Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li postoji zlo!?

Go down 
+12
Blizanka
marijo19
Procyon
Dragance
mihaela
Wind
Kikica
ajmeivana
Lux
Goran
Lajka
malla ludaaaa
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 15:23

Sveucilisni profesor postavio je svojim studentima ovo pitanje:
"Je li Bog stvorio sve sto postoji?"

Jedan student mu je smjelo odgovorio: "Da, Bog je stvorio sve sto postoji!"
"Bog je sve stvorio?" - upita profesor jos jednom.
"Da, profesore" - odgovori student.


Profesor ce potom:
"Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. Buduci da zlo postoji a uzevsi u obzir princip da nas odredjuje ono sto radimo, onda je i Bog zao!"
Student je ostao sutke, a profesor je pun sebe konstatirao kako je jos jednom dokazao da je ono sto ljudi vjeruju zapravo mit.

Drugi je student podignuo ruku i pitao profesora smije li ga nesto pitati.

"Naravno" odgovori profesor.

Student ustane i rece: "Profesore, postoji li hladnoca?"
"Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji. Zar ti nikad nije bilo hladno?"


Studenti su se zakikotali na kolegino pitanje.


Mladic je odgovorio: "Zapravo profesore, hladnoca ne postoji. Prema zakonima fizike, ono sto mi smatramo hladnocom u stvarnosti je odsustvo topline. Svako tijelo ili objekt prema proucavanju ima ili prijenosi energiju, a toplina je ono sto cini da tijelo ima ili prijenosi energiju.


Apsolutna nula znaci potpunu odsutnost topline, sve stvari postanu inertne i nesposobne za reakciju na toj temperaturi. Hladnoca ne postoji. Mi smo stvorili tu rijec da opisemo kako se osjecamo ako nemamo toplinu."


Student nastavi s pitanjem: "Profesore, postoji li tama?"
Profesor odgovori: "Naravno da postoji."
Student ce na to: "Opet ste u krivu, profesore, ni tama ne postoji. Tama je u stvarnosti samo odsustvo svjetla. Svjetlo mozemo proucavati, ali tamu ne. Zapravo, mozemo se posluziti Newtonovom prizmom da pretvorimo bijelo svjetlo u mnoge boje i proucavati razlicite duljine svjetlosnih valova za svaku boju. Ne mozemo mjeriti tamu. Najobicnija zraka svjetla moze prodrijeti u svijet tame i prosvijetliti ju.
Kako mozete znati koliko je odredjeni prostor mracan? Mjerite kolicinu prisutnog svjetla. Nije li ovo tacno? Tama je pojam koji ljudi koriste da opisu sto se dogadja kada nema svjetla."

Na kraju, mladic upita: "Profesore, postoji li zlo?"
Sad vec pomalo nesiguran, profesor odgovori: "naravno, kao sto sam vec rekao. Vidimo zlo svaki dan. Najcesce u svakodnevnim primjerima covjekove necovjecnosti prema drugim ljudima... u zlocinima i nasilju diljem svijeta. Ove manifestacije nisu nista drugo nego zlo."

Na to ce student: "Profesore, zlo ne postoji, ili barem ne postoji po sebi.
Zlo je jednostavno odsustvo Boga. Bas kao i tama i hladnoca, to je pojam kojeg su ljudi stvorili da opisu odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije poput vjere i ljubavi koje postoje bas kao sto postoje svijetlo i toplina. Zlo je posljedica onog sto se dogodi kada u covjekovom srcu nije nazocna Bozja ljubav. Bas poput hladnoce koju dozivljavamo u odsustvu topline, ili poput tame koja se dogadja kada nema svjetla."

Profesor je sjeo.

Mladic/Student se zvao Albert Einstein

Da li postoji zlo!? 390422-28457

respect cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 19:20

uregod
[Vrh] Go down
malla ludaaaa
Početnik
Početnik



Female
Capricorn Broj postova : 13
Datum registracije : 06.01.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 20:39

e ovo me potaklo na razmisljanje....stvarno se zamislis....bas je super ovo stolica
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 20:53

Legenda svjetska,teško tko ga može skužiti,i ja isto kad pročitam nešto njegovo treba mi pun klinac da bi skužila bit toga što je iznio...lik je u svoje vrijeme rasturo uregod
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 20:58

pa naravno da postoji zlo.... Laughing

lol!


Da ovisi samo kako tko zlo shvaća.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 21:26

Svaka riječ je suvišna... uregod
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime07.01.09 21:28

I ja kažem.. uregod
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime14.01.09 23:08

Svaka čast Albertu, dobro je to usporedio. Stvari su jednostavne, Bog nam je dao mogućnost odabira kojim ćemo putem krenuti, slobodnu volju. U principu sami određujemo koliko ćemo u životu biti sretni ili nesretni, Bog nikad nikog ne kažnjava, sami se kažnjavamo svojim grijesima, zlo je stvarno udaljavanje od božanskog.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime14.01.09 23:09

Slažem se s tobom Gorane.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime21.02.09 15:43

I ja se slažem
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime21.02.09 15:51

postoji dobro-postoji zlo samo u kojem češ pravcu kreniti.......ja prema dobru tako da nisam upoznata sa zlom...........
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 43
Datum registracije : 09.03.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime26.03.09 9:07

postoji!!!
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime02.04.09 13:24

Bravo za profesora loše Samo se nadam da i današnji profesori nisu takvi.
A dali ga ima sve je objasnio genijalac. Ja samo vjerujem da ono čući u svima nama samo ovisi tko je dovoljno jak čovjek da ga zadrži u kutu, ako ne može onda čitamo po novinama što su uradili.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime12.06.10 23:49

Svi mi se susrećemo sa zlom svaki dan,osobe sa negativnom energijom u sebi šire zlo kao kugu oko sebe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime12.06.10 23:50

zlo ne postoji...zlo se stvara...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime13.06.10 0:02

Kako god ,mislila sam na zle osobe a dal se one stvaraju ili postoje neznam.Nitko nije rođen zao već život učini od ljudi čudovišta
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime13.06.10 0:10

Po ovoj logici, sve na svijetu bi se moglo objasniti kao odsustvo, odnosno prisustvo necega
Bolest ne postoji, to je samo odsustvo zdravlja
Ili pak, zdravlje ne postoji, to je samo odsustvo bolesti
Cim postoji ime za nesto onda to postoji.....a pogotovo sto se zivot ne moze gledati striktno sa naucnog gledista....nije zivot sve formula i racunica....
Postoji i hladnoca i tama....kao sto postoji i toplota i svjetlost.....poenta je jedino u tome sto neke stvari ne mogu da postoje istovremeno jer ponistavaju jedna drugu....ponistavaju trenutno postojanje, ali nikako i samo postojanje doticne stvari ili pojave

Zlo postoji.....u razlicitim formama.....nema covjeka koji nekada nije okusio tu gorcinu......ali da li to znaci da je Bog zao, jer Bog je stvorio sve na svijetu?
Bog je stvorio i dobro ......jer jedno bez drugog ne bi postojalo.....da je uvijek svjetlo, mi nikada ne bi znali za tamu, pa samim tim, ne bi znali ni za svjetlost....
Sve ima svoje razloge zasto postoji.....vidjeli mi to ili ne.....razumjeli mi to ili ne.....
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime13.06.10 0:13

Razumemo Wind, i to si baš lepo napisala, svaka čast, slikoviti, jednostavno i lepo !!
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime16.06.10 8:08

Vjerujem da postoji!!!Negdje sam procita odlicnu recenicu:"Kada bi ljudske misli imale miris,cijelim svijetom bi zavladao nesnosan smrad!"
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime15.09.10 13:36

Uvodni tekst je dobar, ali je... ne znam kako da kažem Smile
Slažem se sa Wind ovdje.

Mi stvari percipiramo i onda ih definiramo. Toplina, hladnoća... Postoje li? Naravno da postoje, mi smo ih definirali što je za NAS toplina i hladnoća. Temperature proizvode toplinu, a temperatura je srednja energija mnoštva čestica, što su čestice međusobno veće kinetičke energije, to je temperatura veća. To je ono što postoji za zbilja, energija sustava i kinetička energija čestica, a stanje toplo-hladno smo mi sami definirali s obzirom na idealne uvjete za nas. Pingvini bi rekli da im je raspon toplog i hladnog drugačiji.

Onda su tu svjetlost i tama. Svjetlost je elektromagnetsko zračenje vidljivo ljudskom oku... Da, definicija koja opet ideal stavlja na nas, to je normalno. Samim time tama je odsutnost svjetlosti, kako bi dijete reklo, tama je onda kada je sve crno oko tebe. No, vidljiva svjetlost zauzima tek mali dio elektromagnetskog spektra zračenja. To što mi ne vidimo svjetlost ne znači da u toj prostoriji ne dominira drugi raspon frekvencija zračenja. Noćno nebo se promatra najviše na nama nevidljivom spektru, recimo daleki objekti iza molekularnih oblaka se promatraju infracrvenim spektrom. Da mi taj spektar gledamo, rekli bi "kmično je, nikaj se ne vidi", a u biti je nebo bogato tim zračenjem.

I sad dobro i zlo. Dobro obično nazivamo onim što nam daje pozitivnu energiju, i nama i drugima, poticaj i sve što nazivamo pozitivnim, a zlo je ono drugo, što stvara negativnu energiju u nama i drugima. Pogled na dobro i zlo čak nije isti svugdje, lagano varira u ovisnosti od kulture i odgoja, naši pogledi na svijet uvelike ovise upravo o tome. Kao i sve gore navedeno, mi smo pozitivnu i negativnu energiju definirali opet ovisno o nama samima, te smo samim time definirali dobro i zlo, ali opet u ovisnosti o nama. Kaže se, zlo je odsutnost Boga. Prvo, što je Bog? Drugo, što bi bila odsutnost i na temelju čega bi bila definirana? Obje te stvari su zapravo subjektivne, mi sami imamo pogled na Boga, a samim time i sami definiramo rang odsutnosti Boga.

Dobro i zlo postoje kao različite energije, stanja stvari, kao što to postoje toplina i hladnoća. Toplina = stanje veće srednje kinetične energije čestica, hladnoća = stanje manje srednje kinetičke energije čestica. Dobro = pozitivno stanje stvari, zlo = negativno stanje stvari. Različita stanja stvari doista postoje, a mi smo ih sami definirali nekim imenom. Dakle da, zlo kao negativno stanje stvari postoji, iako su to opet ljudska mjerila i definicije. Ono što postoji je sveskupna zbilja, energija koja obuhvaća sve, pa tako i sve naše osjećaje, stanja stvari... Sve je to u bazi energija, a druga je stvar što smo mi primjetili različitost energija (razumljivo, sustavi nisu de facto isti), te smo određena stanja energija nazvali određenim imenima, pa tako i dobro i zlo. A Bog, ili tko li već, nije stvorio ni dobro ni zlo, on je stvorio samo energiju, a sve ostalo je na nama.
[Vrh] Go down
marijo19
Zagrijao tipkovnicu
marijo19


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 107
Godine : 33
Lokacija : Požega
Datum registracije : 26.08.2010

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime15.09.10 19:51

zlo postoji i ima ga sve više kako mi se čini
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime15.09.10 20:51



svaki dan se susrecemo sa zlom ...toliko ima ljudi koji su puni negativne energije i te zlobe u sebi ..zlo se ne rada sa nama ...zlo se vremenom razvija u nama ...zlo postoji po meni ..ali mi smo ti koji biramo put dobra ili zla ..ne mozemo uvijek kriviti Boga za nesto sto nam nije dobro ..On nema veze sa tim dao nam je mogucnost da biramo ...


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li postoji zlo!? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime11.09.12 17:02

Izvrsna tema, jedna od boljih koje imamo ovdje na pdf duhovnost, nekoliko odgovora za pamćenje... Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Them
Totalno relaxiran
Them


Broj postova : 1267
Lokacija : Merkur
Datum registracije : 31.08.2010

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime26.01.13 9:39

Zlo postoji.

Nedvojbeno.
Ne zanimaju me liberalna "SVE JE DIVNO KRASNO BUDI POZITIVAN" sranja. Ubojstvo nedužnih ljudi je ZLO!!!



Ako bi morao definirati zlo, možda bi najbolje bilo kazati kako je ono "MORALNA ZAGONETKA".



[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 34065
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime24.03.13 0:53

zlo postoji i dolazi od samih nas...mi smo izvor toga, netko manje, a netko vise...jedino djecu mozemo tu izuzeti...covjek je prokleto bice...Bog nije kriv za to...svi imamo mozak...samo je pitanje koliko ga koristio i zasto i cime...dok je nas biti ce i zla...mozemo se samo truditi da manje bude...iskorijeniti ne mozemo....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li postoji zlo!? Empty
PostajNaslov: Re: Da li postoji zlo!?   Da li postoji zlo!? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li postoji zlo!?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Postoji li demokracija?
» Vrijeme možda ne postoji
» Postoji li gospodin Pravi?
» Postoji li neka riječ, a da vam je najsmiješnija?
» Postoji li zaista 'šesto čulo'?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: