Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 U 21. stoljeću prose!

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 15:25

Prije nekoliko trenutaka mi na vratima zvoni neki lik, na prvi pogled
čini mi se potpuno zdrav. Žali mi se kako nigdje ne radi i da ima troje djece i pita jel imam što novaca da mu dam. Dam mu 20 kuna, a on mi
kaže jel imam još. Kad sam mu rekao da mu ne dam više, onda me pita jel imam neke hrane da mu dam. Dao sam mu hrane i jedva ga se nekako riješio.
Razumijem one koji su bolesni, ali mi se gade lijeni pohlepnici kakav je
izgleda ovaj. Kakvi su to mentalni sklopovi kod takvih ljudi kad oni radije prose nego da bilo što rade.
Još da dodam da je to bio rom, mnogi će reći to je za njih normalno i njima svojstveno, ali to tako ne bi trebalo biti. Mislim da bi na državnoj razini trebalo osmisliti neke projekte kojima bi se ostvarilo da takvi ljudi
počnu privređivati za sebe i prestanu opterećivati proračun.
Milion je načina da se to ostvari; javni radovi, radionice na kojima će im se pokazati kako mogu zaraditi neku kunu itd.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 15:28

Ovo mi je prvi glas da netko zvoni na vrata kako bi prosio, to je zbilja žalosno No . Ima toliko stvari koje bi trebalo srediti u ovoj našoj "banana" državi da je ovo nažalost još samo jedna u nizu. Isto tako mislim da ima jako puno tih koji prose jer je to isto postao unosan biznis No ma sve je u qurcu madd
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 15:35

Istina, cigani su od toga napravili biznis,
gade mi se oni koji to rade, a zdravi su
i prelijeni da bi radili nešto drugo!
bljuv

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 16:01

tako je i kod nas.. samo što rade gore stvari.. zloupotrebljavaju i falcifikuju potpise doktora, da bi došli do papira kako imaju 10 invalida u porodici.. fuj!!!! a kod nas je nedavno bilo na vjestima kako su našli nekog glavnog cigana, koji je tjerao ostale da prose i pare donose njemu i svašta rade za njega.. i slučajno njegova žena nije ga mogla trpiti više i prijavi ga i njegovo ukradeno auto i nađu mu drogu i sve ostalo.... koji je to bezobrazluk.. i čovjek više ne zna ni ko je pošten a ko nije, kome zaista treba a ko to radi za nekog drugog.... a prije 2-3mj. našli su cigana u americi koji sjedi i prosi ispred jednog vele marketa i taj konj je sebi stavio na vrat natpis na engleskom kako je iz bosne, kako nema ništa i da moli da mu se nešto dadne.. nije uopšte iz bih.. al eto i tamo nas ljudi, drugi moraju blamirati i svi moraju znati kako je balkan u velikoj banani.. mislim to oni znaju, al stvarno ostalo drugo nije potrebno... madd madd madd madd bljuv
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 16:20

Bravo Mina, super komentar! respect
Zbilja više ne znaš tko je pošten, a tko nije; kome treba pomoć,
a tko je varalica! No

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 17:06

Ja imam interfon i elekteonsku bravu tako da mi ne dolaze takvi tipovi. No znam kako je s Romima ovdje ih ima dosta. Jednom im daš novce dođu opet. Sva sreća da imamo i romski vrtić koji ih barm koliko toliko nešto obrazuje.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime05.01.09 17:26

Romska djeca bi trebala biti zajedno sa svima u vrtićima, ovako koliko
je to pozitivno što ih se obrazuje, toliko je negativno što ih se separira.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime06.01.09 6:06

Ali postoje problemi jer djeca ne govore hrvatski već romski tako da s njima treba raditi. A roditelji neromske djece ne žele da s romima u vrtić. Inače slažem da bi trebali svi ići zajedno u vrtić. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime20.03.09 10:04

vremena su sugava..
sad da pisem ovdje tko vara a prosi...
uh..tesko je pomalo..
susreces se sa mnogim sudbinama ljudi...
inace sam clan Rotary cluba..
boze moj..kakve sve sudbine i patnje postoje kod ljudi...
sto covjek sve vidi..
a sto ce jos vidjeti na ovom prokletom svijetu...
kad smo kod Romske populacije...
gotovo se ih uvijek prikazuje kao
ljude druge vrste..
spusta se glava kad se priblize...
sto naravno ne zasluzuju...
jer i oni imaju pravo na dostojanstven zivot covjeka...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime22.03.09 19:41

Glede prošnje, bolje je davati pomoć ljudima u nevolji, nego da smo u situaciji da nama treba pomoć.
A glede Roma, svi su ljudi za mene isti, ali je činjenica da je među Romima strahovito puno varalica, lopova i lijenčina.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





U 21. stoljeću prose! Empty
PostajNaslov: Re: U 21. stoljeću prose!   U 21. stoljeću prose! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U 21. stoljeću prose!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hrvatska željeznica lošija nego ona u 19. stoljeću

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: