko-terorist je napisao/la:
jao šta volim plauše...
Sad je pitanje jel one vole tebe. :P

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
dear_green_gem
Zagrijao tipkovnicu
dear_green_gem


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 497
Godine : 32
Lokacija : Kladanj,bih
Datum registracije : 29.12.2009

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime31.01.10 14:11

lol nikada nisam bila plava mada su na mene vrsili toliko pritiska da odem u plavuse ja sam ako nisam furala svoju prirodnu tamno smedju onda farbala u crno ali plavo nikada, ne znam zasto ali to je za mene nekako potpuno suprotnno od onoga sto bih cinila...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime24.09.11 22:11

..nema šanse sve dok postoje amonijak i hidrogen Laughing

..šala
..uopče ne vjerujem da će plava kosa nestati, jer je vrijeme sve toplije i toplije na planeti, a kosa svjetli na suncu.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime24.09.11 22:19

Mislim da toplina nema veze s tim sto kosa postaje sve svjetlija i svjetlija ..ipak je to stvar do gena i pigmernta ...ja mogu biti godinama na toplom i nikad necu postati plavusa ...ja u sebi imam jako puno crvenog pigmenta tako da bih samo mogla postati crvenokosa..a o plavusi mogu sanajti ..cak ni boja mi nije pomogla da postanem plava:)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Nestaju li plavuše? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Nestaju li plavuše? Empty
PostajNaslov: Re: Nestaju li plavuše?   Nestaju li plavuše? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nestaju li plavuše?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gdje nestaju milioni KM
» Tko više zarađuje; plavuše ili brinete??
» Plavuše dobivaju otok samo za sebe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Znanost :: Znanstvene vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: