Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Crtanje olovkom

Go down 
+4
mobile
markisa
vincent van gogh
Ketica
8 posters
Autor/icaPoruka
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime23.01.11 17:13

Pošto je mene muž učio crtati,(iako sam mislila da sam totalni antitalent,bolje rečeno tudum),odgovorno tvrdim da je to vještina koja se može naučiti ...stavljat ću tutorijale o detaljnom učenju crtanja....evo jedan moj rad nakon male prakse



Crtanje olovkom 64009_113736805354061_100001532253056_94668_2424256_n
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime23.01.11 17:17

Crtanje lica:

Crtanje olovkom Proportions_of_a_head_1

Proporcije glave Iako proporcije glave će se razlikovati od osobe do osobe i promijeniti nešto s dobi, postoje neki osnovni principi možete pratiti kako poboljšati svoj crtež. Možete koristiti te provjeriti opće veličinu, oblik i položaj značajke vašeg crteža. Ako ste vidjeli glavu sprijeda, njegova širina je otprilike dvije trećine njegove visine. Ako ste vidjeli glavu sa strane, njegova širina je otprilike sedam osmina njegove visine. Proporcije glave mogu se podijeliti vodoravno u četiri jednake četvrtine. 1. Prvom tromjesečju mjere od vrha glave do ruba kose. 2. U drugom tromjesečju mjera iz kose do očiju u sredini glave. 3. Trećem tromjesečju sadrži većinu značajki. Na vrhu ove sekcije oči su obično na razini s ušima , i na dnu nos je otprilike na razini s uho režnjeva. 4. Posljednje četvrtine proteže od baze nosa do brade, s ustima smještena odmah iznad pola puta oznaka. Te proporcije će raditi samo ako dijelimo istu razinu očiju kao subjekt. Oni će postati iskrivljen, ako smo vidjeli glavu iznad ili ispod.

Crtanje olovkom Proportions_of_a_head_2

Mnogi umjetnici početi portret s očima kao što su središnja točka bilo kojeg lica. Sljedeće omjere bi vam pomoći sa svojim skala i poziciju u odnosu na druge značajke.

Oči su smješteni otprilike na pola puta prema dolje glava.

Ako ste vidjeli glavu sprijeda, udaljenost preko oka sličan je razmak između očiju.

Razmak između očiju je sličan širina nosa.

Kao što možete vidjeti iz ilustracije gore, ove udaljenosti raditi na oko jedne petine širine lica.

Napomena položaj uha u profil. Ona sjedi s lijeve strane vertikalne linije koja bisects glavu.

Crtanje olovkom Proportions_of_a_head_3
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime23.01.11 17:19

Ako ste vidjeli glavu sprijeda, trokut izvučeni iz središta glave kroz obje strane nosa će uspostaviti dobar omjer za širinu usta.
Ako je pogled sa strane, imajte na umu kako se oči , nos i usta stati u pravokutnik čija je dijagonala stvara dobru liniju na poziciji ugla nos i usta.

Crtanje olovkom Proportions_of_a_head_4
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
vincent van gogh
Zagrijao tipkovnicu
vincent van gogh


Male
Cancer Horse
Broj postova : 290
Godine : 45
Datum registracije : 19.03.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime19.03.11 11:36

Crtanje olovkom Images?q=tbn:ANd9GcQ5blzWm70NSxygncTr8Frk8mlqwhywuaFXzDwILeHpd30yJzwJ

Crtanje olovkom Images?q=tbn:ANd9GcSYmELKDfKKbMgJkhpAG0bO-9K5wIGzMWlfrfXGh3CetFbc4xc

Crtanje olovkom Images?q=tbn:ANd9GcSc0pofogB3o2cFwycsoOrKiz3SFrFygjiXg3vRJfTmyqkRDDLA
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=XemweIAvi8Q
markisa
Početnik
Početnik
markisa


Male
Cancer Cat
Broj postova : 29
Godine : 36
Lokacija : Karavukovo
Datum registracije : 31.05.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 8:20

Dobro si ovo objasnila Ketica bravo Evo jednog mog rada hemiskom olovkom sunny
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1245798778326&set=o.54015349283&type=1
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 9:20

u dobar rad nema sta svaka cast
[Vrh] Go down
markisa
Početnik
Početnik
markisa


Male
Cancer Cat
Broj postova : 29
Godine : 36
Lokacija : Karavukovo
Datum registracije : 31.05.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 10:40

Hvala chirio to sam radio 2009 ... sada sam presao na platno i cetkicu stolica
[Vrh] Go down
markisa
Početnik
Početnik
markisa


Male
Cancer Cat
Broj postova : 29
Godine : 36
Lokacija : Karavukovo
Datum registracije : 31.05.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 10:43

Slobodno prolistaj slike u mojoj grupi na fejsu ... tamo su sam postavio nekih 10-ak slika i crteza koje sam radio big smile
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 12:08

ja moram nauciti da nacrtam vaginu
[Vrh] Go down
markisa
Početnik
Početnik
markisa


Male
Cancer Cat
Broj postova : 29
Godine : 36
Lokacija : Karavukovo
Datum registracije : 31.05.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime01.06.11 12:10

Buahahaha Laughing moras naci neku da pozira Smile
[Vrh] Go down
bug
Početnik
Početnik



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 2
Godine : 38
Datum registracije : 03.10.2011

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime03.10.11 10:05

Ketica je napisao/la:
Pošto je mene muž učio crtati,(iako sam mislila da sam totalni antitalent,bolje rečeno tudum),odgovorno tvrdim da je to vještina koja se može naučiti ...stavljat ću tutorijale o detaljnom učenju crtanja....evo jedan moj rad nakon male prakse

Pozdrav!
Nov sam na forumu !
Zapravo sam u potrazi za nekim tko zna crtati ,ali ne onako uobicajeno ;nebo,oblake ,zivotinje i sl.
Vec stvarati radnju iz stihova poezije ,ja pisem poeziju protkanu fantazijskim stihovima ,a svaki stih bi htio ukrasit i istaknut nacrtanom radnjom.Ovu strofu sto saljem primjer mog rada,ako si zainteresirana javi se vjerujem da bi moglo biti zanimljivo iskustvo.
Usput sve pisem na engleskom ,ako ti je to problem imam prijevod!;))
Pozdrav!;))

Covered with snow
I am looking for my past
The sharp sound of the wind
Warns me of the reality
Driven by knowledge
I think only one thought




Crtanje olovkom 64009_113736805354061_100001532253056_94668_2424256_n
[Vrh] Go down
klupak
Početnik
Početnik
klupak


Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1
Godine : 26
Datum registracije : 03.08.2012

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime03.08.12 10:11

pozz..ja imam 11 godina..znam vrlo dobro crtat..ali zna li iko neki tutorial na youtube-u nezz više šta da crtam,, facepalm
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime03.08.12 11:20

Pozz Klupak ...zasto ce ti tutorijali ako volis crtat crtaj bilo sta sto ti se dopadne ...kad imas inspiraciju za crtanjem uzmes olovku i pustis mislima na volju ...mora uvijek da ima nesto sto u tom trenutku vidis sta bi nacrtao ..ne gubi vrijeme trazeci tutoriale pogledaj oko sebe i crtaj ....Smile ;)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Crtanje olovkom Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Prznica
Zagrijao tipkovnicu
Prznica


Female
Taurus Pig
Broj postova : 603
Godine : 40
Datum registracije : 09.05.2015

Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime14.05.15 16:10

Blizanka je napisao/la:
Pozz Klupak   ...zasto ce ti tutorijali   ako volis crtat   crtaj bilo sta sto ti se dopadne ...kad imas inspiraciju za crtanjem uzmes olovku i pustis mislima na volju  ...mora uvijek da ima nesto sto u tom trenutku vidis  sta bi nacrtao ..ne gubi vrijeme trazeci tutoriale  pogledaj oko sebe  i crtaj ....Smile  ;)
ili pogledaj u sebe i crtaj litlangel
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crtanje olovkom Empty
PostajNaslov: Re: Crtanje olovkom   Crtanje olovkom I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crtanje olovkom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Slikarstvo, kiparstvo, fotografija... :: Fotografija i strip-
Forum(o)Bir: